Windows 7 süper hızlandırma

Bu konuyu okuyanlar

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Bunları yapınca tablete dönüyormuş :)
O kadar servis devre dışı kalınca çalışırmıki...

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Microsoft herkesin ne yapacağını bilemez adam herşeyi eklemiş işte.
Kullanmadığınızı devre dışı bırakacaksınız.

Ha bilgisayarınız i3 i5 dir, c2d 2.6ghz dir falan uğraşmayın böyle şeylerle zaten w7 gayet performanslı çalışır.
Takılmamak lazım böyle ufak detaylara.

Zaten w7 ultimate falan kullanacağınıza premium falan kullanın.
Premium da bir çok insanın ömrü boyunca 1 kere kullanmayacağı özellikler zaten yüklü değil.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hiç uğraşmayın bunlarla hızda hissedilir bir fark olmayacaktır. Hem bir çin atasözü derki "çalışıyorsa kurcalama" ;) :dil:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
CHKNTFS/T:4 komutunu çalıştırmak için Başlat>>Tüm Programlar>>Donatılar>>Komut istemine yani cmd'ye sağ tıklayıp "Yönetici Olarak Çalıştır" diyorsunuz ve komutu öyle çalıştırıyorsunuz aksi halde "AUTOCHK başlangıç geri sayımı ayarlanamıyor." hatası alırsınız. Benim gibi uğraşırsınız.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende indirme yaptırmıyor hata çıkıyor. Ayarları tavsiye etmiyorum Hangi ayarın sebep olduğunu bilmiyorum ama ne yazıyorsa yaptım işletim sistemim windows 7

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Denedim açıkla:unsure: kapandı ama konuştuklarınız benı korkuttu acaba pc yıpranır mı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bilgisayarım lenovo y570 64 ssd ye 120 ssd eklemiştim toplamda 180 gb ssd oldu ram 8 gb i7 2670 qm 2.2 turbolu 3.1ghz ekran kartı nvidia geforce gt 555m 2 gb paylaşımsız windows 7 64 bit BU İŞLEMLERDEN ÖNCE 35 sn yeniden başlat yapan bilgisayarım şimdi 1 dk yeniden başlat yapıyor.

sonuç: OLUMSUZ.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hiç bi sitede bu kadar işe yarar kaynak ve kaliteli anlatım bulamadım pc sisteminde risk oluşturacak komutlar da değil emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Çok teşekkür ederim sağolun bilgisayarım çok güzel oldu sayenizde :)

Flashrnman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler açılımının ne olduğu yazmayan kodları kullanmayın
god mod (sizin tabirle tanrı modu :D) x64 de sorunsuzdur adam uyduruyo
CHKNTFS/T:4 yapmadan önce cmd yi system 32 den yada hiç uğraşmadan yönetici olarak çalıştırın ne olur ne olmaz adam yazmış zarar çıkmaz

KG hepinize

GokhanEtik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burdakilerin herbirini eksiksiz yaptım fakat öncesinde protatype2 oyununu sorunsuz oynuyordum şimdi bu ayarlardan sonra oyuna başladıktan yaklaşık 5 dakika sonra bilgisayar kendini resetliyor bu sorun neden kaynaklanıyor ?

rapper256

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Keşke aynı dosyalara girilen kısımları sıralayarak yazsaydın. Mesela HKEY_CURRENT_USER'e giriyoruz, ondan sonra HKEY_LOCAL_MACHINE ve bunu defalarca yapıyoruz. Onun dışında aynı klasöre iki kere girdiğimi hatırlıyorum. Microsoft klasörüne iki kere girmemiz gerekiyor yazdığın yazıda, belki de daha fazla şimdi işlemleri tam bitirmedim. Onun dışında bazı dosyalar yok, onları kendim oluşturup senin dediğin şekilde isim verip o değeri vericem. Çok uzun yazmışsın ama kusura bakma ama biraz üstünkörü yazmışsın. Kullanıcıyı çok uğraştırıyor bunları bu şekilde yazdığın yazıya göre yapmak.

rapper256

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sonra Başlat > Çalıştır > regedit yaz ve Kayıt Defteri Düzenleyicisini aç.
UDMA66 Modunu Hard Disk performans özelliğini devreye sokmak için;
Haaa_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000 anahtarına ulaşın ve orada yeni bir DWORD değeri oluşturun; isim olarak ise EnableUDMA66 yazın. Değer olarak "1" değerini verin ve Regedit'den çıkın. demişsin ama {4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} diye onlarca klasör var. Senin kastettiğin bunlardan hangisi? Kimisinin içinde 0000 klasörü var -ve iki ayrı klasörde de gördüm bunu- kimisinde de 0000 klasörü yok. Alt klasörlerini de yazsaydın keşke.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yalnız ben bunları hiç regeditten çıkmadan, sırasıyla yaptım. :S

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Mesaj editleme olayı yok galiba bu forumda.

xtrem06

Discover new facets of pleasure, one night only
Reaksiyon puanı
4
eski konu ama mesajim bulunsun

DarkBB

Asistan
Reaksiyon puanı
3

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Hadi 1 tanesini anladımda geri kalan 2sini hiç anlamadım. :)

Hızını alamamıştır belki :p 1,2,3..

Baktı bilgisayar bu ayarlarla da uçup-kaçmıyor* Başlarım böyle hızlandırma ayarına deyip, gül gibi sistemin içine ettim deyip basmıştır formatı :D:D

*öyle zannediyorlar.

Flashrnman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Microsoft'un yaklaşık 1-2 yıldır XP'ye güncelleme vermediğini hatırlatırım. Windows 8 ve 8.1 kullanmış biri olarak Vista ve 8'i Microsoft'un rezaletleri olarak buluyorum.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
WIN 7 benim icin yeterince hizli ve performansli, maceraya gerek yok kisacasi. Kim hangisini begeniyorsa onu kullansin.

OsmanlıTorunı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
üstat DWORD 32 bit 64 bit olması önemli mi ? Ayrıca teşekkürler çok işe yaradı.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Konu yeniden üstlere taşınsın.Mükemmel birlgiler var , şuan pc uzaya çıktı.Gerçekten harika oldu.

rumblefish

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Faydalı bilgiler var ama hepsini uygularsak ilerde lazım olabilecek fonksiyonları da kapatırız dikkat

N0tka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burada anlatılanlarda mesela DWORD değerini 26 yapın diyor ancak ondalık mı onaltılık mı belirtilmemiş. Onaltılık'ta 26 38'e denk geliyor, bu da en masum haliyle işe yaramamasına sebep olur yapılan ayarın. Nasıl olacak bilen var mı? Konuyu hortlatmış olucam ama her formattan sonra burdaki ayarları çekerim ben

oguzhansr40

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Akıllı Kart - "Devre Dışı"
Akıllı Kart Kaldırma İlkesi - "Devre Dışı"
Çevirimdışı Dosyalar - "Devre Dışı"
Etkileşimli Hizmetler Algılaması - "Devre Dışı"
Internet Bağlantısı Paylaşımı (ICS) - "Devre Dışı"
IP Yardımcısı - "Devre Dışı"
Media Center Extender - "Devre Dışı"
Microsoft iSCSI Başlatıcısı Hizmeti - "Devre Dışı"
Net.Tcp Bağlantı Noktası Paylaştırma Hizmeti - "Devre Dışı"
Netlogon - "Devre Dışı"
PnP-X IP Veri Yolu Listeleyicisi - "Devre Dışı"
Sertifika Yayma - "Devre Dışı"
SNMP Yakalama - "Devre Dışı"
SSDP Bulma - "Devre Dışı"
Tablet PC Giriş Hizmeti - "Devre Dışı"
UPnP Aygıt Ana Makinesi - "Devre Dışı"
Uygulama Yönetimi - "Devre Dışı"
Uzak Kayıt Defteri - "Devre Dışı"
Yazdırma Biriktiricisi - "Devre Dışı" (Yazıcınız Varsa Kalsın)
Yönlendirme ve Uzaktan Erişim - "Devre Dışı"
Telefon - "Devre Dışı"
WebClient - "Devre Dışı"
Sunucu - "Devre Dışı"
Windows Media Player Ağ Paylaşımı Hizmeti - "Devre Dışı"
Windows Hata Raporlama Hizmeti - "Elle"
Sistem Olay Bildirim Hizmeti - "Elle"
Uzak Masaüstü Hizmetleri - "Elle"
Taşınabilir Aygıt Numaralandırma Hizmeti - "Elle"

