IE Simgesi Göstermece :)

AutoIt 3'te yaptığım bu küçük program sayesinde Vista ve XP SP3 te internet explorer simgesini gizleyip gösterebilirsiniz :happy:

gerçi "FxDeskie" diye bi program var ama sadece Vista da çalışıyor :pinch:

yerli malı herkes benimkini kullanmalı ehehe :mrgreen:

masaüstünü yenilemeyi unutmayın :happy:

http://www.divshare.com/download/6340833-80c

valla ayrı bir sistemde de denedim çalıştı ama :S
işletim sisteminiz ne?

masaüstünü yenilediniz varsayıyorum
vista da denemedim aslında ama UAC açıksa olmuyor olabilir
SP3 te olmuyorsa programı çöpe atcam :(

arkadaşlar yaptırdığım testlere göre vista ultimate harici çalışıyor ve UAC ın kapalı olması gerekiyor. XP home da işe yaramıyor Pro da çalışıyor.

İşe yaramadığını söyleyen arkadaşlar bi söylerse sistemini yazılımı geliştirme adına önemli olacak teşekkürler :)

outcast

Asistan
ie 7 iconu için aşağıdaki komutu bir text dosyasına kopyalayın ve dosyanın uzantısını .reg olarak değitirip çalıştırın. sonra bilgisayarı yeniden başlatın

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoInternetIcon"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoInternetIcon"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\NewStartPanel]
"{871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D}"=dword:00000000

tudRoY

Profesör
Ne güzel yazmışsın da aklımıza böyle işe yarar orjinal bir fikir geldiğinde haber verelim. :) IE7 nin simgesi görünüp kaybolması çoğu insannın kullanmayacağı hatta gereksiz olarak göreceği birşey :) Benim için de öyle ne yalan söyleyecem :D Ama aklıma böyle ufak bir program gelirse yapılmamış sana haber vereyim :)

sağol lan hırsımı artırdın ha :mrgreen:
300 kb masraf ettim size hakkınızı helal edin arkadaşlar :) nedense her denediğim bilgisayarda sonuç verdi sadece sakarya da mı çalışıyor ne :)

regden bahseden arkadaş zaten programın yaptığı da sadece reg kaydı yapmak kolaylık olsun diye program haline getirdim :)

yav ne virüsü isteyene kod vereyin açık kaynak kodluyuz yani :)

ByKaMiKaZe

Profesör
300 kb masraf ettim size hakkınızı helal edin arkadaşlar :) nedense her denediğim bilgisayarda sonuç verdi sadece sakarya da mı çalışıyor ne :)

regden bahseden arkadaş zaten programın yaptığı da sadece reg kaydı yapmak kolaylık olsun diye program haline getirdim :)

bu hirsla bi işletim sistemi bekliyoruz sizden (latife)
:D

myefsane

Dekan
Kendin için küçük bir adım insanlık için büyük bir adım Ufak tefek yararlı programlar yapman dileğiyle :)

as66

Profesör

bendede çalıştı sağolasın ellerine sağlık (Vista 32 bit)