Soru IEM kulaklık önerisi

Bu konuyu okuyanlar

m.ali34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.
Bir haftadır truthear Zero (mavi) kullanıyorum ama sanki bir şeyler eksikmiş gibi. Amacım oyun oynamak ve müzik dinlemek. Solumdaki bir oyuncunun sesini duyuyorum lakin sol arkamda veya sol önümde çıkabiliyor, sahne derinliği ile alakalı bir durum mu ben mi alışamadım bilemiyorum. İlk defa IEM kulaklık kullanıyorum. Bundan önce Sennheiser HD700 kullanıyordum ve sanki elimle koymuşum gibi rakip oyuncuların yerini tespit edebiliyordum mükemmel bir kulaklıktı. Türkiye'de yaşıyoruz malum ve koşullar biraz zorlu, sürekli farklı marka ve modelleri deneyebileceğimi düşünmüyorum. Bol teşhir de ürünü olan müzik markette yok gidip deneyip ona göre karar verebilsem. Bahar indirimleri de başlamışken değerlendirmek istiyorum. Bana güzel bir model önerebilir misiniz? Bütçem 400$ lakin biraz daha çıkıp bunu al ve arkana yaslan diyeceğiniz bir model varsa esnek davranabilirim çok fazla aşmamak kaydıyla. Sadece kulaklığımı takıp eğlenmek istiyorum, kafam çok karışık. Rodecaster Duo cihazına bağlanıp kullanılacak. Harici bir DAC kesinlikle kullan derseniz alabilirim halihazırda şu an AliExpress de fiio K5 Pro indirimde işimi göreceğini düşünüyorum ki kullandığım cihaz da aslında çok iyi yürütüyor. Görüş ve önerilerini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Skywalker12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Merhaba! İlk olarak, Truthearr Zero gibi bir kulaklıkla alışma sürecinin biraz zaman alabileceğini belirtmek isterim. Özellikle bir IEM kullanmaya geçiş yapmak, önceki deneyimlerinizden farklı olabilir ve alışma süreci gerektirebilir.
Önerim, sizin ihtiyaçlarınıza uygun olarak daha geniş bir sahne derinliği ve net ses yerleşimi sunan bir kulaklık olan "Etymotic ER4XR" modelini incelemeniz olacaktır. Bu model, oyun oynama ve müzik dinleme gibi aktiviteler için oldukça başarılıdır. Hem oyunlarda hem de müzikte detaylı bir ses sunar ve ses yerleşimi oldukça doğrudur.
FiiO K5 Pro, iyi bir seçim olabilir ve Truthearr Zero veya Etymotic ER4XR gibi yüksek kaliteli kulaklıklarla kullanıldığında ses performansını artırabilir.

m.ali34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba! İlk olarak, Truthearr Zero gibi bir kulaklıkla alışma sürecinin biraz zaman alabileceğini belirtmek isterim. Özellikle bir IEM kullanmaya geçiş yapmak, önceki deneyimlerinizden farklı olabilir ve alışma süreci gerektirebilir.
Önerim, sizin ihtiyaçlarınıza uygun olarak daha geniş bir sahne derinliği ve net ses yerleşimi sunan bir kulaklık olan "Etymotic ER4XR" modelini incelemeniz olacaktır. Bu model, oyun oynama ve müzik dinleme gibi aktiviteler için oldukça başarılıdır. Hem oyunlarda hem de müzikte detaylı bir ses sunar ve ses yerleşimi oldukça doğrudur.
FiiO K5 Pro, iyi bir seçim olabilir ve Truthearr Zero veya Etymotic ER4XR gibi yüksek kaliteli kulaklıklarla kullanıldığında ses performansını artırabilir.
bilgilendirme için teşekkür ederim. sizin kullandığınız bir model var mı acaba ben biraz da müzik dinlemek için istiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi: