İki modemi birbirine kablosuz olarak bağlama

Bu konuyu okuyanlar

WAR1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar merhaba ben Hamza
Bugün komşumuz evine internet bağlattı fakat bizim evde internet yok. Neyse benim bu konularla haşır neşir oldumu biliyor işte beni evine çağırdı bağlanamamış internete neyse bağladım ve dedi ki sizin evde internet yok dedi şifreni kendinede gir dedi sende derslerine ihtiyaçlarını falan giderirsin dedi bende tamam dedim sonra aklıma bir fikir geldi bizim eski evde internet vardı ve modem hala elimizde sorum şu bu iki modemi birbirine kablosuz olarak bağlamak mümkün müdür?
KOMŞUMUN RIZASI VAR HERHANGİ BİR KAÇAKLIK, ŞİFRE ÇALMA KIRMA GİBİ İŞLEMLER YAPMADIM

Ana modem

TP-Link Archer C1200 AC 1200 Mbps

Ara modem
Tp Link Td854w Adsl2

Lütfen konu dışında birşey yazmayın ve admin şifresini biliyorum

Nebulas7234

Asistan
Reaksiyon puanı
256
Hocam çok bilgim yok ama kablosuz köprüleme olarak geçiyor sizin istediğiniz şey ben de kendi modem arayüzümden baktım Wds köprüsü ibaresi var orada modemin Mac adresi gibi zımbırtılar var eğer oluyorsa budur.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Kablo çekmeden olmaz diye biliyorum, ayrıca router olmadan normal bir modemi bağlayamazsın.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
router özelliği varsa mümkün airties air 6271'i huawei hg253s'e bağlamıştık ethernetini kullanmıştık kardeşimin fantezisi...

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
öncelikle şunu hatırlatayım;
İnternet fiber ise ve modem ile router arasındaki wifi dalgalarını büyük oranda öldürecek bir şey yok ise o internetten verim alırsın. Ama td85 ADSL bir modem VDSL değil.fiber desteklemiyor. Bu sebepten ötürü gerek internet hızı gerek dağıtıcı modemden ötürü öyle aman aman bir performans bekleme. Kablo çekeyim desen bir yerleri delip metrelerce kablo ile uğraşacaksın. Karar senin.

Gelelim kablosuz kuruluma;
Senin elindeki c1200 routerin komşunun wifisinden verim alabilecek bir yere yerleştir. Sonrasında routerin arayüzüne gir. Routerin arkasında yazar adresi. 192.168.x.x gibisinden. Router arayüzünde wi-fi bağlantı seçeneği olur. O sekmeye girdiğinde c1200 router çevresinde gördüğü wifi ağlarını sana listeler. Sende komşunun td85 modemine bağlanırsın. Yinede zorlanırsan kullanım kılavuzundan yararlanabilirsin.

WAR1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
beyler konuyu direk çözdüm çünkü babam eve internet bağlattı

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Kablolu olur diyecektim.
Hayırlı olsun.

WAR1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Kablolu olur diyecektim.
Hayırlı olsun.
saol knk
Mesaj otomatik birleştirildi:

öncelikle şunu hatırlatayım;
İnternet fiber ise ve modem ile router arasındaki wifi dalgalarını büyük oranda öldürecek bir şey yok ise o internetten verim alırsın. Ama td85 ADSL bir modem VDSL değil.fiber desteklemiyor. Bu sebepten ötürü gerek internet hızı gerek dağıtıcı modemden ötürü öyle aman aman bir performans bekleme. Kablo çekeyim desen bir yerleri delip metrelerce kablo ile uğraşacaksın. Karar senin.

Gelelim kablosuz kuruluma;
Senin elindeki c1200 routerin komşunun wifisinden verim alabilecek bir yere yerleştir. Sonrasında routerin arayüzüne gir. Routerin arkasında yazar adresi. 192.168.x.x gibisinden. Router arayüzünde wi-fi bağlantı seçeneği olur. O sekmeye girdiğinde c1200 router çevresinde gördüğü wifi ağlarını sana listeler. Sende komşunun td85 modemine bağlanırsın. Yinede zorlanırsan kullanım kılavuzundan yararlanabilirsin.
kanka arayüze giriyorum ama dls bağlantısı yok diyor