İmparator tatlıses

Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Sıra geceleri ariflerin söze geldiği, çırakların dize geldiği, şiirlerin saza geldiği gecelerdir. Sıra gecelerinin günümüzde en çok bilinen ve tanınan sanatçısı Kazancı Bedih'tir.

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Pir Sultan'ı düşün anne
Şeyh Bedrettin'i Börklüce'yi
İnsanları düşün anne Düşün ki yüreğin sallansın Düşün ki o an güneşli güzel günlere inanan
Mutlu bir Yusufçuk havalansın

aynar

Asistan
Reaksiyon puanı
63
İbrahim Tatlıses'in 1980'li yıllarda besteci Burhan Bayar (ve kardeşi Uğur Bayar)'la birlikte çalışırken okuduğu arabesk parçalar fena değildir. Burhan Bayar, o yıllarda Tatlıses'in meşhur ettiği birçok hit şarkının bestesini yapan isimdi. Fakat sonradan nedendir bilinmez Tatlıses, Burhan Bayar'la çalışmaktan vazgeçti. Herhalde benzersiz sesine güvendi ve "tek başıma da var olurum" diye düşündü. Ama Burhan Bayar'dan ayrıldıktan sonra yaptığı albümlerin kalitesi bariz olarak düşüktür bence. Bir daha da 1980'lerdeki gibi ardarda hit şarkılar çıkaramadı Tatlıses... (Zaten o da bunun farkına varmış olacak ki en azından konserlerinde Burhan Bayar bestelerini okumaya devam etmiştir...)

aynar

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Tatlıses'in okuduğu arabesk parçalar içinde bana göre en güzeli, "Hepsi Geçer" isimli şarkıdır. Bir Burhan Bayar bestesidir.

"Hepsi Geçer"

Söz: Ali Tekintüre

Müzik: Burhan Bayar

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
İbrahim tatlıses misal bülent ersoy ses 10 numara ancak kişilik kaç numara tartışılır ancak ibonun uzun havalarıda kusursuzdur
Tatlıses'in okuduğu arabesk parçalar içinde bana göre en güzeli, "Hepsi Geçer" isimli şarkıdır. Bir Burhan Bayar bestesidir.

"Hepsi Geçer"

Söz: Ali Tekintüre

Müzik: Burhan Bayar

Mesaj otomatik birleştirildi:

İbrahim Tatlıses, ya da asıl adıyla İbrahim Tatlı, Türk şarkıcı, besteci, yapımcı, oyuncu, televizyon programcısı, iş adamı müzik dışında, gıda, inşaat ve arama kurtarma sektörlerine de çeşitli yatırımlar yapmıştır.

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
İbrahim Tatlıses uzun bir aradan sonra aşk hayatıyla gündeme geldi. Hayatına giren kadınlarla magazinde sıkça yer alan Tatlıses gönlünü 42 yaş küçük Gülçin Karakaya'ya kaptırmıştı.

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Ben bir tek sesini severim ses ve program 10 numara kişilik 0 ama bir uzun hava çekiyorki keşke kişilikte o kadar iyi olsa adeta bir bülent ersoy gibi ikiside aynı kalite

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Ben bir tek sesini severim ses ve program 10 numara kişilik 0 ama bir uzun hava çekiyorki keşke kişilikte o kadar iyi olsa adeta bir bülent ersoy gibi ikiside aynı kalite
O konuda yorum yapamam aslında İbo iyi bir insan bence. 1982' den beri dinliyorum Tatlıses' i. Çok kaseti var bende. Türküleri ve arabesk şarkıları çok güzeldir. Sesine zaten lafımız olamaz.

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
O konuda yorum yapamam aslında İbo iyi bir insan bence. 1982' den beri dinliyorum Tatlıses' i. Çok kaseti var bende. Türküleri ve arabesk şarkıları çok güzeldir. Sesine zaten lafımız olamaz.
Ben sanatçının daha çok örnek olanını severim ibo nun sesini çok severim ama kişilik tam mafya vari şimdi bile ibo showun seyredilmesinin tek sebebi ses ve program kalitesidir

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Ben sanatçının daha çok örnek olanını severim ibo nun sesini çok severim ama kişilik tam mafya vari şimdi bile ibo showun seyredilmesinin tek sebebi ses ve program kalitesidir
Aynen öyle ama o dediklerini eskilerde kaldı. İbo artık yaşlandı ve o işlerle uğraşmaz. Cumartesi günleri izliyorum her hafta. Herkesin kişiliği karakteri kendine. Boş ver şarkılarını türkülerini dinleyelim yeter.