Huawei P20 & P20 Pro Kullanıcı Deneyimi - Beğeni Anketi

• Kullanılan toplam oy
    96

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aşhil61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla benim işlemciyle ilgili sıkıntım yok. zaten yan yana getirmeyince bu farkı anlayabilecek insanda pek tanımıyorum. p20 pro nun ekranın iphone 3gs den bile kötüdür. kim ne derse desin. ben malımın eleştrisini yapabiliyorum. bir çok arkadaş bunu yapamıyor. telefonu almı olan olmuş. bu telefonun bataryası ve kamerası dışında çin malı telefonlardan farkı yok. kimse bu yazdıklarımı baltalamsın.
Hocam ama dediğin kadar da kötü olabilir mi durum gerçekten böyle bi telefonda. Senin telefonun ekranda bi sıkıntı olmasın

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
valla benim işlemciyle ilgili sıkıntım yok. zaten yan yana getirmeyince bu farkı anlayabilecek insanda pek tanımıyorum. p20 pro nun ekranın iphone 3gs den bile kötüdür. kim ne derse desin. ben malımın eleştrisini yapabiliyorum. bir çok arkadaş bunu yapamıyor. telefonu almı olan olmuş. bu telefonun bataryası ve kamerası dışında çin malı telefonlardan farkı yok. kimse bu yazdıklarımı baltalamsın.
Yok 3310 dan daha kötü. Abartmaya gerek yok ben telefonun ekranına kusursuz demiyorum s9la kıyasladığımız zaman ekranı kötü ama o s9 çok iyi olduğu için öyle gözüküyor abartılacak kadar kötü bi ekranı yok bu telefonun

clayfinger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
şu kadarını net ve kesin söyleyeyim. iphone 6 yada samsung 6 ekranın %10000 daha kaliteli duruyor. elimdede 2 telefon var. ikiside aynı.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
şu kadarını net ve kesin söyleyeyim. iphone 6 yada samsung 6 ekranın %10000 daha kaliteli duruyor. elimdede 2 telefon var. ikiside aynı.
Benim de elimde s6 var hocam önceki cihazım s6 ydı ben de yapabiliyorum aynı karşılaştırmayı abartıyorsunuz

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Bura ölmüş yav hiç mi P20 pro kullanan yok bu forumda

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
S9+ şişirilmedi. P20 pro ise abartıldı, o kadar iyi değil. Note 8 bile daha iyi p20pro'dan.
Bura ölmüş yav hiç mi P20 pro kullanan yok bu forumda
Arkadaşlar akıllı, şişirilen cihazı almak yerine S9+ alıyorlar. Bizi pazarlama teknikleri şaşırtamaz.
Ben de s9+ almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum açıkçası aklım kaldı orada

kanas1975

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
p20 pro kilit ekranında bildirim geldiginde görünmüyor.ne yaptıysam olmadı yardım..

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
p20 pro kilit ekranında bildirim geldiginde görünmüyor.ne yaptıysam olmadı yardım..
Ayarlar, Uygulamalar ve Bildirimler, Bildirim Yönetimi sonra yukarıdaki üç noktaya basıp kilit ekranı bildirimlerini seçin tümünü görüntüleyi seçin

clayfinger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
ben saatinide aldım dün itibariyle. ancak oda berbat. gelen çağrılar felan 10 sn sonra geliyor. oda arada bir. telefondan çağrı yanıtlayınca da saate yönlediremiyorsunuz. görünüyor cihaz olarak ama çağrıyı aktaramıyorsunuz. bağlantı kesiliyor ara ara, ara deyincede telefon 10m kadar yanınızda olsun diyor. telefon zaten 10 cm uzakta olan sol kolumda. bu arada servisi aradım ben ingilerede yaşıyorum ama telefon turkçe menuden servisi ara deyince tr numarasını aradı. müşteri temsilcisi durup durup biz yurtdışı cihazlara destek garanti vermiyoruz diyor. anlatıyorum ben zaten yurt dışındayım ama menunden otamatik aradı diyorum yok. sanki huawei turkiye başka firma sanırsınız. burada servisi aradım oda çöp sayılır onlar diyorki eğer bakmıyorlarsa tr deki servis ve distribitör huawei gerçek distribitörü olmaya bilir diyor. çünkü her huawei 1 yıl international garantilidir diyor. tavsiyem uzak durun telefondanda saattende .uzun lafın kısası arkadaşlar telefonda saatte çöp. bi kamera iyi oda zaten başka firmanın ürünü.

