Huawei Samsung’un yerini alabilir mi ?

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Hızlı bi yükselişle Apple’ı tahtından edip en büyük ikinci telefon üreticisi olan huawei sizce Samsung’u da tahtından edebilir mi yoksa lenovo gibi söner mi ?

smnckgzr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Lenovo gibi sönmez ancak Samsung'u yakalaması için daha çok çalışması lazım. Çok çalışmaktan kastım çok reklam çalışması değildir!

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Adamların en büyük hedefi Samsung'u geçmek fakat yıl olarak 2021 yada 2022 olarak hedeflemişler, ki bu sadece bir hedef, yani en erken 2021 yılında ancak geçebiliyorlar. Bana göre Samsung'un çıkarttığı telefonlar genel olarak daha iyi, fiyat politikası olarak da Huawei gereksiz pahalı, böyle giderse zor geçer.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Kendi işletim sistemini yaparsa neden geçmesinki, yazılım olarak vuruyoruz ama adamlar yetenekli bir firma samsung'un ve apple'ın düzenini oturttuğu bir dünyada Adamlar sıfırdan gelip 2. oldu huawei yapar.

Emre ÇAMLI

Asistan
Reaksiyon puanı
335
Son 3 yıldır yükselişinden dolayı neden olmasın? Fakat fiyatları gözden geçirmesi gerekiyor samsungla rekabet edebilmesi için.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Teknoloji dünyasında imkansız diye bir şey yoktur.

Nokia'nın tartışmasız lider olduğu dönemde iPhone devrim gibi bir yenilikle piyasaya girmiş çok kısa sürede iPhone ve diğerleri durumu ortaya çıkmıştı.

Samsung hızlı davranıp yeni düzene ayak uydurmuş ve iPhone mu Samsung mu yoksa diğerleri mi dedirtmişti.

Bugün mevcut markalardan ya da piyasada hiç olmayan bir marka bile eğer herkesten farkını ciddi bir şekilde ortaya koyarsa bir anda lider olabilir.

Ama bu fark ortaya koyma meselesi kamera sayısı, piksel miktarı, kaç gb hafıza, ram vs gibi donanımlarla olacak şey değil.

32 gb ram
100 tb hafıza
96 mp kamera
10 tane arka 5 tane ön kamera falanla olacak iş değil bu mesele.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Teknoloji dünyasında imkansız diye bir şey yoktur.

Nokia'nın tartışmasız lider olduğu dönemde iPhone devrim gibi bir yenilikle piyasaya girmiş çok kısa sürede iPhone ve diğerleri durumu ortaya çıkmıştı.

Samsung hızlı davranıp yeni düzene ayak uydurmuş ve iPhone mu Samsung mu yoksa diğerleri mi dedirtmişti.

Bugün mevcut markalardan ya da piyasada hiç olmayan bir marka bile eğer herkesten farkını ciddi bir şekilde ortaya koyarsa bir anda lider olabilir.

Ama bu fark ortaya koyma meselesi kamera sayısı, piksel miktarı, kaç gb hafıza, ram vs gibi donanımlarla olacak şey değil.

32 gb ram
100 tb hafıza
96 mp kamera
10 tane arka 5 tane ön kamera falanla olacak iş değil bu mesele.
Kesinlikle haklısın ve Samsung’la power sharing özelliğini yürüttüğü için dalga geçtiler Samsung özentisi edge tasarım Apple’dan kopyala yapıştır bir çentik vb. birsürü şey daha diğer markalardan, adeta bir toplama bilgisayar...

Reaksiyon puanı
5,171
Kesinlikle haklısın ve Samsung’la power sharing özelliğini yürüttüğü için dalga geçtiler Samsung özentisi edge tasarım Apple’dan kopyala yapıştır bir çentik vb. birsürü şey daha diğer markalardan, adeta bir toplama bilgisayar...
Çentiği ilk apple kullanmamıştır...