Eğer Windows 7 Manager programı ile "Arama" özelliğini devre dışı bırakmadıysanız, bu özelliği daha sade hale getirecek şekilde ayarlayıp, PC'ye hız kazancı sağlayabiliriz. Bunun için;
Başlat Düğmesindeki arama kutusuna "Dizin oluşturma seçenekleri" yazıp enter tusuna basın. Açılan pencereden "Değiştir" butonuna tıklayın.
Açılan pencereden sol altta bulunan "Tüm Konumları göster" butonuna tıklayıp işaretli olan kutuları temizleyin.

Başlat > Arama satırına "Güç" yazın ve Güç Seçenekleri penceresinden güç planı olarak "Yüksek Performans"ı seçin ve çıkın..

Başlat > Arama satırına "Aygıt" yazın ve Aygıt Yöneticisini açın. Orada disk sürücüleri satırını genişletin.
Hard Diskin driver'ına sağ tıklayarak "Özellikler"e tıklayın ve "İlkeler" sekmesine gelin ve burada her iki kutuyu da onaylayın, ardından tamam deyin, çıkın..

Başlat > Çalıştır > regedit yaz ve Kayıt Defteri Düzenleyicisini aç.
Haaa_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\FileSystem anahtarına git;
NtfsMftZoneReservation DWORD değerine "2" değerini ver ve aynı konumdaki
NtfsDisable8dot3NameCreation DWORD değerini bul ve ona da "1" değerini ver, aynı konumdaki NtfsMemmoryUsage DWORD değerini de bul ve ona da "2" değerini ver ve çık..

Haaa_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\SessionManager\Memory Management anahtarına ulaş; DisablePagingExecutive ve LargeSystemCache DWORD değerlerinin hepsine "1" değerini ver. Aynı anahtardaki ClearPageFileAtShutdown DWORD değerini ise "0" olarak ayarlayın.

Windows'un önceki işletim sistemlerinde bilinen: "MenuShowDelay", yani menülerde gecikmeye neden olan ayarı hızlandırmak için;
Haaa_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop anahtarına ulaşın ve MenuShowDelay değerini "400" yerine "200" olarak değiştirin..

Windows 7'de pencere önizlemelerini hızlandırmak için;
Haaa_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse anahtarına ulaşın ve MouseHoverTime değerini "400" yerine "200" olarak değiştirin..

Optimize Hard Drives Behaviour on Idle performans ipucu;
Regedit 'i açın ve Haaa_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\OptimalLayout
anahtarına ulaşın.
Değer adı EnableAutoLayout olan DWORD değerini "1" olarak ayarlayın ve işlem tamam.

Başlat > Çalıştır > cmd yaz ve Komut Sistemini aç. AUTOCHK süresini azaltmak için komut sistemine,
CHKNTFS/T:4 yaz ve onayla. Komut sisteminden çık..

Başlat > Çalıştır > msconfig yaz Hizmet Yapılandırmasını aç.
Önyükleme sekmesine gelerek oradaki Gelişmş Seçeneklere tıkla. İşlemci Sayısı onay kutusuna işaretle ve ne kadar işlemcin varsa, örneğin; bende 2 olduğu için 2 yaptım. Tamam & Uygula ve çık..

Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş Sistem Ayarları > Gelişmiş sekmesine tıklayın.
Bu yolu izledikten sonra ilk başta Performans kısmının altındaki Ayarlar'a tılkayın. Yeni çıkan penceredeki; Gelişmiş sekmesini seçin ve oradan Değiştir'e tıklayın. Yeni çıkan pencerede şunu göreceksiniz:
"Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutu" eğer işaretliyse işareti kaldırın ve onaylayın. Daha sonra "Özel Boyut" kısmına tıklayın. Orada:
Başlangıç Boyutu (MB)
En Büyük Boyut (MB)
İfadelerini göreceksiniz. Başlangıç Boyutu ve En Büyük Boyut kısmı aynı olmak üzere;
ne kadar RAM'e sahipseniz, sahip olduğunuz RAM miktarının (Eğer 2GB RAM'den daha az ise) 1.5 katını veya direk olarak 2048 yazın.
Not: Eğer 1.5 Katını aldığınızda 2048'den fazla olursa; 2048 yazın, eğer daha az ise 1.5 katı neyse MB cinsinden o değeri yazın. Başlangıç Boyutu (MB) ve En Büyük Boyut (MB) kısımlarına yazın.
Örneğin 1 GB RAM'e sahipseniz:
Başlangıç Boyutu (MB) = 1536
En Büyük Boyut (MB) = 1536

Gereksiz yere Hard Disk'in yetersiz alan taraması yapmasını engellemek için;
Haaa_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies anahtarına ulaş; orada yeni DWORD değeri oluştur ve NoLowDiskSpaceChecks ismini yaz, değer olarak "1" değerini ver.

UDMA66 Modunu Hard Disk performans özelliğini devreye sokmak için;
Haaa_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000 anahtarına ulaşın ve orada yeni bir DWORD değeri oluşturun; isim olarak ise EnableUDMA66 yazın. Değer olarak "1" değerini verin ve Regedit'den çıkın.

Haaa_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\SessionManager\SubSystems anahtarına ulaşın ve oradaki "Optional" adlı çoklı dize değerini bulun.
Çift tıklayarak girin ve oradaki "Posix" yazısını silin ve tamam deyin, çıkın.

Haaa_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\VolumeCaches\Temporary Files anahtarına ulaş ve LastAccess DWORD değerine tıkla. "7" olan değeri "0" yap ve çık..

Gereksiz ve can sıkıcı ntuser.dat.log1 & ntuser.dat.log2 dosyalarının görünürlüğünü engellemek için;
Haaa_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\explorer\UsersFiles\NameSpace\DelegateF olders anahtarına ulaş ve {DFFACDC5-679F-4156-8947-C5C76BC0B67F} dizinini sil...

Başlat > Arama satırına "Disk" yaz ve Disk Birleştiricisini aç. Oradaki disk birleştirmek için aktif olan Zamanlamayı kapatın. Zamanlamayı kapatıldığı için, zamanla PC'nize ne kadar dosya yüklerseniz o kadar oranla disk birleştirmesini düzenli olarak elle yapmalısınız. Örneğin önemli miktarda yer kaplayan program, oyun, müzik ve resim dosyaları gibi çok sayıda dosyaları diske depolarsanız hard disk birleştirme fonksiyonunu çalıştırmanız için gerekli bir durum ortaya çıkacaktır. Her halükarda bu işlem performans için artı olacaktır.

Boot dosyaları ile açılışı hızlandırmak için;
Regedit'e girip Haaa_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Dfrg\BootOpt imizeFunction anahtarına gidin, burada Enable adındaki string anahtarını bulun eğer yoksa Enable adında bir dize değeri oluşturun ve değerini Y yapın.

