İmamoğlu : İBB, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan personeller için asgari ücreti açıkladı!

Bu konuyu okuyanlar

MT61

Asistan
Reaksiyon puanı
71
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2021 yılı Ocak ayından itibaren olmak üzere İBB, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan personeller için asgari ücret 3100 ₺ olarak açıkladı.

İBB Başkanı İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda İBB, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan personeller için asgari ücret 3100 ₺ olarak açıkladı.

Son düzenleme:

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2021 yılı Ocak ayından itibaren olmak üzere İBB, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan personeller için asgari ücret 3100 ₺ olarak açıkladı.

İBB Başkanı İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda İBB, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan personeller için asgari ücret 3100 ₺ olarak açıkladı.

KAYNAK

işte gerçek enflasyon oranında bir zam.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
yok yok yıllık enflasyona yakın cidden. tabi hala yeterli değil hala insan yerine konmuyoruz
Mesaj otomatik birleştirildi:

%12 nası oluyor?
Bilmiyorum. Önce mesaileri azalttılar (maaş'ın %15 ü havaya uçtu) sonra yok ettiler direk (bir %25 daha uçtu) sonra %12.47 Zam verdi diye övünürler... Bayağı iyi zam nereden baksan. (!)

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Bilmiyorum. Önce mesaileri azalttılar (maaş'ın %15 ü havaya uçtu) sonra yok ettiler direk (bir %25 daha uçtu) sonra %12.47 Zam verdi diye övünürler... Bayağı iyi zam nereden baksan. (!)
iyi oluyo bu halka. ekmeği dolarla mı alıyoz diyen adam ekmek alamayacak duruma gelmeden halk bunları anlamaz

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Herhangi bir belediyede 3000 tl altına çalışan var mı? Hele de İBBde?

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru

Konunun siyaset bölümüne taşınması daha iyi olacak sanki.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Muhalefetin devletin parası ile SHOW yapması bana saçma geliyor. Sırtında yumurta küfesi yok bir şey yok. Al gör ben 3100 TL yaptım sanki CHP yönetimi kendi cebinden veriyor parayı. İsterse al gör ben 5000 TL de yaptım da diyebilir 10 bin TL yaptımda. Sonra İBB bütçesi zarar ediyor para yetmiyor AKP çoğunluğu olan meclis bana Borçlanma yetkisi vermiyor diye kanal kanal gezer Ekrem Başkan...

Ama devletin kurumlarıyla inatlaşılması ve zıt gidilmesi kötü duruyor bence. Yarın öbürgün HDP'li belediyelerde çıkıp ben çalışanlarıma 5000 TL yaptım derse ne olacka ? Belediyeye dağ kadrosundan veya ölmüş terorist yakınlarını toplayıp o zaman ne olacka ?

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
3100tl diye eleştirmenin bir anlamı yok. devletin verdiği asgari ücretten daha iyi

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Muhalefetin devletin parası ile SHOW yapması bana saçma geliyor. Sırtında yumurta küfesi yok bir şey yok. Al gör ben 3100 TL yaptım sanki CHP yönetimi kendi cebinden veriyor parayı. İsterse al gör ben 5000 TL de yaptım da diyebilir 10 bin TL yaptımda. Sonra İBB bütçesi zarar ediyor para yetmiyor AKP çoğunluğu olan meclis bana Borçlanma yetkisi vermiyor diye kanal kanal gezer Ekrem Başkan...

Ama devletin kurumlarıyla inatlaşılması ve zıt gidilmesi kötü duruyor bence. Yarın öbürgün HDP'li belediyelerde çıkıp ben çalışanlarıma 5000 TL yaptım derse ne olacka ? Belediyeye dağ kadrosundan veya ölmüş terorist yakınlarını toplayıp o zaman ne olacka ?
sanki chp tönetimi kendi cebinden veriyor derken???? akp nin mi yani devlet kasası? onların mı cebi devlet?