Reaksiyon puanı
5,171
Huawei gerçekten bazı düşünme engelli insanları iyi bir şekilde kandırıyor. Huawei 2. olmuş... Acaba merak ediyorum neyde 2. olduğunada baktınız mı? Toplam ciro da mı? Yıllık gelir de mi?... Hayır. Altı üstü yılda en üst segmente 3 5 telefon çıkarıp %200 kâr ile satan apple ı 3 5 telefon fazla satarak geçti. Ki pazarının ciddi kaynakları ise Apple ve samsungun tutmadığı, zamaninda farklı isimlerle satış yapılmaya çalışıldığı hindistan ve çin. Ban göre bir firmanın kalitesini belirleyen alt segment değil üst segmenttir. Samsungun bir yılda üst segmentten sattığı ürün oranı %40 lara yakın iken huawei eminim ki bu oranın çok çok altında...

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Apple büyük ekranlı, kalemli telefonlarla dalga geçmenin faturasını ödedi.

Yenilik getiren kazanacak. Fiyat politikası da önemli. Piyasada her kullanıcıya hitap edebilirseniz neden olmasın.

Kalemli olmadığı için Huawei telefonları denemedim ancak çevremde kullananlar memnun.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Dj koh önümüzdeki 10 yıl boyunca en büyük telefon üreticisi olmaya devam edecez diye açıklama yaptı huawei bi kenarda dursun

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Fiyat politikası gözden geçirirse ve orta seviye cihazlarına Honor içinde söylüyorum Kirin 710 koymayı bırakması gerek bence ve Samsung'u geçmesi için 40 fırın ekmek yemesi gerek

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Bence eninde sonunda samsungu geçer. Bence eğer katlanabilir telefonlar gibi büyük değişiklikler olmazsa huawei hızlanmaya devam edecektir. Ama kolayca değil tabiki...Samsung’u geçmek için yıllarca uğraşmaları gerekir.

Samsung artık orta segment cihazlarda akıllanmaya başladı. Artık cidden ilginç orta segment cihazları yapmaya başladılar. Böylece orta segmentte xiaomi ve huawei alternatiflerini zorlayabilir,hatta geçebilirler.

32gb ram,90mp kamera gibi özelliklerle olmaz diyen arkadaşa katılıyorum ama maalesef aynı zamanda birçok kişi bu numaralara göre hareket ediyor. Yani bence bu mp yarışı falan durmayacak.

Ben geçecek diye düşünüyorum çünkü son zamanlarda huawei fanboyları iyice arttı. Bana göre huaweinin artık sabit bir fanbase’i var. Huaweinin orta segmentlerine pek gözüm yok ama amiral gemilerinde gayet iyi iş çıkarıyorlar fakat fiyatları biraz yüksek. Demek ki Huawei,amiral gemisi kısmında Samsung veya Apple liginde olduklarını sanıyor.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Bence eninde sonunda samsungu geçer. Bence eğer katlanabilir telefonlar gibi büyük değişiklikler olmazsa huawei hızlanmaya devam edecektir. Ama kolayca değil tabiki...Samsung’u geçmek için yıllarca uğraşmaları gerekir.

Samsung artık orta segment cihazlarda akıllanmaya başladı. Artık cidden ilginç orta segment cihazları yapmaya başladılar. Böylece orta segmentte xiaomi ve huawei alternatiflerini zorlayabilir,hatta geçebilirler.

32gb ram,90mp kamera gibi özelliklerle olmaz diyen arkadaşa katılıyorum ama maalesef aynı zamanda birçok kişi bu numaralara göre hareket ediyor. Yani bence bu mp yarışı falan durmayacak.

Ben geçecek diye düşünüyorum çünkü son zamanlarda huawei fanboyları iyice arttı. Bana göre huaweinin artık sabit bir fanbase’i var. Huaweinin orta segmentlerine pek gözüm yok ama amiral gemilerinde gayet iyi iş çıkarıyorlar fakat fiyatları biraz yüksek. Demek ki Huawei,amiral gemisi kısmında Samsung veya Apple liginde olduklarını sanıyor.
Huawei Lite modellerini ne zaman geliştirirse yada fiyat politikasını, piyasaya uygun hale getirirse o zaman geçme ihtimali var. P Smart 2019'un fiyatı gayet iyi fakat P20 Lite, Mate 20 Lite gibi Kirin 710 kullanan cihazlar ederinden fazla değere sahip. Samsung da yavaş yavaş akıllanmaya başladı, yoksa A9 gibi bir telefonu 4000 TL'den piyasaya sokması tam bir saçmalıktı, fiyatı hâlâ yüksek zaten. Fakat A30, A50, M20 vs. iyi fiyatlarda bence.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

hocam bence huawei fiyat politikasını gözden geçirmesi gerekiyor ben bunu amiral gemileri için diyorum p30 almak isterim çok beğendiğim bir model ama fiyatından dolayı alamıyorum 2014'ten beri 5s kullanan ben Huawei'ye kanım ısındı diyebilirim

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Huawei fiyat politikası ile resmen saçmalıyor bence, tamam güzel cihazlar yapıyor ama bir tarafta sd855 varken kimse kolay kolay kirin 980 e o kadar yüksek fiyatları vermez..

