İncehesap İade almaması ?

Reaksiyon puanı
0
Merhabalar James Donkeyy 008 adlı kulaklığı tam iki hafta önce aldım fakat alışamadım pedleri kulağımı sıktı ve kulaklığın üst tarafındaki bant kafama oturmuyor bugün incehesabı arayıp iade etmek istediğimi belirttim fakat hijyen nedeninden dolayı iade alamadıklarını belirttiler anlayışla karşılıyorum fakat kulaklık bana göre değil 350 TL verdim ve para iadesi istiyorum.İade almak için hangi yerlere başvurmam lazım ?

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,189
Merhabalar James Donkeyy 008 adlı kulaklığı tam iki hafta önce aldım fakat alışamadım pedleri kulağımı sıktı ve kulaklığın üst tarafındaki bant kafama oturmuyor bugün incehesabı arayıp iade etmek istediğimi belirttim fakat hijyen nedeninden dolayı iade alamadıklarını belirttiler anlayışla karşılıyorum fakat kulaklık bana göre değil 350 TL verdim ve para iadesi istiyorum.İade almak için hangi yerlere başvurmam lazım ?
Kulaklık gibi kişisel ürünlerde iyade yok

Wrenter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ürünü satın alırken iade olamayacağı yazıyodur. Bende Hepsiburada'da bu sorun ile karşılaştım aslında biz okumadan geçiyoruz ama detaylarda yazıyor.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 15. maddesinin Ç fıkrasında geri alınmama sebebi belirtilmiştir. Normalde Tüketici Hakem Heyeti ilgileniyor fakat bu maddeden dolayı kabul görülmez.

Bu gibi durumlar alınıp alınamaması tamamen satıcı firma inisiyatifinde kalıyor.

Madde 15

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Trendyoldan arctis 5 almıştım ve küçük geldiği, kulağıma tam oturmadığı için ertesi gün, 24 saat geçmeden iade talebi oluşturmuştum. Toplum kullandığım süre 3-4 saat civarıdır. O da parça parça. İade sebebine de boyutu küçük geldiği için iade etmek istiyorum demiştim. Düzgünce ve eksiksiz olarak kutuladım. Kargodan kaynaklı yaşanan sıkıntılı sürecin ardından gönderdim. 2 gün sonra mesaj geldi ürününüz incelemededir diye. Ertesi gün bir mesaj daha geldi. Ürününüz iade alınmıştır. 800 tl yasal süre içerisinde hesabınıza aktarılacaktır diye. Tek kelime konuşmadım adamlarla, süreç boyunca sadece kargoyla muhatap oldum. Anlayacağınız kulaklıkta iade yapılabiliyor. Ama kulaküstü kulaklarda, kulak içinde iade mümkün değil. Sizin yapacağınız tüketici hakem heyetine gitmek. Ama bir sonuç alabileceğinizi sanmıyorum. Çok umutlanmayın. Yine de şansınızı deneyebileceğiniz tek yer orası. Yalnız kutu içeriğinde en ufak eksiklik, yırtıklık vs olmamasına dikkat edin.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Açılmış kullanılmış bir ürünü onlar tekrar nasıl satacaklar?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Açılmış kullanılmış bir ürünü onlar tekrar nasıl satacaklar?
Yapacakları şey gidip Teknoloji mağazalarına teşhir ürünü olarak koymak. Yapacak başka bir şeyleri yok bunlarda onların zararına olur.

Reaksiyon puanı
0
Trendyoldan arctis 5 almıştım ve küçük geldiği, kulağıma tam oturmadığı için ertesi gün, 24 saat geçmeden iade talebi oluşturmuştum. Toplum kullandığım süre 3-4 saat civarıdır. O da parça parça. İade sebebine de boyutu küçük geldiği için iade etmek istiyorum demiştim. Düzgünce ve eksiksiz olarak kutuladım. Kargodan kaynaklı yaşanan sıkıntılı sürecin ardından gönderdim. 2 gün sonra mesaj geldi ürününüz incelemededir diye. Ertesi gün bir mesaj daha geldi. Ürününüz iade alınmıştır. 800 tl yasal süre içerisinde hesabınıza aktarılacaktır diye. Tek kelime konuşmadım adamlarla, süreç boyunca sadece kargoyla muhatap oldum. Anlayacağınız kulaklıkta iade yapılabiliyor. Ama kulaküstü kulaklarda, kulak içinde iade mümkün değil. Sizin yapacağınız tüketici hakem heyetine gitmek. Ama bir sonuç alabileceğinizi sanmıyorum. Çok umutlanmayın. Yine de şansınızı deneyebileceğiniz tek yer orası. Yalnız kutu içeriğinde en ufak eksiklik, yırtıklık vs olmamasına dikkat edin.
Dostum Arctis 5 kulaklıküstü bir kulaklık değil mi ? benim iade ediceğim kulaklıkda arctis kulaklık gibi

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Dostum Arctis 5 kulaklıküstü bir kulaklık değil mi ? benim iade ediceğim kulaklıkda arctis kulaklık gibi
Üründen Memnun Kalmadım Ne Yapabilirim? - incehesap.com

burada yazmış, kulaklıklarda kulakiçi, kulaküstü farketmeksizin iade alınmıyor diye. Sende iade oldu ama bende niye olmuyor diye düşünme. Çünkü mağaza farklı, iade koşulları farklı. Yani senin bu ürünü iade etme şansın yok. Tüketici halem heyetini bir dene az da olsa şansın olabilir dedim ama hiç uğraşma. Çünkü sen haksız çıkarsın. Çünkü kanunda bilmiyordum, okumamıştım diye bir şey yoktur. Yapabileceğin tek şey 500'e aldıysan 400 410 civarına hatta yapabilirsen 450 civarına satmak. Kaç liraya aldıysan en kötü bi 70-80 lira aşağısına satmaya çalış basitçe. En azından zararını bir nebze bu şekilde giderebilirsin.

Trendyolda şartlar bunlar ama trendyoldan alırsam iade işi kolay olur diye düşünme. Benim iadem 2 günde onaylandı çünkü yukarda da anlattığım gibi kutuda en ufak hasar yoktu ve kutu içeriği eksiksizdi ve paketleme orjinal paketleme kadar olmasa da gayet iyiydi. Tekrardan orjinaline benzer şekilde güzelce paketleyip üzerine naylon basıp satabilir öyle sağlam gönderdim ben ürünü. Onaylanmasaydı tek sebebi incehesaptaki gibi iade koşullarında "kulaklıklarda hijyen nedeniyle iade alınmamaktadır." yazısı olurdu ama senin de okuyabileceğin gibi böyle bir şey yazmıyor.

Son olarak şu an kulaklığın fiyatı 500 lira. Allah aşkına James eşşek'e 500 lira verilir mi? 600-650 liraya 20 gömlek daha iyi MH751 alınabilirken. Tahminimce siz cuma gecesi indiriminden 350 lira civarına aldınız. Gene o parayı vermem ben james eşşeğe açık konuşayım. 350 liraya Cloud stinger, HS 35, Asus Tuf Gaming, Logitech g332 alınabiliyor. Bu kısımda tavsiye olsun :)

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Kulaklığı Letgo gibi bir yerden sıfıra yakın fiyatına satabilirsin. Tabi açıklamaya detaylı yazman gerekir neden sattığını.