Son düzenleme:

icedevil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ben saatinide aldım dün itibariyle. ancak oda berbat. gelen çağrılar felan 10 sn sonra geliyor. oda arada bir. telefondan çağrı yanıtlayınca da saate yönlediremiyorsunuz. görünüyor cihaz olarak ama çağrıyı aktaramıyorsunuz. bağlantı kesiliyor ara ara, ara deyincede telefon 10m kadar yanınızda olsun diyor. telefon zaten 10 cm uzakta olan sol kolumda. bu arada servisi aradım ben ingilerede yaşıyorum ama telefon turkçe menuden servisi ara deyince tr numarasını aradı. müşteri temsilcisi durup durup biz yurtdışı cihazlara destek garanti vermiyoruz diyor. anlatıyorum ben zaten yurt dışındayım ama menunden otamatik aradı diyorum yok. sanki huawei turkiye başka firma sanırsınız. burada servisi aradım oda çöp sayılır onlar diyorki eğer bakmıyorlarsa tr deki servis ve distribitör huawei gerçek distribitörü olmaya bilir diyor. çünkü her huawei 1 yıl international garantilidir diyor. tavsiyem uzak durun telefondanda saattende .uzun lafın kısası arkadaşlar telefonda saatte çöp. bi kamera iyi oda zaten başka firmanın ürünü.

Birincisi: Türkçe yazım kuralı gerçekten diplerde. Tam olarak ne yazdığınızı, ne derdiniz ya da şikayetiniz olduğunu şuan bile tam olarak anlayamadım. İkincisi: Telefona ya laf olsun diye kötü eleştiri yapıyorsunuz, ya başka bir markanın taraftarısınız ya da hiç teknoloji ile aranız yok diye düşünüyorum. Cihaz tam bir performans ve kamera canavarı diyebilirim. Birden fazla akıllı saat ile denedim ki şuan pebble time ile kullanmaktayım; sizin yaşadığınız sorunların %1'i ile bile karşılaşmadım. Stabilite gerçekten muazzam. Huawei yapmış dedim en sonunda. Her markanın kulvarı elbette farklıdır, artı ve eksileri mevcuttur ama sizin yaptığınız resmen cihazı kör kütük karalamaktan başka birşey değildir. Hele ki Ağustos sonu bir GPU Turbo güncellemesi gelecek ki sabırsızlıkla beklemekteyiz. Açıkçası şu ana kadar hiçbir cihazı bu denli zevk alarak kullanmamıştım.

Bir sorununuz varsa önce bilen birilerine danışın. Danışın ki belki sizin bilmediğiniz lakin başkalarının bildiği bir şeyler vardır.

Saygılar...

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84

Birincisi: Türkçe yazım kuralı gerçekten diplerde. Tam olarak ne yazdığınızı, ne derdiniz ya da şikayetiniz olduğunu şuan bile tam olarak anlayamadım. İkincisi: Telefona ya laf olsun diye kötü eleştiri yapıyorsunuz, ya başka bir markanın taraftarısınız ya da hiç teknoloji ile aranız yok diye düşünüyorum. Cihaz tam bir performans ve kamera canavarı diyebilirim. Birden fazla akıllı saat ile denedim ki şuan pebble time ile kullanmaktayım; sizin yaşadığınız sorunların %1'i ile bile karşılaşmadım. Stabilite gerçekten muazzam. Huawei yapmış dedim en sonunda. Her markanın kulvarı elbette farklıdır, artı ve eksileri mevcuttur ama sizin yaptığınız resmen cihazı kör kütük karalamaktan başka birşey değildir. Hele ki Ağustos sonu bir GPU Turbo güncellemesi gelecek ki sabırsızlıkla beklemekteyiz. Açıkçası şu ana kadar hiçbir cihazı bu denli zevk alarak kullanmamıştım.

Bir sorununuz varsa önce bilen birilerine danışın. Danışın ki belki sizin bilmediğiniz lakin başkalarının bildiği bir şeyler vardır.

Saygılar...
Forumu marka sevdalıları kaplamış her yerdeler. Sırf o yüzden takılmıyorum bu forumda.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747

Saygılar...
Forumu marka sevdalıları kaplamış her yerdeler. Sırf o yüzden takılmıyorum bu forumda.
Elimizden geldiği kadarıyla tarafsız olmaya çalışıyoruz.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
1. telefonun kameraları evet çok başarılı(9/10) fakat yavaş çekimde çok berbat. sanki biri ışıkları kısıp arttırıyor gibi pır pır yapıyor. 10 üzerinden 0 diyebilirim.
@clayfinger bahsettiğin sorun her telefonda oluyor.
Çünkü muhtemelen gün ışığında çekim yapmıyorsun.
Işığın frekansı ile alakalı. Bahsettiğin sorun genel de florensanlı ortamlarda olur.

