Huawei P20 & P20 Pro Kullanıcı Deneyimi - Beğeni Anketi

• Kullanılan toplam oy
    96

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alican_Sirin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
huawei-p20-tanıtımı.png
Huawei P20 Pro özellikleri
Huawei P20 Pro, Mate 10 Pro ile ilk kez kullanılan Kirin 970 işlemcisinden gücünü alıyor. İşlemci ile entegre grafik birimi ise Mali-G72 MP12. Bu işlemciye 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza eşlik ediyor. AMOLED panel ile üretilen 6.1 inç boyutlu ekran, 1080 x 2240 çözünürlüğe sahip.

huawei-p20-pro-gradient-purple-original-1522160411.png

Huawei P20 Pro kamera özellikleri
P9 modelinden bu yana Leica ile birlikte çalışan ve kamera deneyimi noktasında çok büyük işler yapan Huawei, P20 Pro modelinde, dünyada ilk kez arka tarafta 3 kameraya sahip bir model üretmiş oldu. Telefonun arka kısmında yer alan kameralar RGB, Monochrome ve Telephoto olarak tasarlandı.
RGB, yani renkli fotoğraf çeken kamera tam 40 Megapiksel çözünürlük sunuyor. Monochrome kamera 20 Megapiksel, Telephoto lens ise 3x optik zoom ve 8 Megapiksel çözünürlüğe sahip. 3 kamera, toplamda ise 5x hibrit zoomyapabiliyor. Huawei P20 Pro’nun ön kamerası ise 24 Megapiksel çözünürlük ile geliyor.
Yazılım noktasında önemli iyileştirmeler yapılan kameralar, Sony Xperia XZ Premium ve Galaxy S9 serisinde olduğu gibi 960 FPS ultra ağır çekim videolar da çekebiliyor.
Huawei P20 Pro diğer özellikler
Android 8.1 işletim sistemi ve EMUI 8.1 arayüzü ile gelen P20 Pro modeli, IP67 sertifikasına sahip. Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, 30 dakikada %58 şarj edebilen 4.5A ve 5A hızlı şarj desteği, parmak izi okuyucu ve 4000 mAh batarya gibi özellikler de P20 Pro’nun diğer özellikleri arasında yer alıyor. P20 Pro modelinde stereo hoparlörler kullanılıyor.
Huawei P20 Pro tasarım özellikleri
Huawei P20 Pro, son derece şık bir tasarıma sahip. 7.8mm kalınlığa sahip olan Huawei P20 Pro, 174 gram ağırlıkta olacak. Siyah, Twilight, Pink Gold ve Midnight Blue olmak üzere farklı renk seçenekleri ise her zevke hitap ediyor. 6.1 inç boyutlu ekran ve çentikli tasarım ile üretilen P20 Pro’da yer alan çentik tasarımı da oldukça küçük. Bu alanda sensörler, ahize ve 24 Megapiksel çözünürlüklü ön kamera yer alıyor.
Ekranın hemen alt kısmında da parmak izi okuyucu konumlandırılmış. Huawei P20 Pro’nun arka tarafı ise asıl dikkat çekici yenilikleri barındırıyor. Arka kısımda tam 3 adet kamera var. 2 kamera tek çerçevede, üçüncü kamera ise bağımsız olarak yerleştirilmiş. Markanın logosu da telefon sol alt kısmında yatay olarak konumlanmış.

huawei-p20-pro-fullview-display-and-customized-emui-a-original.png

Huawei P20 özellikleri
P20 Pro modeli ile birlikte tanıtılan bir diğer model ise Huawei P20 oldu. Serinin baz modeli olan P20 modelinde de Kirin 970 işlemcisi, Mali-G72 MP12 grafik birimi, 4 GB RAM, 128 GB hafıza gibi özellikler yer alıyor. Pro modeline göre ilk farkın RAM kapasitesinde olduğunu belirtebiliriz.
huawei-p20-gradient-purple-original.png

Huawei P20, 5.8 inç boyutlu IPS ekranda, 1080 x 2240 ekran çözünürlüğü sunuyor. Android 8.1 işletim sistemi, EMUI 8.1 arayüzü, IP53 sertifikası, 3400 mAh kapasiteli batarya, 4.5A ve 5A hızlı şarj desteği gibi özellikler bu modelde yer alıyor. Telefonun hem ön hem de arka kısmından Gorilla Glass 5 koruması mevcut.
Huawei P20 kamera özellikleri
Huawei P20’da 2 adet arka kamera yer alıyor. Leica ile birlikte geliştirilen çift kamera 20 Megapiksel ve 12 Megapiksel çözünürlüklere sahip. Telefonun ön kısmında ise 24 Megapiksel çözünürlüklü bir kamera kullanılıyor. Huawei, P20 modelinde Monochrome yerine telephoto lense yer vermiş. Bu lens 3x optik zoom yapabiliyor.

