İnsanlarla konuşan site

Bu konuyu okuyanlar

amesfa

Dekan
Emektar
BoTefal adıyla uygulamaya giren yazılım sayesinde akıllı bilgisayarlar insanların sorularını anlayıp yanıtlayabiliyor.

Bilgisayar, internet ve yazılım teknolojisi sınır tanımıyor. Teknolojinin son ulaştığı noktada artık sektörün yenilikçi unsurları “yapay zeka” teknolojisini kullanıyorlar. Tefal, Türkiye’de bir ilke imza atarak yapay zeka teknolojisini “BoTefal” uygulamasıyla tüketicinin hizmetine sundu.

Türkiye’nin lider interaktif pazarlama ajansı Project House tarafından geliştirilen proje sayesinde İnterneti kullanarak sisteme giren kullanıcılar, web sayfası üzerinde yazılı olarak sohbete başlıyorlar.

Ramazan sohbetleri

Karşımıza çıkan kişi, söze nasıl başladığımıza bağlı olarak yanıt veriyor. “Merhaba” diyene “Merhaba”, “Nasılsınız” diye sorana “İyiyim”; “Selamünaleyküm” diye söze başlayana “Aleykümselam” diyerek kullanıcıları şaşırtıyor.

BoTefal, Ramazan nedeniyle kullanılıyor ve öncelikle Ramazana ilişkin sorulara yanıt veriyor. Yemek tarifleri, imsak vakitleri gibi soruları yanıtlayan BoTefal, bunların dışında da bazı sorulara yanıt veriyor…

BoTefal, sorulan cümle içindeki kelimeleri analiz ederek, ne sorulduğunu anlamaya çalışıyor ve ona uygun yanıtı veriyor. Sistemin yalan söyleme şansı olmadığı gibi, kullanıcıyla istenmeyen diyaloglara girme riski de sıfır.

BoTefal ile tanışarak uygulamayı denemek isteyenlerin, www.tefalramazansohbeti.com adresine giderek sohbete başlayabileceklerini belirten Groupe SEB İş Geliştirme Müdürü Aytuğ Elerman, Tefal markası olarak Türkiye’ye her zaman yenilikleri ve en iyi, en ileri teknolojileri getirmeye kararlı olduklarını; her zaman öncü olmaya devam edeceklerini söyledi.

Sistemin, yararlı olduğu kadar da eğlenceli olduğunun altını çizen Elerman, internet üzerindeki gerçek kişilerle yapılan sanal sohbetlerin yerine geçebilecek olan BOT uygulamasına öncülük ederek geleceğe bir pencere açtıklarını dile getirdi.


kaynak : haberciler.com

 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst