İkinci el ekran kartı

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet Emin..

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar ekran kartımı güncellemek istiyorum fakat fiyatlar çok yüksek, o yüzden bende ikinci el ekran kartı almak istiyorum fakat hangisini alsam vs. bilmiyorum
Şu anki sistemim
Intel xeon e3-1225 v2
gtx 650
6gb ddr3 ram 4+2
foxconn H67MP-S/-V/H67MP

Şimdiki sistemim bu fakat ben ikinci el olarak ne alsam bilmiyorum güç kaynağı olarak da yetermi bilmiyorum yani kaç tdp olması vs. yol gösterirseniz sevinirim.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Selamlar ekran kartımı güncellemek istiyorum fakat fiyatlar çok yüksek, o yüzden bende ikinci el ekran kartı almak istiyorum fakat hangisini alsam vs. bilmiyorum
Şu anki sistemim
Intel xeon e3-1225 v2
gtx 650
6gb ddr3 ram 4+2
foxconn H67MP-S/-V/H67MP

Şimdiki sistemim bu fakat ben ikinci el olarak ne alsam bilmiyorum güç kaynağı olarak da yetermi bilmiyorum yani kaç tdp olması vs. yol gösterirseniz sevinirim.
AMD Radeon RX 560, NVIDIA GeForce GTX 1050 alabilirsiniz. :)

Son düzenleme:

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
alma kardeşim pişman olursun 2.el den kaç her zaman geçen arkadaşımda 1050ti aldı elinde patladı adama ulaşamadı haberin olsun ben zaten ne olursa olsun tercih etmem biriktirip 0 ını alırım

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
alma kardeşim pişman olursun 2.el den kaç her zaman geçen arkadaşımda 1050ti aldı elinde patladı adama ulaşamadı haberin olsun ben zaten ne olursa olsun tercih etmem biriktirip 0 ını alırım
Ona reballing, MOSFET tamiri ya da VRAM değişimi yapılmış olmalı. Adam elinden çıkarmış arkadaşına.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim korktuğum şey psu mun yetmemesi yazılım yoluyla öğrenebilirmiyim.
Kasanın içinden PSU'nuzu kontrol edebilirsiniz.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Yaw ne anlıyonuz 2.el den anlamıyom adam sorunu olmayan şeyi niye çok daha ucuza satsın mantıklı açıklaması yok bunun yok ihtiyacı var paraya yok öyle bırak bu hikayeyi çok dinledim ben

Ahmet Emin..

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ona reballing, MOSFET tamiri ya da VRAM değişimi yapılmış olmalı. Adam elinden çıkarmış arkadaşına.

Kasanın içinden PSU'nuzu kontrol edebilirsiniz.
fotoğrafını çektim.

Ahmet Emin..

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Besler diye düşünüyorum ama tavsiyemiz en az 500W 80+ sertifikalı ve mümkünse modüler olan PSU almanız. :)
mesela bi döne patlayan rx460 oem kartları var benim sistemde sorun çıkartırmı. Daha önceden işlemci yenilemesi de yapmıştım onun için soket uyumu vs. gerekiyodu bildiğim kadarıyla ekran kartlarında yok heralde

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
mesela bi döne patlayan rx460 oem kartları var benim sistemde sorun çıkartırmı. Daha önceden işlemci yenilemesi de yapmıştım onun için soket uyumu vs. gerekiyodu bildiğim kadarıyla ekran kartlarında yok heralde
Alabilirsiniz.

Evet, ekran kartlarında yok. PCI Express olmaları yeterli. :)

Just_BT

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
Yaw ne anlıyonuz 2.el den anlamıyom adam sorunu olmayan şeyi niye çok daha ucuza satsın mantıklı açıklaması yok bunun yok ihtiyacı var paraya yok öyle bırak bu hikayeyi çok dinledim ben
Knk öyle diyosunda ben eski sistemimi sattım 2. el hiç bir şeyi yoktu sattım daha iyisini aldım burda insanları yanlış yönlenidrme. eski pc mi alan hala kullanıyor.
Bir de ben gt730 2gb ekran kartı almıştım 2. el uzun süre kullandım.
eğer parçalardan anlıyorsan sokete fana vb yerlere bakarak anlarsın zaten anlamıyosan satıcı ile beraber bi bilgisayarcıya git orda bilgisayarı anlar denersiniz ona göre alırsın.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Knk öyle diyosunda ben eski sistemimi sattım 2. el hiç bir şeyi yoktu sattım daha iyisini aldım burda insanları yanlış yönlenidrme. eski pc mi alan hala kullanıyor.
Bir de ben gt730 2gb ekran kartı almıştım 2. el uzun süre kullandım.
eğer parçalardan anlıyorsan sokete fana vb yerlere bakarak anlarsın zaten anlamıyosan satıcı ile beraber bi bilgisayarcıya git orda bilgisayarı anlar denersiniz ona göre alırsın.
şans işi, neden kesin sağlam almak varken paranla riske giriceksin?

Just_BT

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
şans işi, neden kesin sağlam almak varken paranla riske giriceksin?
O dediğin de doğru da herkesin bütçesi ir değil.
2. elin fiyatı 0 ın yarısı öyle olunca insanlar ikinci el alıyor.
Önemli olan karttan anlamak veya anlayan biriyle gitmek mesela ben babamın arkadaşıyla gitmiştik almaya 2. el ekran kartı o anladığı için.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
O dediğin de doğru da herkesin bütçesi ir değil.
2. elin fiyatı 0 ın yarısı öyle olunca insanlar ikinci el alıyor.
Önemli olan karttan anlamak veya anlayan biriyle gitmek mesela ben babamın arkadaşıyla gitmiştik almaya 2. el ekran kartı o anladığı için.
anlayan kişi olursa dikkatli şekilde alınırsa risk düşer daha uygun olur

Ahmet Emin..

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alabilirsiniz.

Evet, ekran kartlarında yok. PCI Express olmaları yeterli. :)
Başka yerde de sordum birisi ekran kartını yakarsın o psu yla diyor, birisi yeter diyor anlayamadım gitti. takabileceğim maksimum tdp değeri kaç acaba.

bu psuyla gtx 650 yi çıkarıp rx 470 570 vs. takabilirmiyim

Son düzenleme: