İngilizcemi nasıl geliştirebilirim

Bu konuyu okuyanlar

emirhanvrl81

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Ya beyler ben bu ingilizceden nefret ediyorum hiçbir şey bilmiyorum . Sınıftakiler takır takır konuşuyo ben mal mal dinliyorum onları hoca ingiliZce konuşuyo ben yine aynı şekilde bişi anlamıyom . Düşünün lgs de 20 şer soruluk matematik ve feni fulledim ingilizceden 3 yanlış yaptım nasıl geliştirebilirim

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Ya beyler ben bu ingilizceden nefret ediyorum hiçbir şey bilmiyorum . Sınıftakiler takır takır konuşuyo ben mal mal dinliyorum onları hoca ingiliZce konuşuyo ben yine aynı şekilde bişi anlamıyom . Düşünün lgs de 20 şer soruluk matematik ve feni fulledim ingilizceden 3 yanlış yaptım nasıl geliştirebilirim
Kursu varsa ona git,tonguç tan bakabilirsin ,dersleri iyi dinle. bende öyleydim nefret ederdim şuan en sevdiğim ders ve ayrıca lgs için öğrenme ilerde fazla fazla karşına çıkacak ve bunu normal hayattada kullanıcaksın.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
İngilizce kelimeleri kafanda Türkçeleri ile kodla. Vocabulary eksiğin varsa etkisini görürsün. Grammer eksiğin varsa ve okuldan da faydalanamıyorsan dil kurslarına gitmelisin.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Öncelikle helel olsun ben ing. Çok severim ben hep ingilizceyi konuşarak tekrar ettim aslına bakarasan bu gün de üçlü bir set satın aldım dediğim gibi konuşma ve tekrar yaparsan geliştirebilirsin ?

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
English grammar in use ile gramer çalış 2-3 ay sonra bolca anangille nasıl tanıştım (how i met your mother) tarzı 20şer dakikalık ingilizcesi ağır olmayan sitcom tarzı dizileri ingilizce altyazıyla izle. Anlamadığın kelime çıkınca dur bak ama her zaman yapma cümleden kelimeleri anlamaya çalış. Diyalogların senin basmanla geçilebildiği oyunları ingilizce olarak oyna. Tutup da netteki yok 1000 kelime yok 3000 kelime gibi mal mal kelime listelerini ezberlemeye kalkma. Hiçbir faydası yok onların. Hafıza teknikleriyle ingilzice hakan bayhan mıydı neydi o çöp kitaptan da uzak dur.

barislakers

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Selamlar, ben yurt dışında yaşarken üniversitem için Englisg Grammer ın Use kitabı var Randy Murph nin onu otur yaparsan grammer in ana dilinde öteine geçeceğini söyleyim ama kelime bilgisi için dizi kitap konuşma dan başka çözümün yok. Ve daha ileri seviye için yurt dışı tabiki

Deniz_Sorkun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Oyunları ingilizce oyna ve yabancılarla sesliden konuş en etkili şeyler bunlardır hikayeli oyunları da alt yazıyla oyna bilmediğin kelimeleri hemen çeviriye yaz öğren.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Tamamıyla senin çabana ve isteğine bağlı bir şey. Bazıları sevemez mesela yatkınlığının olması gerek.

Ben şahsen çok fazla yabancı içerik izleyip yabancı müzik dinlediğim için kulağım alışmış ve şimdi çok zorluk çekmiyorum. Artık konuşma ve yazmanın üstüne gidiyorum, okul da fayda sağlıyor. Sana tavsiyem güzel bir gramer kitabı al ve yavaş yavaş tensleri çalış. Bunun yanında da dinleme etkinliklerine önem ver. Bir de eğer yaparım dersen çocuk kitapları alabilirsin. Hem okuman ilerler hem de kelime haznen genişler.
Kitap olarak da bulabilirsen BBC'nin kitapları mevcut biz okulda onları kullanıyoruz ve gerçekten çok iyi. Bir de Raymond Murphy'nin bir kitap serisi var o da gramer için çok fayda sağlar.
İngilizce işini lisede halledersen üniversiteye geçince hazırlıktan yırtıp bir yılını çöpe atmazsın.
Keşke ben de lisede halletseydim bir yılım boşu boşuna gitmezdi.

