Öneri İlk İş Gününde Asla Söylenmemesi Gerekenler!

onur.ozerr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Kimseyi tanımamak, yeni işin getirdiği sorumluluklar, yeni ortam ve yeni çalışma sistemi stres yaratır. Bu stres altında hiç söylememeniz gereken şeyler söyleyebilirsiniz.Büyük bir pot kırmak maalesef ilk gün paniği ile yapılabilecekler arasında yer alıyor.
İş yerinde ilk gün asla kurmamanız gereken cümleler:
Eski işimde biz…
Ben bu şekilde öğrenmedim...
Mesaiye kalıyor muyuz?
Sizin tavsiyeleriniz neler ?

WindStone

Dekan
Reaksiyon puanı
2,614
Kimseyi tanımamak, yeni işin getirdiği sorumluluklar, yeni ortam ve yeni çalışma sistemi stres yaratır. Bu stres altında hiç söylememeniz gereken şeyler söyleyebilirsiniz.Büyük bir pot kırmak maalesef ilk gün paniği ile yapılabilecekler arasında yer alıyor.
İş yerinde ilk gün asla kurmamanız gereken cümleler:
Eski işimde biz…
Ben bu şekilde öğrenmedim...
Mesaiye kalıyor muyuz?
Sizin tavsiyeleriniz neler ?
Robot yada köle değiliz. Sorularımız olabilir ve bu gayet normal bir durum. Eğer insanlar sizi bu tarz sorular yüzünden bilgisiz göreceklerse mümkün olan en kısa sürede oradan ayrılın. Hangi iş olduğu önemli değil ne kadar para getirdiği önemli değil. İşinizi kendinizden ve sağlığınızdan hiç bir zaman öne koymayın.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,235
Robot yada köle değiliz. Sorularımız olabilir ve bu gayet normal bir durum. Eğer insanlar sizi bu tarz sorular yüzünden bilgisiz göreceklerse mümkün olan en kısa sürede oradan ayrılın. Hangi iş olduğu önemli değil ne kadar para getirdiği önemli değil. İşinizi kendinizden ve sağlığınızdan hiç bir zaman öne koymayın.
İlk defa bulunulan bir yerde de kendini zayıf gösterirsen ordakilerin gözünde hep öyle kalıyorsun maalesef. O yüzden ilk başta ağırlığını koymak daha iyi aslında. Üstte arkadaşın dediklerinin hepsi doğru olmasa da, ilk izlenimde acemi izlenimi vermek iyi olmaz mesela

WindStone

Dekan
Reaksiyon puanı
2,614
İlk defa bulunulan bir yerde de kendini zayıf gösterirsen ordakilerin gözünde hep öyle kalıyorsun maalesef. O yüzden ilk başta ağırlığını koymak daha iyi aslında. Üstte arkadaşın dediklerinin hepsi doğru olmasa da, ilk izlenimde acemi izlenimi vermek iyi olmaz mesela
İşini seçebilirsin ama iş arkadaşlarını seçemezsin. O yüzden sen her ne kadar kendini zayıf göstermesen de sana zayıfmışsın gibi davranacak bir çok insan var. O yüzden bu kadar takmayın gerekli görürseniz iş harici konuşmazsınız. Hatta çok daha kötü durumda olduğunu düşünüyorsanız işinizi bile değiştirebilirsiniz.

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,513
İstediğim gibi konuşurum ama sadece özel hayatımdan bahsetmem

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,287
İşe yeni başladığımda Saat 7 de iş bitiyordu direk 7 de toparlanıp çıkıyordum.
Müdür ve iş arkadaşlarım garip garip bakıyordular. Biraz zaman sonra onlarda 7 de işleri bitirip çıkmaya başladılar.

Meğersem 16 yıldır ne zaman işleri biterse gece 8-9-10 o zaman işten çıkıyorlarmış.
Adamları düzene oturttum.

Evden yemek götürdüm işe, birçok arkadaşta yemek getirmeye başladı :D

Yani siz örnek davranış sergilerseniz etrafınızda size uyumlu hale gelir.

WindStone

Dekan
Reaksiyon puanı
2,614
İşe yeni başladığımda Saat 7 de iş bitiyordu direk 7 de toparlanıp çıkıyordum.
Müdür ve iş arkadaşlarım garip garip bakıyordular. Biraz zaman sonra onlarda 7 de işleri bitirip çıkmaya başladılar.

Meğersem 16 yıldır ne zaman işleri biterse gece 8-9-10 o zaman işten çıkıyorlarmış.
Adamları düzene oturttum.

Evden yemek götürdüm işe, birçok arkadaşta yemek getirmeye başladı :D

Yani siz örnek davranış sergilerseniz etrafınızda size uyumlu hale gelir.
Çok güzel bir örnek bence. İnsanların davranışlarına göre kendinizi şekillendirmeyin.