I5 10400F hakkında

Bu konuyu okuyanlar

ozciceky

Profesör
HOCAM İ5 10400 DE ALSAN ryzen 5 3600 da alsan aşağı yukarı aynı performansı alırsın. Evet fiyat performans olarak baktığında şu anda i5 10400 bir tık daha önde ama senin anlayacağın bir durum olmaz. Ancak ben AMD işlemcilere daha sempatik bakıyorum. Bunu demişken de şunu eklemem lazım ryzen 5 3600 alırsan eğer sana stok soğutucu yetmeyecek. O sebeple sıvı soğutma ya da kule tipi bir fan alma masrafı da çıkacak muhtemelen.

TheChild

Profesör
Maalesef ne yaptıysam ikna olmadılar taksit ile alınacağı için mi başka bir şeyden mi bilmiyorum :/
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternetten yüksek fiyatli şeylerin nasıl alındığını söylediğim halde kendi bildiklerini okuyorlar.

Gezinirken şöyle bir şey buldum AMD 3500X-MSI RTX2060-VENTUS-XS-6G-OC-B450M-A PRO MAX-CRUCIAL 480GB SSD-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Çok pahalı..
2060'a 3850 lira demişler , 2060 S 3700'ü görmüştü. Eğer İst. oturuyorsanız gamegaraj oraya şube açacaktı. Onlarda taksit yapıyorlar ve fiyatları vatana göre çok daha uygun oluyor.

HollyFinn

Öğrenci

2060 3100 TL'ye bulunabiliyor.
İnternetten alamıyorum. Annem bilgisayarı almaya gitti maalesef yapıcak bir şeyim yok. İnternetten alamıyoruz çünkü kişi kredisi üstüne alıcağız. Aşırı şansız ve kötü bir durumun içinde olduğumun bende farkındayım. O kasa yokmuş rampage kasa + psu önermiş adam ?:D neyse artık ilerde değiştiririz PSU yu

ozciceky

Profesör
öyle yapıcam zaten 1-2 ay sonra direk değiştiricem satıp. Yoksa bir tarafımzda bum eder

Ya da kasayı farklı bir yerden alıcam bu nasıldır ? https://www.hepsiburada.com/dark-di...ar-kasasi-dkchdiamondproms600-p-HBV00000V8QE4
kasa;

corsair, coolermaster,thermaltake, zalman içinde psu olan model seçebilirsiniz...Örneğin;

Ekonomini ileriye gidiyor sanırım. 1 ay önce 2060 ı 4300 e falan buluyorduk.

yok ondan değil. 3000 serisi nvdia kartlar çıkınca bunların da usd bazında fiyatı düşüyor. Ondandır :)

HollyFinn

Öğrenci
kasa;

corsair, coolermaster,thermaltake, zalman içinde psu olan model seçebilirsiniz...Örneğin;

yok ondan değil. 3000 serisi nvdia kartlar çıkınca bunların da usd bazında fiyatı düşüyor. Ondandır :)
Xigmatek alınabilir mi ? güzel bir marka mıdır ? Çünkü şuan internetten alınıp alınmayacağı kesin değil. Alınmazsa Xigmatek alınabilir mi ? Xigmatek GRIP model

ozciceky

Profesör
Xigmatek kasa alınabilir. Yani vasat bir marka. PSU işe başka bir olay. Ben xigmatek psu almazdım ama xigmatek psu kullanıp da şikayet eden görmedim.

Ama dediğim gibi ben tercih etmezdim.

TheFreaky

Profesör
kasa olarak aerocool airhawk derim Aerocool Airhawk Duo Cam Yan Panel 2x20cm Ön, 1x12cm Arka Adreslenebilir Duo RGB Fanlı 3.0 Pencereli Oyuncu Kasası AE-AIRHAWKD | Teknobiyotik

HOCAM İ5 10400 DE ALSAN ryzen 5 3600 da alsan aşağı yukarı aynı performansı alırsın. Evet fiyat performans olarak baktığında şu anda i5 10400 bir tık daha önde ama senin anlayacağın bir durum olmaz. Ancak ben AMD işlemcilere daha sempatik bakıyorum. Bunu demişken de şunu eklemem lazım ryzen 5 3600 alırsan eğer sana stok soğutucu yetmeyecek. O sebeple sıvı soğutma ya da kule tipi bir fan alma masrafı da çıkacak muhtemelen.
Amd R5 3600 Parasını hak etmiyor. i5 10400f tek atıyor. o konuda. arada fark var.

Core i5-10400F RAM performance 2666 MHz 3200 MHz 3733 MHz vs Ryzen 5 3600 RAM 3733 MHz - 1080p/1440p - YouTube

Rizelimapper53

Profesör
kasa;

Bence alakalı değil. Bak 2016 da 7 Plus çıktığında 4500 TL idi. Osuyla buşuyla 5500TL oluyordu ama bak hala 5500TL. Onca telefon çıkdı.

SDN Son Haberler

Son mesajlar