i5 6600K sistemde FPS düşüşü

Bu konuyu okuyanlar

m.yazıcıoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Yaklaşık bir haftadır şöyle bir sorunla boğuşuyorum: Ek görselde paylaşacağım şekilde oyunlarda kalıcı FPS düşmesi yaşıyorum. Bilgisayarımı açtığımda birkaç saat sorunsuz yüksek FPS alıyorum (250-180 arası). Bir süre sonra aniden FPS değerleri 45-60 arasına düşüyor ve bu şekilde devam ediyor. CPU, GPU ve RAM takibi yapıyorum. Aşırı CPU, GPU, RAM kullanımı ve ısınması olmuyor. 51 derece GPU, 60 derece CPU. Isı ortalama bu seviyede. %10-25 arası GPU kullanımı, %25-40 arası da CPU kullanımı oluyor.

FPS neden düşüyor çözüm bulamıyorum. Format atmayı, sürücü güncelleştirmelerini yapmayı, oyunu ekran kartı ile çalıştırmayı, Windows güncellemelerini yüklemeyi denedim, arka planda uygulama çalıştırmadım ama nafile. 3 yıldır hiçbir sorun yaşamamıştım. Branda böyle bir sorun baş gösterdi ve bir haftadır uğraşıyorum bir çözüm bulamadım. Sistem özelliklerim ise şu şekilde:

Core i5 6600K.
MSI Z170A GAMING M5.
MSI GTX 970 Gaming 4 GB.
Samsung 850 EVO 250 GB SSD.
Corsair 16 GB DDR4 3000 MHz.
ASUS 23.6" VP247H 1ms.
Seagate 3.5" 1TB Barracuda SATA 3.0
Cooler Master Hyper T4.

m.yazıcıoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

m.yazıcıoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyunda sıcaklıklara, anlık olark msı afterburner ile baktınız mı.
evet baktım, anlık değerler bu şekilde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

GPU ve CPU sıcaklıklarına bakmıştınız sanırım bir de diğer donanımların sıcaklık değerlerine bakar mısınız(anakart,ssd vb).

GPU ve CPU sıcaklıklarına bakmıştınız sanırım bir de diğer donanımların sıcaklık değerlerine bakar mısınız(anakart,ssd vb).
değerler bu şekilde.

TMPIN8 0 olarak çıkmış ama o da 127 oluyor.

Ekli dosyalar

• Anakart.png
    Anakart.png
    27.2 KB · Görüntüleme: 131
  • SSD.png
    SSD.png
    9 KB · Görüntüleme: 135
Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bi cinebench R23 testi yapın. Puan kaç çıkacak.