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Asgari ücretin devlet kasası ile ne alakası var ? Asgari ücreti işveren veriyor...
akp nin belediyesi yok sanki. hem olsa da aylık 300 dolar devleti batırıyosa batsın o devlet. siz direk devleti akp ye devretmişsiniz ondan dedim ben devlet kasası onların mı diye.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
sanki chp tönetimi kendi cebinden veriyor derken???? akp nin mi yani devlet kasası? onların mı cebi devlet?
Evet.

akp nin belediyesi yok sanki. hem olsa da aylık 300 dolar devleti batırıyosa batsın o devlet. siz direk devleti akp ye devretmişsiniz ondan dedim ben devlet kasası onların mı diye.
Bu da muhalefet fanboyu oluyor sanırım. Değilmi @OzkanK.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Evet.

Bu da muhalefet fanboyu oluyor sanırım. Değilmi @OzkanK.
bu futbol takımı mı niye fanboy olayım? doğru hareketinde desteklerim öteki türlü desteklemem. bu arada bir yanlışınızı düzelteyim. devletin kasası vatandaşın vergileriyle dolduruluyor. yani akp nin değil. vatandaşın. umarım artık yanlışınızı anlamışsınızdır

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Yorum alakasız olduğuna bir şey yazamadım. Konu ney adam AKP'nin belediyesi yok sanki diyor :) Veya sanıyor ki belediyelerde 3-5 kişi çalışıyor sadece.
Ayrıca Türkiye bütçesinin ve maliyeden sorumlusunun Cumhurbaşkanı olduğunu bilmiyor galiba...

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
bu futbol takımı mı niye fanboy olayım? doğru hareketinde desteklerim öteki türlü desteklemem. bu arada bir yanlışınızı düzelteyim. devletin kasası vatandaşın vergileriyle dolduruluyor. yani akp nin değil. vatandaşın. umarım artık yanlışınızı anlamışsınızdır
Ben bunu reddetmiyorum. Bütün vergiler AKP ye gidiyor. Ve çok fazla gidiyor. Sonra Altın Musluklar... Ama Muhalefet te farklı birşey yapmıyor...

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Yorum alakasız olduğuna bir şey yazamadım. Konu ney adam AKP'nin belediyesi yok sanki diyor :) Veya sanıyor ki belediyelerde 3-5 kişi çalışıyor sadece.
Ayrıca Türkiye bütçesinin ve maliyeden sorumlusunun Cumhurbaşkanı olduğunu bilmiyor galiba...
karşılartırma yapıyoruz işte. kaç kişi çalışırsa çalışsın dediğim gibi 300 dolara batacaksa batsın

Ben bunu reddetmiyorum. Bütün vergiler AKP ye gidiyor. Ve çok fazla gidiyor. Sonra Altın Musluklar... Ama Muhalefet te farklı birşey yapmıyor...
bu hareketlerini beğendim ona göre yazdım onlar da iyi değil zaten

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877

Bazı gereksiz harcamalardan kısarak devlet de 3k verebilir ama yok itibardan tasarruf olmaz değil mi? O 2800 denen komik rakam hiçbir işe yaramaz. Chp'nin 3100 vermesi seni gerdiyse demek ki doğru yolda yürüyorlar

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bazı gereksiz harcamalardan kısarak devlet de 3k verebilir ama yok itibardan tasarruf olmaz değil mi? O 2800 denen komik rakam hiçbir işe yaramaz. Chp'nin 3100 vermesi seni gerdiyse demek ki doğru yolda yürüyorlar
Yani yanlış değil. Ama aynı parayı kullanıyorlar sonuçta. Ki İstanbul da TR ekonomisinin 3/1 ini oluşturuyor. Ve daha zengin bir yer. Çok da bir fark yok bence.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Aynen Ekrem Başkan İSRAF'ı öneleyip orada ki parayı aktarabilir çalışanlara... Aynı daha önce yapıp ulaşımı ve Suyu ucuzlattığı gibi !!! Veya Halk ekmeği ucuzlattığı gibi dimi ?

Not: CHP'li belediyeler der ki biz her yıl 1 maaş ikramiye verecez anlarım ve taktir ederim. Ama SHOW için Asgari ücreti tanımıyoruz ve biz 3100 TL yaptık demek yanlış geliyor bana. Devlette çok başlılık oluyor. Başka belediyeler bunu kötüye kullanabilir ileriye dönük.