Huawei P20 Pro teknik özellikleri
İşlemci: Huawei Kirin 970
GPU: Mali-G72 MP12
RAM: 6 GB
Hafıza: 128 GB
Ekran: 6.1 inç – AMOLED
Çözünürlük: 1080 x 2240
İşletim sistemi: Android 8.1 + EMUI 8.1
Arka kamera: 40 Megapiksel RGB + 20 Megapiksel Monochrome + 8 Megapiksel Telephoto
Ön kamera: 24 Megapiksel
Batarya: 4000 mAh – 4.5A , 5A Hızlı Şarj (30 dakikada %58)

Huawei P20 teknik özellikleri
İşlemci: Huawei Kirin 970
GPU: Mali-G72 MP12
RAM: 4 GB
Hafıza: 128 GB
Ekran: 5.8 inç – IPS
Çözünürlük: 1080 x 2240
İşletim sistemi: Android 8.1 + EMUI 8.1
Arka kamera: 20 Megapiksel RGB + 12 Megapiksel Telephoto
Ön kamera: 24 Megapiksel
Batarya: 3400 mAh – 4.5A , 5A Hızlı Şarj (30 dakikada %58)

Yılmaz İpek

Asistan
Reaksiyon puanı
24
p20 lite yada diğer adıyla nova 3e çıktımı. Türkiyede ne zaman satışa sunulacak

clayfinger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar telefonu yaklaşık 1 haftadır kullanmaktayım. ilk önizlenimleri paylaşmak istedim. p20 pro
1. telefonun kameraları evet çok başarılı(9/10) fakat yavaş çekimde çok berbat. sanki biri ışıkları kısıp arttırıyor gibi pır pır yapıyor. 10 üzerinden 0 diyebilirim.
2. Ekran çok kaliteli değil bence. Açılıştaki Powered by android yazısının küçük karakterleri bile silik ve tam oluşmamış gibi. güneş altında görünürlüğü çok düşük. hele ekran otomatik aydınlanıp kapanırken çin malı tabletler gibi pırpır yapıyor. 3/10
3. Hızı ve akıcılığı memnun edecek düzeyde. Ram çok fazla olduğu için neredeyse 2 gb boş her zaman. 10/10
4. Yüz tarama ve parmak izi çok başarılı. Gece bile hızlı bir şekilde yüzünüzü tarayabiliyor. 0 karanlıktan bahsediyorum. 9/10
5. Ses kaliteside iyi. Telefonun üst hoparlöründen de ses geliyor müzik dinlerken. Bangır bangır sesi yok ama piyasa ayarında. 7/10

Arkadaşımda p20 aldı. Sadece kameraları biraz kötü. Diğerleri aynı diyebilirim.

Sonuç olarak aldığma pişmanmıyım derseniz evet biraz pişmanlığım var. Ekran kalitesini düşününce çok pişmanlık var diyebilirim. İlk adroid telefonumdur kendileri. iphone kullanıcılar için söylüyorum menmunlarsa geçmeseler iyi olur. Ben iphonun kısıtlamalarından sıkıldım artık. Değişiklik aramıştım. Samsung s9+ kullandım bir kaç gün ekranları kıyas yapılamayacak kadar farklı. Kamera konusunda huawei daha iyi diyebilirim. Ekran sorunu belki yazılımsal olabilir. İlerde ne değişir bilemiyorum.

birde huawei nfc ile dosya gönerirken bankanın uygulası açılıyor. onada el atsalar iyi olur.

Özel olarak sormak istediğiniz birşey olursa öm yada mail gönderebilirsiniz.

clayfinger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ekranın kalitesini görünce alamazsın.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben Vodafone Dan almıştım konuştum geri gönderip başka cihaz alacagim

Son düzenleme:

ulascoskun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
p 20 pro ile p20 arasında kaldım p20 yurtdışından alıcağım p20 3000 tl p20 ise 4600 tl e tekabul ediyor aradaki farkı vermeme değer mi bilemedim
Normalde android kullanıcısıyım fakat aklım iphone 7-8 plus serilerinede gidiyor bundada kalıyor tavsiyeleriniz neler ?