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Huawei fiyat politikası ile resmen saçmalıyor bence, tamam güzel cihazlar yapıyor ama bir tarafta sd855 varken kimse kolay kolay kirin 980 e o kadar yüksek fiyatları vermez..
Xiaomi Mİ9 almak daha mantıklı sonuççta SD855 kullanıyor ama fiyatı 4700 tl 3000 tl bandına düşerse rahat alınır

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Neyden bahsediyorsun aldı bile...
1 Nisan şakası için biraz geç olmadı mı?

hocam bence huawei fiyat politikasını gözden geçirmesi gerekiyor ben bunu amiral gemileri için diyorum p30 almak isterim çok beğendiğim bir model ama fiyatından dolayı alamıyorum 2014'ten beri 5s kullanan ben Huawei'ye kanım ısındı diyebilirim
Onu diyorum işte. Fiyatları çok yüksek. Ama sanırım bundan rahatlar.
Huawei Lite modellerini ne zaman geliştirirse yada fiyat politikasını, piyasaya uygun hale getirirse o zaman geçme ihtimali var. P Smart 2019'un fiyatı gayet iyi fakat P20 Lite, Mate 20 Lite gibi Kirin 710 kullanan cihazlar ederinden fazla değere sahip. Samsung da yavaş yavaş akıllanmaya başladı, yoksa A9 gibi bir telefonu 4000 TL'den piyasaya sokması tam bir saçmalıktı, fiyatı hâlâ yüksek zaten. Fakat A30, A50, M20 vs. iyi fiyatlarda bence.
Lite modellerinin tam tamını bilemiyorum doğrusu. Ondan amiral gemilerine yöneldim.

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Umarım almak yolunda çok hızlı adımlarla ilerlemeye devam eder. Yıllardır apple ın yapmış olduğu saçma hareketler sonucunda prestijini kaybetmesi ile yapabileceği tek hareket olan fahiş fiyata cihaz satma anlayışı "en pahalı telefon bizimki anlayışı" apple yi dahada saçma sapan bir pozisyona soktu. Samsung son cihazlarında sürekli yenilikçi ve sağlam yeniliklerle gelirken artık applenin daha iyisini yapması ve daha uygun fiyatlara vermesi kısmını önümüzdeki günlerde göreceğiz. buradan da şu çıkıyor sıkı bir rakibin varsa hep daha iyisini yapmak zorundasın ve aynı zamanda fiyat politikanıda buna göre ayarlamalısın. Huawei umarım daha yenilikçi ve daha başarılı olur pastadan pay daha çok bölünür ve 2 firmanın tekelinden çıkan piyasada rekabet ortamı artar ve sonunda biz tüketicilere daha iyisini daha ucuza vermek zorunda kalırlar.

ongbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46

Ekli dosyalar

• Smartphone market share.JPG
    Smartphone market share.JPG
    37 KB · Görüntüleme: 199

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Hızlı bi yükselişle Apple’ı tahtından edip en büyük ikinci telefon üreticisi olan huawei sizce Samsung’u da tahtından edebilir mi yoksa lenovo gibi söner mi ?
Huawei samsung u geçemez. Fiyat performans olarak geride böyle devam ederse lenevo gibi olabilir

technologylover

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Huawei samsung'u geçebilmesi için samsung'un yerinde durması Huawei'in 40 fırın ekmek yemesi lazım...

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Alamaz nedeni samsung her sekmente telefonu var
A30 a50 a70 a80 a90 m20 m10 s serisi note serisi galaxy fond ve duyurmadiklari yeni telefonlar.
Cesit zenginlik samsungda cok huwaea suan bukadar zenginlik olmadigi icin pazar payinin buyuk kismi samsung da kalmaya devam edicek adamlar 2 ayda 10 cesit telefon tanitiyor

Son mesajlar