Ayrıca ekranı rezalet değil, renkler canlı ve tok. Ben beğendim.

clayfinger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
şimdi yazım kurallarım iyi olmayabilir yada senin anlayışın kıt olabilir. anlamadığım dediğin herşeye cevap vermişsin. ben burada bunları konuşmayacağım. ilk olarak söylemem gerekliki bir telefon tamir dükkanım var. yani telefonlarla teknik anlamda aram bir çok kişiden çok çok daha iyi. bu telefonun arka aydınlatması muazzam derecede sorunlu. bununla ilgilli reddite bile bir sürü konu var. ekranla ilgili yamalar bile dagıtıldı. sen eline bir kaç telefon al ve kıyasla. hatta eski bir samsung s5 ile kıyasla. söylr bir durumda var telefonun ekranının fiyatı benzer ekranların yarı fiyatına satılıyor. ayrıca muadil olanlarıda var. sen bir tane super amoled ekran bulamazsın muadil(lg-samsung dışında). buda ekran kalitesiyle ilgili önemli bir ipucu. saat dediğimde herhangi bir saat degil huawei watch 2. yani telefon kendi markasıyla çalışmıyor. saati zaten iade ettim. telefonuda iade ettim ama vodafone geri istemedi. yeni çıkacak iphone modelini göndereceklerini söylediler. şimdi buradaki sorun şu; telefonu almışsın bir sürü tl vermişsiz konduramıyorsun. bunuda kabul etmeyeceğini biliyorum. bizim milletimizin büyük kısmı malını satana kadar kötülemez, ozür dilemesini bilmez. seninde farkın yok yani.(icedevil)

icedevil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
şimdi yazım kurallarım iyi olmayabilir yada senin anlayışın kıt olabilir. anlamadığım dediğin herşeye cevap vermişsin. ben burada bunları konuşmayacağım. ilk olarak söylemem gerekliki bir telefon tamir dükkanım var. yani telefonlarla teknik anlamda aram bir çok kişiden çok çok daha iyi. bu telefonun arka aydınlatması muazzam derecede sorunlu. bununla ilgilli reddite bile bir sürü konu var. ekranla ilgili yamalar bile dagıtıldı. sen eline bir kaç telefon al ve kıyasla. hatta eski bir samsung s5 ile kıyasla. söylr bir durumda var telefonun ekranının fiyatı benzer ekranların yarı fiyatına satılıyor. ayrıca muadil olanlarıda var. sen bir tane super amoled ekran bulamazsın muadil(lg-samsung dışında). buda ekran kalitesiyle ilgili önemli bir ipucu. saat dediğimde herhangi bir saat degil huawei watch 2. yani telefon kendi markasıyla çalışmıyor. saati zaten iade ettim. telefonuda iade ettim ama vodafone geri istemedi. yeni çıkacak iphone modelini göndereceklerini söylediler. şimdi buradaki sorun şu; telefonu almışsın bir sürü tl vermişsiz konduramıyorsun. bunuda kabul etmeyeceğini biliyorum. bizim milletimizin büyük kısmı malını satana kadar kötülemez, ozür dilemesini bilmez. seninde farkın yok yani.(icedevil)

Türkçe hususuna girmeyeceğim lakin görünen köy kılavuz istemez. Telefonun üzerine toz kondurmak değil benimkisi, hakikatleri ele almaktır. Ben telefon yüzde yüz mükemmeldir diye iddaa içinde bulunmadım ama sizin gibi cihazı çamura da atmadım. Belli ki zorunuza gitmiş yazdıklarım. Özür dilenecek bir durum görmüyorum ortada. Şahsınıza hakaret etmediğim bariz şekilde görünmektedir. Gerçekler yadsınılmaz, asıl erdemlik kabul etmektir. Sizin kendinizi %100 haklı görme olgusu var bu belli. Tartışmak bile gereksiz...

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
P20 Pro ekran konusunda gayet iyi bence.
Şahsen epey deneyimledim.

Netkolix

Asistan
Reaksiyon puanı
10
P20 PRO ile 2 günüm geride kaldı. İlk izlenimlerim telefon oldukça hızlı.. Ve parmak izi sensörü gerçekten çok çabuk tepki veriyor. Adeta parmağım havadayken açılıyor telefon. Ekran kalitesi çok iyi. En ufak bir ısınma ile karşılaşmadım henüz. Telefonu öğlen aldım kurulumunu yaptım, şarjı %50 idi, geceye kadar elinden düşmedi telefon, yatana kadar 50 yetti. Tam şarjı düşünemiyorum. Kamerası olağanüstü, resimler 3d gibi çok canlı ve berrak. Şimdilik ilk izlenimlerim bu. Bir kaç resim paylaşırım dedim resim boyutu çok büyük diyor site?