clayfinger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
pronun ekranı rezalet. çok içtenlikle soyluyorum copya samsung ekranlar var. aynı onlar gibi. soluk parlaklık hi. yok. hele o otomatik ayar yaparken prı pır etmesi öldüyor adamı. slow çekimdeki sorun iç ortamda bu arada. dışarıda sorun yok.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
İphone x özentisi bi telefon çokta bişey beklememek lazım bide gelip s9 la s9 plusla kıyaslayacaklar bu oyuncağı :rolleyes:

Boogie61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yukarıdaki arkadaş hangi telefondan bahsediyor bilmiyorum ama p20 pronun ekran kalitesi gayet iyi ama tabiki bi samsumg kalitesi de beklemeyin yanılmıyorsam p20 pronun ekranını da samsung üretiyor iphone x te olduğu gibi 1 haftadır kullanıyorum telefonu.Şunu net söyleyebilirim ki samsungun farkı ekranı ise appleın farkı ios ise Huawei nin farkı da kamerası geri kalan özellikleri aynı diyebilirim. Burada geriye tasarım kalıyor bu da kişisel tercihlere kalmış. S9+ ile p20pronun arasında kalmıştım p20 pronun tasarımı daha çok hoşuma gitti. androide geçmek isteyen birisi için bence en iyi tercih p20produr çünkü mesela s9 u ele alalım iphone xden tatmin edici ne artısı var? Ha bu arada arkadaş parlaklığı yetmiyor demişti. Piyasadaki en parlak panellerden birine sahip yanılmıyorsam 720nit civarı ve s9 dan fazla bunda da 4000miliamperlik(apple fanboyların 1.5 katından fazla) bataryanın verdiği cesaret etkili diyebilirim

clayfinger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
dostum ekran rekleri soluk. az birşey değil bayağı soluk. ekranın pırpır yapmasını son güncellemeyle çözdüler. dışarı çık güneşin altına geç ekrana bak bakalım. hiç birşey göremeyeceksin. biz eleştriyoruz. apple bataryası düşük kapasitelei olabilir ama kullanım süreleri aynı diyebilirim. apple ın ios ile uyumundan kaynaklı bir avantajı var ki bunu kimse küçümsemesin. 1gb ramla çalışan android bulamazsınız ama iphone görebilirsiniz. gayette akıcıdır. apple fanı değilim ama ondaki akıcılık hiç bir cihazda yoktur. ben niye vazgeçtim appledan derseniz telefondan değil saati başka cihazda kullanamama kızdım. bir iphonunuz yoksa saatin ilk kurulumunu yapamaıyorsunuz. konu dışına çıkacak biraz ama ben saat alıyorum, iphone bağlı bir cihaz değil.

Boogie61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben değerler veriyorum sen bana soluk diyorsun 720 nit parlaklığı var ki bu bir oled ekran için en tepe değerlerden biri. Samsung kullanan arkadaşım da ekranını çok beğendi ben bu kadar beklemiyordum dedi. Hayır desen ki çözünğrlüğü bir amiral gemiye göre düşük anlarım ama bana güneş altına çık diyorsun ha illa cevap istiyorsan gübeşin altındayım ve bir oled panelin verebileceği en iyi şeyi alıyorum. Apple ın pili iyi? İphone 6 ve iphone 7 kullandım ikisindede pil sıkıntılıydı ekranlarını hesaba katmayacağım bile 1 gb ram bile yeterli diyosun uyumuydu falan filan 1 gb yrtseydi 3 gbye çıkarmazlardı

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Yukarıdaki arkadaş hangi telefondan bahsediyor bilmiyorum ama p20 pronun ekran kalitesi gayet iyi ama tabiki bi samsumg kalitesi de beklemeyin yanılmıyorsam p20 pronun ekranını da samsung üretiyor iphone x te olduğu gibi 1 haftadır kullanıyorum telefonu.Şunu net söyleyebilirim ki samsungun farkı ekranı ise appleın farkı ios ise Huawei nin farkı da kamerası geri kalan özellikleri aynı diyebilirim. Burada geriye tasarım kalıyor bu da kişisel tercihlere kalmış. S9+ ile p20pronun arasında kalmıştım p20 pronun tasarımı daha çok hoşuma gitti. androide geçmek isteyen birisi için bence en iyi tercih p20produr çünkü mesela s9 u ele alalım iphone xden tatmin edici ne artısı var? Ha bu arada arkadaş parlaklığı yetmiyor demişti. Piyasadaki en parlak panellerden birine sahip yanılmıyorsam 720nit civarı ve s9 dan fazla bunda da 4000miliamperlik(apple fanboyların 1.5 katından fazla) bataryanın verdiği cesaret etkili diyebilirim
En iyi tercih p20 pro güldürme hocam tamam hayırlı olsun telefonu almışsın Güle güle kullan da s9 plusı resmen gömmüşsün.S9 plusın x e göre batarya ekran kamera ve bana göre tasarım avantajı var ve x e göre çok daha işlevsel bi telefon.Şimdi kamerası çok iyi diyosun anladık iyi fotoğraflar çekiyo peki video kısmını nasıl halledicez? S9 plus da çok güzel fotoğraflar çekiyor fotoğraf kısmında eşitler desek bile video kısmında s9 plus p20 proyu gömer kamerayla video ve fotoğraf çektiğimiz için s9 plus daha önde.Ekran olarak s9 plusın üstünlüğü tartışılamaz zaten.Batarya kısmında 4000 e 3500 mah arada 500 mah fark olmasına rağmen testlerde aralarında %10 luk bi fark oluyo 500 mah bataryanın hakkı %10 mu?. İşlemci tarafındada s9 plusın çok bariz üstünlüğü var kirin 970 Snapdragon 835 e bile zor kafa tutarken Snapdragon 845 in üstünlüğü tartışılamaz.Genele baktığımız zaman s9 plusın bariz üstünlüğü var en iyi tercih p20 promu bidaha düşün derim :)

