İlhan Cavcav: Yılmaz Vural'ı kovdum çünkü...

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Sezonun ilk yarısında beş teknik adam değiştirdiği için bir anda dünya gündemine giren ve ağır eleştirilere hedef olan Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, 6 gün önce göreve getirdiği Yılmaz Vural'ı neden kovduğunu açıkladı. Vural'ı göndermekte haklı olduğunu savunan Cavcav, "80 yaşındayım. Bugün öpülmedik hiçbir yerim kalmadı. Bunların hepsi insanlara inandığım için başıma geldi. Bundan sonra kulüpten ilişkisini keseceğim çok insan var" dedi.

5683cf4067b0a905ec63d590.jpg

Yılmaz Vural'ı göndermekte yüzde yüz haklı olduğunu savunan İlhan Cavcav, şu açıklamayı yaptı:

"Yılmaz Vural Eskişehirspor maçından sonra bana gelip, 'Bu takımdan 13-14 futbolcunun değişmesi lazım. 15 transfer yapmalıyız' dedi. Ben de, '15 futbolcu almak demek 20-25 milyon Euro para harcamak demek. Bizim o kadar paramız yok' cevabını verdim.

[video=youtube;Ri3J6_u7IQM]https://www.youtube.com/watch?v=Ri3J6_u7IQM[/video]

"FUTBOLCULAR 'BİZ VURAL'I İSTEMİYORUZ' DEDİ"

Sonra takımdan 15 futbolcu bana gelip, 'Biz Yılmaz Vural'ı istemiyoruz, bu adamla çalışamayız' dediler. Ben de bunları dikkate alarak Yılmaz Vural'ın görevine son verdim. Daha önceki teknik direktörlerin gönderilmesinde hata yapmış olabilirim, bunu kabul ederim. Ancak Yılmaz Vural'ın görevine son verilmesinde en ufak bir hatamız yok, buna mecburduk."

"KULÜPTEN İLİŞKİSİNİ KESECEĞİM ÇOK İNSAN VAR"
İlhan Cavcav, Ankara'da düzenlediği basın toplantısında ise, "Başıma ne geldiyse, insanlara inanmaktan geldi. Ama bundan sonra kulüpten ilişkisini keseceğim çok insan olacak" dedi.

Her insan gibi kendisinin de hata yapabileceğini ifade eden Cavcav, "Ben peygamber değilim estağfurullah. Yatır da değilim. Ama benim kabahatim var. Bunu kabul ediyorum. İnsanlara güvenen, insanlara inanan bir meziyetim var. Bugün 80 yaşıma geldim. Öpülmedik hiçbir yerim kalmadı. Buna neden; ona inan, buna inan ve insanlara inanmaktan. Artık değişmem gerektiğine kanaat getirdim. Bunların hepsini biliyorum. Hepsini çok iyi tanıyorum. Çoğunun ilişkisini kulüpten kestim. Ama bundan sonra kulüpten ilişkisini keseceğim çok insan olacağını söylüyorum" dedi.

5683dde667b0a905ec63d6d0

"YILMAZ VURAL İMZALADIĞI KAĞIDI YIRTIP ATMIŞ"

Yılmaz Vural ile yollarını ayırdıklarını ancak henüz fesih işleminin gerçekleşmediğini dile getiren Cavcav, şöyle devam etti:

"Henüz fesih gerçekleşmedi. Kendisine bildirdik. Mağdur olmaması için kendisine bir ücret takdir ettik. 'Düşüneyim' dedi. Yardımcı hocalar 3-4 gün çalıştı ama bir aylık maaşlarını hesaplarına göndereceğiz. Herhangi bir tazminat talep etmemeleri halinde tek taraflı fesih yapacağımızı ifade ettik. Hepsi de bunu imza ettiler. Yılmaz Vural'da kabul etti. Ama daha sonra öğrendiğime göre imza ettiği kâğıdı yırtmış atmış. Bu bir tazminat talebi demektir. Yılmaz Vural'ın tanıdığım kadarıyla böyle bir para talep etmesinin haksızlık olacağına inanıyorum."

"BİZ KİMİ GETİRDİYSEK GÖNDERMESİNİ DE BİLİRİZ"
TFF'nin yapacağı çalışma ile kulüplerin sözleşme imzalayabileceği teknik direktör sayısına sınırlama getirmeyi planladığını hatırlatılması üzerine ise Cavcav, kinayeli bir cevap vererek, şunları söyledi:

"Çok isabetli olur! TFF'nin alacağı kararlar dünyanın takdir edeceği kararlar olur. Çok isabetli bir iş yapmış olurlar. Öyle 3-4 hoca değil de 1 hoca gönderen takım ligden ihraç edilsin ki çalışan adamlar daha huzurlu bir şekilde çalışsınlar! Burada pek fazla konuşmak istemiyorum. Federasyonu kimlerin idare ettiğini çok iyi biliyoruz. Orası hocaların haklarını koruyacak bir yer değil, kulüpleri menfaatlerini koruyacak bir teşkilattır. Her şeyi yapacağım, edeceğim demekler olmaz. Federasyon başkanı daha önce kulüp başkanlığı ve Kulüpler Birliği başkanlığı yapmış birisi. Böyle bir karar almışsa kendi bileceği bir iş. Biz kimi getirdiysek göndermesini de biliriz" İfadelerini kullandı.

5683de0a67b0a905ec63d6d4

"ERTUĞRUL SAĞLAM'A TEKLİF ETTİM, ÇALIŞMAYACAĞINI SÖYLEDİ"
Takımın başına kimi getireceği konusunda kararsız olduğunu dile getiren Cavcav, "Düşünüyorum düşünüyorum isim kalmadı. Sergen Yalçın var. Gelen giden Mesut Bakkal diyor. Başka isim yok. Ben de bakıyorum kafamda bir isim var. Ertuğrul Sağlam'a teklif ettim, çalışmayacağını söyledi. Düşündüğüm kişi şöhret değil. Bakacağız, inşallah kulübümüz için hayırlısı olur" dedi.

Son olarak futbolcuların süreçten etkilenip etkilenmediği yönünde soruyu cevaplayan Cavcav, "Takımda şöyle bir araştırdım; 'Yav yeter, yine mi Ahmet, yav bu Ahmet'le çalışmıştık. Aralarında böyle sohbet eden kardeşlerimiz var. Bu nedenle yeni bir yüze sarılmak mecburiyetindeyiz" diye konuştu.

VURAL BASIN TOPLANTISI YAPACAK
Öte yandan teknik direktör Yılmaz Vural, Gençlerbirliği'nden gönderilme sürecine ilişkin bir basın toplantısı yapacak. Yarın saat 11.00'de başlayacak toplantıda Vural, kırmızı siyahlı kulübün başkanı İlhan Cavcav'ın iddialarına cevap verecek.

KAYNAK

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Tazminatını çatır çatır almalıdır Yılmaz Vural ki, bu kendini kral sanan, Türk hocaları hakir gören kulüp başkanlarına bir örnek teşkil etsin.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Bundan sonra gelecek her antrenör garanti istemeli. Kovulursam şu kadar tazminat diye... Yabancılar bu konuda katı ama Türk antrenörler yumuşak kalıyor. Hatır-gönül ilişkisi ile, boş kağıda imza atmalar falan.

Cavcav'ın işi zor bundan sonra.