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
yıllardır kullanmadığım android cihaz kalmadı. Yaşım 33 bariz şunu belirtmek istiyorum ki donanım ne kadar ama ne kadar güçlü olursa olsun yazılım ile desteklenmediği sürece o telefon çöptür. Yazılım konusunda Google ın saçma politikası, Samsung un kendi ekosistemini kuramaması insanları android e mahkum etti. Android sadece serbest bir platform. Kullandığınız telefonlara hiç bir şey katmıyor malesef. İOS ise tamamiyle donanımı ile entegreli stabil bir sistem bu yüzden İOS 12 yi bile 5S S verebilecek kadar entegre.. lafın kısası Apple’ın ekosistemi hiç bir cihaz ve marka da yok malesef...

gokhnglr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
P20 pro kullanıyorum şirket hattımada mate 10 lite kurulu hiç sıkıntı yaşamadım çok hızlı ve sorunsuz ikiside

TEK SIKINTIM ikisinde instagram hikayeleri yarım izliyorum sagdan soldan kesik halde format attım yine düzelmedi

çözemedim bir türlü basına gelen var mı

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
P20 pro kullanıyorum şirket hattımada mate 10 lite kurulu hiç sıkıntı yaşamadım çok hızlı ve sorunsuz ikiside

TEK SIKINTIM ikisinde instagram hikayeleri yarım izliyorum sagdan soldan kesik halde format attım yine düzelmedi

çözemedim bir türlü basına gelen var mı
Ekran oranı 18.7:9 olduğu için böyle oluyor yapabileceğiniz bişey yok gidip s9+ falan alsaniz da aynısı olacak tek yapacağınız şey instagram ın uygulamayı optimize etmesini beklemek

gokhnglr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran oranı 18.7:9 olduğu için böyle oluyor yapabileceğiniz bişey yok gidip s9+ falan alsaniz da aynısı olacak tek yapacağınız şey instagram ın uygulamayı optimize etmesini beklemek

Herkes de var yani aynı sıkıntı anladım sinir bozucu bir durum gerçekten.

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
8 sene iphone kullandım ve elma hastalığı bende iphone 6plus 'ı aldıktan 3 buçuk sene sonra bitti. Nedeni ise şunlar;
- Yıllarca aynı telefonu azar azar iyileştirerek insanlara ederinin 2-3 katına itelemeleri.
- 4 5 sene kullanılabilecek telefon evet ancak 2 seneden sonra telefon zaten kasmaya, azıcık uzun kullanımda ısınmaya, gün aşırı ise kilitlenmeye başlıyor ve artık kullanırken fırlatıp atasınız geliyor.
- Kasten pil perfomansını etkilemeleri.
- Güvenlik deniliyor. Evet önemli. Android'de virüs ve çalınma riskleri ios'a göre daha yüksek. Ancak yine de güvenli alışverişler yaptığınız sürece android'in de yeterince güvenli olduğunu söyleyebiliriz.
- Kısıtlamalar artık candan bezdiriyor. Ne yapmak isterseniz isteyin macbook, apple watch veya itunes gibi apple ürünlerine ihtiyacınız var. Hayatta komplike işlerle uğraşmayı seven bir insan değilim, gına geldi. En ufak bir bilgisayara fotoğraf atma işlemi için bile sıkıntılar yaşayabiliyorsunuz.
- 4 sene Iphone kullanacağıma 2 senede bir uygun, son model android alır değiştiririm daha iyi. Hem daha güncel bir telefon kullanmış olurum.

O yüzden 8 plus yerine gidip P20 aldım hem de çok çok uygun fiyata. Memnunum. Bu telefonu da kullandıktan sonra yine gidip piyasadaki en uygun androidi bulur alırım.

nilgunakbas

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
hayrlisi olsun güle güle kullanın.memnunmusunuz

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
s9 plus kullaniyorum ama skıldım
Bende yollardır Galaxy Ace dan bugüne kadar Android kullanan biri olarak söylüyorum. Huawei Mate 10 pro da son cihazımdı şuan 7plus kullanıyorum.
Gelelim yorumuma. Google ın Android güncelleme politikaları berbat. Kullanıcılarına 2 ana sürüm veriyor. Sonrası firmaların insafına kalmış.
Dün Apple Event vardı. Adamlar yıllar önce çıkan 5S e bile İOS 12 verdi.
Bu bile yeter biliyor musunuz...
İOS ekosistemi ile yeni tanıştım. Ve çok şey kaçırmışım. Android özgürlük olabilir evet. Ama bir telefon da ne yapılabilir ki daha fazla? Müzik ve Video indirme hariçi Apple ın bi kısıtlaması yok.
İOS gerçekten büyütülecek değil büyüyen bir ekosistem...
Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum.
Huawei ise kamera ve pil dışında stabilitesi sorgulanabilecek bir Marka.
Yapay zeka diye tanıttıkları şeyin bir halta yaramadığını da kullanarak tatbik ettim. Hiç bir işe yaramıyor... buna emin olun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...