Boogie61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
En iyi tercih p20 pro güldürme hocam tamam hayırlı olsun telefonu almışsın Güle güle kullan da s9 plusı resmen gömmüşsün.S9 plusın x e göre batarya ekran kamera ve bana göre tasarım avantajı var ve x e göre çok daha işlevsel bi telefon.Şimdi kamerası çok iyi diyosun anladık iyi fotoğraflar çekiyo peki video kısmını nasıl halledicez? S9 plus da çok güzel fotoğraflar çekiyor fotoğraf kısmında eşitler desek bile video kısmında s9 plus p20 proyu gömer kamerayla video ve fotoğraf çektiğimiz için s9 plus daha önde.Ekran olarak s9 plusın üstünlüğü tartışılamaz zaten.Batarya kısmında 4000 e 3500 mah arada 500 mah fark olmasına rağmen testlerde aralarında %10 luk bi fark oluyo 500 mah bataryanın hakkı %10 mu?. İşlemci tarafındada s9 plusın çok bariz üstünlüğü var kirin 970 Snapdragon 835 e bile zor kafa tutarken Snapdragon 845 in üstünlüğü tartışılamaz.Genele baktığımız zaman s9 plusın bariz üstünlüğü var en iyi tercih p20 promu bidaha düşün derim :)
Birincisi tatmin edici artısı dedim
500 amper farka bişe değil diyorsun fotoğrafları aynı diyorsun lakin videoda çöp diyorsun 960fps de 10 saniyeden fazla çekemediği için mi çöp dxomarka veya herhangi bir profosyonel siteye bak video konusundada geride ben referans gösteriyorum. Dediğiniz gibi yukarı da kameyayı övmüşüm sürekli sizde aynj arkadaş gibi farklı okuyorsunuz herhade kamerayı konuşmadım çünkü gerek bile yok en az 1 nesil ötede samsungun ekranda apple ın a11 çipinde olduğu gibi. Sd845 kirin 970 den iyi bir işlemci ama fark atar demek yanlış arada öyke bi fark yok o zaman kimse appledan başka tel almaz çünkü apple var oldupundan beri çıkardığı işlemciler herzaman rakiplerinde 1 yıl ileride oldu. Burada kişisel tercihler öne çıkıyor ha ben ekranı iyi olsun nabızımı falan ölçiyin dersen samsung kullan telefonu 10 yıl kullanaczğım diyorsan apple bende tasarımı ve kamerasından ötürü p20 seçtim