Kurs falan filan denmiş ama tam bir vakit ve para kaybı. Mutlaka iyileri vardır geneli tam bir para tuzağı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yapman gereken ilk ve en önemli şey kelime ezberlemek ama kuru kuruya değil. Bir kelimenin birden fazla anlamı var. Türkçede bir lafızla yazılan kelimeyi bir çok anlamda kullanıyorken ingilizce o kelimenin her anlamı için ayrı bir ingilizce kelime olabiliyor.

Mesela check ve control Türkçe'de kontrol etmek demek fakat check bir şeyi doğrulamak, listeden kontrol etmek gibi bir anlama gelirken control kumanda ile televizyonu kontrol etmek gibi, bir şeyi kullanmak tarzı bir anlamı var daha doğrusu.

Sonra hafif günlük hayat grameri öğrenmen gerekiyor. Bunlar olurken sürekli tüketmen gerekiyor. İngilizce tüketmeden öğrenilmez. Basit kitapları okuyacaskın, basit metinleri okuyacaksın. Tercüme etmeye çalışacaksın. Bu sıra hem gramer hem kelime öğrenmeye devam. Sonra dinleyeceksin. Sürekli dinle. İçin dışın ingilizce olsun. Basit dinleme örnekleri bulmak çok kolay.

BUndan sonra yazacaksın. Yaz basit basit metin yaz, forumlarda yaz, discordlarda yaz. Konuşmaya yazışmaya hevesli adam çok.

En son konuşacaksın. Yaşını almış birinin yukarıdaki aşamaları geçmeden konuşması zor. Yaşın küçük olur veya ingilizce bir yaşam şartı olur. Yani ingilizce konuşulan biryerde kısılı kalırsın ve ingilizceye mecbur olursun bu tür durumlar istisna onun dışında benim dediğim haricinde bir öğrenme yolu yok.

süreklilik şart ayrıca

Reaksiyon puanı
3,027
Kelime öğrenerek. Anlamını bilmediğin kelimeleri çeviriye yaz ben o şekilde büyük ilerleme kaydettim. Kelime öğrendikten sonra grammer çözmek için İngilizce altyazı ile dizi izlemeye çalış, aynı şekilde onların anlamalarına da bak.

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Grammer Olarak daylight der kenara çekilirim size kolay gelsin

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
YouTube üzerinde pek çok yararlı kaynak var. Seviyene göre artık, mesela biraz anladıklarını dinleyerek işe başlayabilirsin. Bilmediğin kelimelere, dil bilgisine takılma; neyin, nerelerde kullanıldığına nasıl söylenildiğine dikkat et, bütüne odaklan. :)

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
print: (Hello , World of PYTHON )

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Taksim dayıya git öğretir sana ? ? ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Taksim dayıya git öğretir sana ? ? ?
Şaka bi yana. telefona cake uygulamasini indir
İngilizce kitap oku film izle yani ben böyle öğreniyorum

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Konuya ek olarak kelime öğren lakin sözlükten ezberler gibi öğrenme çünki her kelime her yerde kullanılmaz o yüzden cümle içinde nasıl kullanılmış onu görerek öğren şimdi basit bir kelive yacağım anlarsınız demek istediğimi.
hour
clock
watch
time

hepside aradığınız zaman saat anlamı verir.Lakin kullanım yerlerini bilmeniz lazım.

crnalc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ücretsiz uygulamalar bence işini görür. Ama param var diyorsan özel ders al derim. Ama kursa değil tabii birebir özel ders alırsan bence daha rahat edersin. En azından hoca seni sıkıştırır. İnternetten hoca bulabilirsin aradığın hocayı.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
% kaça girdin

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Eğer akıllı telefon veya tabletin varsa duolingo kullanabilirsin. Hem ios hem android için uygundur kendisi. Bende uzun süre kullanmıştım faydalı olduğunu düşünüyorum.