Windows'daki performansı daha fazla arttırmak için;
Haaa_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\PriorityControl anahtarına ulaşın.
Ve bu konuma sağ tıklayarak yeni DWORD değeri oluşturun.
Değer adı: IRQ8Priority ve "2" olarak ayarlayın.
Win32PrioritySeperation DWORD değerini ise "26" olarak ayarlayın.

Aero Peek süresini kısaltmak için;
Öncelikle regedit'i açın. Haaa_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Advanced anahtarına ulaşın. Oradaki, DesktopLivePreviewHoverTime adı altında bir kayıt olacak eğer yoksa o isimde yeni DWORD değeri oluşturun.
Bu kayda çift tıklayın ve düzenleyin. Vereceğiniz değerin burada ondalık olarak kalmasına dikkat edin.
Buradaki değer milisaniye cinsindendir. Yani, fare imlecini sallayıp masaüstüne 1 saniyede dönmek istiyorsanız, değeri 1000 olarak girmelisiniz. Yarım saniye için de 500 değerini girmelisiniz. Eğer bu değeri 0 yaparsanız, haliyle süreyi sıfırlamış olursunuz.

Aero sallamayı iptal etmek için;
Özelliği kaldırmak için yine regedit.exe üzerinden çalışmanız gerekiyor.
Bunun için tıpkı bir önceki ipucunda yaptığımız gibi, Başlat (Start) kısmını açıp regedit.exe yazıp enter'a basmalısınız.
Sonrasında şu yolu takip edin:
Haaa_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Wind ows
Bu anahtara geldikten sonra, Windows anahtarına sağ tıklayıp Explorer adında yeni bir anahtar oluşturmalıyız.
Explorer anahtarını oluşturduktan sonra, sağ taraftaki boş yere sağ tıklayıp, yeni bir 32-bit DWORD kaydı oluşturmalıyız.
Bu kaydın ismi: NoWindowMinimizingShortcuts ve değeri de 1 olmalı.

Internet Explorer 8 'i ve internet bağlantı hızını hızlandırmak için püf noktalar

Internet Explorer 8'in hızını arttırmak için;
Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni Başlat=Çalıştır=Regedit 'i başlatın. Kayıt defterinde aşağıdaki anahtarı bulun:
Haaa_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Internet Settings
Düzen menüsünde, Yeni'nin üzerine gidin, DWORD Değeri'ni tıklatın ve sonra aşağıdaki kayıt defteri değerlerini ekleyin:
Değer adı: MaxConnectionsPer1_0Server , Değer verisi: 10
Değer Adı: MaxConnectionsPerServer , Değer verisi: 10

Başlat > Çalıştır > gpedit.msc yaz ve Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi'ni aç.
Windows %80 internet bant genişliğinizi kullanmanıza izin veriyor İnternetinizin bant genişliğini % 20 arttırabilmek için;
Başlat >çalıştır >gpedit.msc >bilgisayar yapılandırıcısı >yönetim şablonları >ağ >Qus paket zamanlayıcısı >ayarlanabilen bant genişliğini sınırla >etkin >bant genişlik sınırı = 0 >uygula >TAMAM (Bu ayar Ultimate versiyonlarda mevcuttur).

Internet Explorer 8'in tam hızını ortaya çıkarmak için;
1. IEyi kapatın. Denetim Masasından Internet Seçenekleri ne giriyoruz.
2. Programlar tabinden Eklentileri Yönete tıklıyoruz.
3. Karşımıza açılan ekrandan, Araç Çubukları ve Uzantılar hanesinde karşımıza çıkan herşeyi seçin ve Devre Dışı bırak düğmesini tıklayın. Araç Çubukları ve Uzantılarda gördüğünüz herşey için bunu yapın. Shockwave Flash Object ve eğer Download Manager gibi bir program kullanıyorsanız, yalnız her ikisi etkin olarak kalsın..

