Wds/mesh kullanmadan 2 modemi birbirine bağlayarak kablosuz ağı genişletmek mümkün mü?

Bu konuyu okuyanlar

refikilhan

Freedom of meetups, no obligations
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Merhaba,
AirTies Air 5760 modemim var, fakat bu modem evin her tarafında kablosuz çekmiyor, ama bir üst katımdaki komşumun da benim internetime girdiğini fark ettim, o kadar şifre değiştirdim ama her nasılsa bunlarıda çözüyor, son günlerde televizyonuma kadar da girdi, kendisini uyardım ama fayda etmiyor. bunu nasıl önleyebilirim?
Diğer bir sorunum da, üst katımdaki komşum benim modemimi izinsiz kullanabiliyor, ama benim internetim otuma odasına kadar bile arada birkaç duvar olduğu için yeteri kadar ulaşamıyor. Ben bunun için bir modem daha alıp 2 modemi birbirine bağlayarak kablosuz ağımı genişletmem mümkün mü ?
Bu mümkün ise benim gibi 78 yaşını bitirmek üzere olan bir ihtiyarın anlayabileceği şekilde anlatmanız mümkün mü ? Bu yardımı bana yaparsanız inanın çok sevinirim.
Yine kafama takılan diğer bir soru daha var. Benim alacağımı düşündüğüm "Keenetic Extra DSL KN 2111 01TR AC1200" veya "ASUS DSL AC51 dual band modem router" arasında kararsız kaldım, hangi modemin kapsama ağı daha geniş ve güvenlidir, bilgi verirseniz beni mutlu edersiniz.
Teşekkürler.