İndirmeden Sonra Geçici Dosya (tmp ya da crdownload)

Bu konuyu okuyanlar

Rocknrogue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Chrome kullanıcısıyım. Bir indirme yaptığımız zaman crdownload ya da tmp uzantılı dosya masaüstünde kalıyor ve sen yenile diyene kadar gitmiyor. Bunun bir sorun olduğunu düşünüyorum. Windows 10 kullanıcısıyım ve klasör seçeneklerinden gizli dosyaları gösterme seçeneği açık.

crdownload'ın chrome geçici dosyası olduğunu biliyorum. tmp 'de muhtemelen Windows'un geçici dosyası. Ama benimkiler ekranı yenileyene kadar kalıcı. Bu sorunu nasıl çözerim. Rahatsız etmeye başladı.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
@Rocknrogue,
Dosya indirme sırasında bu iki uzantıyı görmen normal, indirme işlemi bitinceye kadar da görünmeye devam edecektir. Eğer indirme işlemi devam ediyorsa ekranı yenilesen bile gitmeyeceklerdir. Kullanmakta olduğun Chrome vs. web tarayıcı ayarlarından indirme klasörünü değiştirmek daha kısa bir yol olsa gerek.

Rocknrogue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
@Rocknrogue,
Dosya indirme sırasında bu iki uzantıyı görmen normal, indirme işlemi bitinceye kadar da görünmeye devam edecektir. Eğer indirme işlemi devam ediyorsa ekranı yenilesen bile gitmeyeceklerdir. Kullanmakta olduğun Chrome vs. web tarayıcı ayarlarından indirme klasörünü değiştirmek daha kısa bir yol olsa gerek.
Cevabın için teşekkür ederim. Bunların geçici dosyalar olduğunu biliyorum. Geçici statüsü bittiğinde yani indirme işlemi bittiğinde de orada kalması siz sayfayı yenileyene kadar gitmemesi ilginç. şöyle ki aynı anda 50 dosya indirdiğini düşün. hepsi masaüstünde 100 simgelik yer kaplıyor. kendi kendine gitmiyor. Yenilendiğinde simgeler kayboluyor ve yerleri boş kalıyor. O bilgisayarda değilim şuan ve bunu yazarken aklıma geldi acaba masaüstü düzeniyle alakası olabilir mi? Başka bir bilgisayarda masaüstüne indirsem bile indirdiğim anda dahi geçici dosyaları görmüyorum. bu sayede düzen sıkıntısı da olmuyor. Bu işte bir sıkıntı var. Gizlenmesi gereken dosyalar ayarlar kısmında gizli zaten ama çözemedim.
Çözemezsem önerini deneyip indirme klasörünü değiştireceğim artık.