[İnceleme] Steelseries QCK Prism XL Mousepad

Bu konuyu okuyanlar

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Tekrar merhaba değerli SDN Forum kullanıcıları. Bu yazımda sizlere Steelseries QCK Prism XL mousepad kullanım deneyimlerimden bahsedeceğim. Biraz kısa bir yazı olabilir ancak faydalı olacağını düşünüyorum. İyi okumalar ?

1615821462339.png

Öncelikle tasarımından başlamak istiyorum. Mousepad 900x300x4 mm boyutlarında. Bu da mousepad üzerinde hem klavyenizi hem de farenizi rahatça kullanabilmenize olanak sağlıyor. Ayrıca bu mousepad için M,XL,3XL,4XL,5XL boyutlarının da olduğunu belirtmeliyim ancak ülkemizde şuan sadece M,XL ve 3XL modelleri stokta bulunuyor.

Mousepadin sol kısa kenarında ışıklandırma ünitesi bulunuyor. Yaklaşık 65mm uzunluğa sahip bu ünite uzun bir kablo ile bilgisayarımıza USB yoluyla bağlanıyor. Steelseries Engine adı verilen uygulaması sayesinde iki bölgeli aydınlatmasını bilgisayar üzerinden kontrol edebiliyoruz. Çeşitli efektlerin yanında bazı uygulamalarla entegre çalışabildiğini de belirtmeliyim. Mesela discord kullanıyorsanız mikrofonunuzu açıp kapatmanıza göre veya konuştuğunuz zamanlarda farklı renklerde aydınlatma yanmasını sağlayabiliyorsunuz. Açıkçası kullandığım özelliklerden birisi bu ve memnunum.

1615821584656.png

Yüzeyine gelecek olursak, yumuşak ve rahat kullanım sağlayan bir yüzeyi olduğunu belirtmeliyim. Fare hareketleri çok rahat ve doğru bir şekilde yapılabiliyor. Steelseries bu modelde “Mikro dokulu kumaş” kullandığını belirtmiş. Kullandığım 6 aylık süre boyunca hiç kirlenmediğini farkettim. Gerçekten toz veya kir tutmadı benim kullanımım boyunca. Siyah olduğu için gözükmüyordur belki diyeceksiniz ama beyaz bir yüzeye doğru üstünü süpürdüğümde hiçbir şey çıkmadı. O kadar kullanıma rağmen bir saç teli bile çıkmaması çok iyi geldi bana. Ayrıca klavyenin yükseltici ayakları açık bir şekilde sabitçe durmasına rağmen mousepad üzerinde göçük veya iz bırakma gibi bir durum bile olmadı. Bu sebeple gerçekten uzun ömürlü bir ürün olduğunu düüşnüyorum. 500tl civarına aldığım bu ürünü kesinlikle öneririm. Masanız geniş ise 3XL modelini de önerebilirim çünkü mouse kullanmak için daha geniş alan olacaktır.

Gelelim artılarına ve eksilerine:

Artılar:

+Aydınlatma kalitesi

+Yüzey dokusu

+Kir tutmaması

+Esnek ve yumuşak yapısı

Eksi bir yön bulamadım ?

Umarım yazım sizlere faydalı olmuştur. Sorularınız olursa cevaplamaya hazırım. Okuduğunuz için teşekkürler. Başka yazılarda görüşmek üzere…

Son mesajlar