Yardım İntel core 10400f işlemci

Bu konuyu okuyanlar

ancar10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba elimde asrock h110 pro btc+ anakart, msi rx580 gaming ve asus rx5500 xt ekran kartı var. Bunlar ile bilgisayar toplayacağım. İşlemci olarak intel core i-5 10400f almayı düşünüyorum 2400 tl fiyatı sizce nasıl bir işlemci sorun yaratır mı? Ya da 1151 pinli aynı fiyatlarda daha yeni nesil bir işlemci mi almalıyım? Knight online ve fortnite oynayıp yayın yapıyorum. bu iki oyunu rahat oynatır mı? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

game_DEV

Asistan
Reaksiyon puanı
174
bence dediginiz oyunlari iyi bir sekilde oynatir(eger rx580 nin gtx 1060 gucunde oldugunu dusunursek) ve islemciniz de kotu sayilmaz derim, yani cok yeni, cok super bir model degil ama butcenize uygun olarak alina bilir bir islemci gibi dusunuyorum.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Arkadaşlar merhaba elimde asrock h110 pro btc+ anakart, msi rx580 gaming ve asus rx5500 xt ekran kartı var. Bunlar ile bilgisayar toplayacağım. İşlemci olarak intel core i-5 10400f almayı düşünüyorum 2400 tl fiyatı sizce nasıl bir işlemci sorun yaratır mı? Ya da 1151 pinli aynı fiyatlarda daha yeni nesil bir işlemci mi almalıyım? Knight online ve fortnite oynayıp yayın yapıyorum. bu iki oyunu rahat oynatır mı? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
Anakartınızın 10. nesil CPU desteği olmadığı gibi üstünüde desteklemiyor. Ayrıca minin anakartların standart bilgisiyar kullanıcıları için ideal olmadığı hakkında bir kaç yazı okumuştum. Konu hakkında bilginiz yoksa araştırmanızı tavsiye ederim.

Bu anakarttan başka anakart almayacaksanız eğer 7. nesil i7 kovalayın.

Bütçeniz varsa DDR5 tabanlı sistem kovalayın.

En orta yollu Ryzen 5. nesil + B550 anakart alın.

ancar10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anakartınızın 10. nesil CPU desteği olmadığı gibi üstünüde desteklemiyor. Ayrıca minin anakartların standart bilgisiyar kullanıcıları için ideal olmadığı hakkında bir kaç yazı okumuştum. Konu hakkında bilginiz yoksa araştırmanızı tavsiye ederim.

Bu anakarttan başka anakart almayacaksanız eğer 7. nesil i7 kovalayın.

Bütçeniz varsa DDR5 tabanlı sistem kovalayın.

En orta yollu Ryzen 5. nesil + B550 anakart alın.
Anakart için bütçem yok maalesef, elimdeki ana kartla olabilecek en iyi bilgisayarı toplamaya çalışıyorum. Bu anakarta uygun daha yeni nesil i-3 işlemciler var onları almam mı daha mantıklı?

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Anakart için bütçem yok maalesef, elimdeki ana kartla olabilecek en iyi bilgisayarı toplamaya çalışıyorum. Bu anakarta uygun daha yeni nesil i-3 işlemciler var onları almam mı daha mantıklı?
Anakartınız 7. Ve 6. nesil CPU desteği var sadece. Bu nesil alacağınız i3 den çok fazla bir şey beklememek gerekiyor. En az i5 bakın.