Güvenlik Püf Noktaları

Kurşun geçirmez Windows ayarları için;
İlk önce registry editoru çalıştırın(Başlat>Çalıştır> regedit yazın). Oradan: Haaa_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\
Parameters bölümünü bulun. Sayfanın boş bir kısmına sağ tıklayın yeni 7 tane dword dosyası oluşturun. Bunların adı ve özelliği sırasıyla şöyle: (İlk önce oluşturulan dosyalara şu adları girin, dosyayı açıp yazdığım değerleri yazın)
1. "TcpMaxDataRetransmission" değeri 2.
2. "SynAttackProtect" değeri 2.
3. "TcpMaxHalfOpen'' değeri 100.
4. "TcpMaxHalfOpenRetried" değeri 80.
5. "EnableDeadGWDetect" değeri 0.
6. "EnablePMTUDiscovery" değeri 0.
7. "KeepAliveTime" değeri 300000.
Not: Sakın yanlışlık yapmayın yoksa işe yaramaz!

Windows'da 139 numaralı portun açığını kapatmak için;
Bildiğiniz gibi 139 nolu port bir windows açığıdır ve bu açığı tarayıp pc lere giriş yapan scan programları mevcut. Bu nedenle 139 nolu portu kapatarak pc nizi güvenli hale getirebilirsiniz. Aşşağıdaki adımları izleyiniz lütfen.
İnternet bağlantı ayarlarınızın özelliklerine giriniz.
İnternet İletişim Kurallarını işaretleyip Özelliklere tıklayınız.
Gelişmişe tıklayınız, şimdide wins'e tıklayınız ve son olarak, TCP/IP üzerinde NETBIOS'u "devre dışı bırak" işaretleyip tamam'a tıklayınız.

Windows'daki gizli paylaşımları kapatmak için;
Başlat - Çalıştır - regedit
Haaa_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\LanmanServer\Parameters
yoluna gelin, sağ taraftaki AutoShareServer ve AutoShareWks DWORD değerlerini "0" yapın. Eğer o isimlerde DWORD değerleri mevcut değilse,
işlemi yapabilmek için kendiniz DWORD değerlerini oluşturun.

Windows'da bir açık olan, IPC$ paylaşımını tamamen devre dışı bırakmak için
Regedit 'i açın ve Haaa_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\Lsa\restrictanonymous
konumuna gelin.
Ardından değerini "1" olarak ayarlayın.
Daha sonra ise, Başlat>Çalıştır>services.msc yazıp, Hizmetler konsolunu açın. Oradaki Sunucu hizmetini "Devre Dışı" olarak ayarlayın.
İşlem tamam..

Ekstradan Kullanım Kolaylığı Sağlayan Püf Noktalar

Sağ tuşa ilave Klasöre Kopyala , Klasöre Taşı öğelerini eklemek için;
Bunun için öncelikle Haaa_CLASSES_ROOTAllFilesystemObjectsshellexCon textMenuHandlers anahtarına ulaşın ve burada iki tane yeni anahtar oluşturup bunlara Copy To ve Move To adlarını verin. Ardından soldaki menülerde Varsayılan değerlere şunları girin. Move To için : {C2FBB631-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13} , Copy To için : {C2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}

Windows 7 ve Vista'da "Tanrı Modu" özelliğini aktifleştirmek için;
GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
Masaüstünde yeni bir klasör oluşturun ve adını GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} olarak değiştirin. Klasör farklı bir simge alacak ve adı "GodMode" olarak değişecek. İşte bu kadar basit. Şimdi bu simgeye çift tıklayın ve işte sürpriz: Her birine ulaşmak için farklı yolları takip etmeniz gereken onlarca Windows 7 ayar seçeneği tek bir pencerede karşınızda! Bu seçenekler arasında İnternet seçeneklerinden AutoPlay'e, Donanım seçeneklerinden anti-virüs ayarlarına kadar hemen her şeyi bulmanız mümkün...:yes:
Kardeşim bu mavi ekran veriyor. Sebebi nedir