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Birincisi tatmin edici artısı dedim
500 amper farka bişe değil diyorsun fotoğrafları aynı diyorsun lakin videoda çöp diyorsun 960fps de 10 saniyeden fazla çekemediği için mi çöp dxomarka veya herhangi bir profosyonel siteye bak video konusundada geride ben referans gösteriyorum. Dediğiniz gibi yukarı da kameyayı övmüşüm sürekli sizde aynj arkadaş gibi farklı okuyorsunuz herhade kamerayı konuşmadım çünkü gerek bile yok en az 1 nesil ötede samsungun ekranda apple ın a11 çipinde olduğu gibi. Sd845 kirin 970 den iyi bir işlemci ama fark atar demek yanlış arada öyke bi fark yok o zaman kimse appledan başka tel almaz çünkü apple var oldupundan beri çıkardığı işlemciler herzaman rakiplerinde 1 yıl ileride oldu. Burada kişisel tercihler öne çıkıyor ha ben ekranı iyi olsun nabızımı falan ölçiyin dersen samsung kullan telefonu 10 yıl kullanaczğım diyorsan apple bende tasarımı ve kamerasından ötürü p20 seçtim
Dxomark denen site alkol alıp telefonları öyle test ediyo sanırım daha iyi olan telefona daha düşük puan veriyo (kastettiğim s9 plus değil).Eğer puan konuşacaksak geekbench testlerinde iphone x ortalığın tozunu attırıyo ama testlerde Snapdragon 835 li note 8 e yeniliyo o yüzden böyle sitelere pek aldanmamak lazım gerçekten kamera yada speed test görmek istiyosan YouTube da test yapan büssürü insan var onları izlemeni tavsiye ederim.Benim demek istediğim genele vurduğumuz zaman s9 plus daha önde ama sen android tarafında en mantıklı seçenek p20 pro demişsin bende bunu açıklamaya çalışıyorum insanlar sadece fotoğraf çekmiyor aynı zamanda fotoğraf çekerken güçlü bi işlemciyle güzel bi ekranda oyunda oynamak istiyor

Boogie61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Dxomark denen site alkol alıp telefonları öyle test ediyo sanırım daha iyi olan telefona daha düşük puan veriyo (kastettiğim s9 plus değil).Eğer puan konuşacaksak geekbench testlerinde iphone x ortalığın tozunu attırıyo ama testlerde Snapdragon 835 li note 8 e yeniliyo o yüzden böyle sitelere pek aldanmamak lazım gerçekten kamera yada speed test görmek istiyosan YouTube da test yapan büssürü insan var onları izlemeni tavsiye ederim.Benim demek istediğim genele vurduğumuz zaman s9 plus daha önde ama sen android tarafında en mantıklı seçenek p20 pro demişsin bende bunu açıklamaya çalışıyorum insanlar sadece fotoğraf çekmiyor aynı zamanda fotoğraf çekerken güçlü bi işlemciyle güzel bi ekranda oyunda oynamak istiyor
Hangisinin daha alınabilir olduğuna kimse karar veremez ben kendi görüşümü söyledim ama sen s9+'ı lanse ediyorsum daha mantıklı diye. Dxomark denilen site sadece telefon kamerası karşılaştırması yapmıyor profosyonel kamera ve lensleride puanlıyorlar ki bu ayrı bi mevzu. P20 pro nun en az fark attığı site burası yani en ımımlı yaklaşan site özellikle iphone x in çöp kamesasına 97 puan vererek beni çok şaşırttı. Yine başak bir sitede (adını hatırlayamıyorum) daha agersif bir şekilde p20 pro sanki ayrı bir seviyedeymil gibi gözüküyor. Sonuç olarak hiç birinde p20 prodan başka 1. Göremezsin. Böyle sitelere tamamen güvenilmez ama göz ardı da edilemez. Youtubede çok video izledim geekbench gibi veya hız kıyaslaması uygulama açıp kapatma vesaire ama işlemcicin gücünü bir vvideodan anlayamazsın elinde veri olması lazım çünkü o testlerde işletim sistemi animasyonları, ram, işlemci, disk, ekran çözünürlüğü hepsi bir etken olup genel olara hız demeyelim de çabukluk diyelim o nu çıkartır ortaya. Bu yüzden adları hız tesiti işlemci testi değildir. İphone x in işlemcisi androidten 1 sene önce geliyor bunu kabullenmek lazım ama ne gerek vsr bh kadsr hızlı işlemciye? O da senin dediğin noktaya geliyor bi bakıma uygulama açmada işlemcisinden ötürü daha çabuk ama ram kapasitesi yüzünden arka planda geriye düşüyor ve saçama bir sonuç ortaya çıkıyor. Kaldıki amiral gemilerin yüzde 99 u istenilen performansı veriyor. Apple dan uzaklaşmamın sebebi bu oldu. O fark eskidendi. Yok antutuda 20-30k puan fazla aldı diye apple veya sd845 e yönelecek değilim.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Hangisinin daha alınabilir olduğuna kimse karar veremez ben kendi görüşümü söyledim ama sen s9+'ı lanse ediyorsum daha mantıklı diye. Dxomark denilen site sadece telefon kamerası karşılaştırması yapmıyor profosyonel kamera ve lensleride puanlıyorlar ki bu ayrı bi mevzu. P20 pro nun en az fark attığı site burası yani en ımımlı yaklaşan site özellikle iphone x in çöp kamesasına 97 puan vererek beni çok şaşırttı. Yine başak bir sitede (adını hatırlayamıyorum) daha agersif bir şekilde p20 pro sanki ayrı bir seviyedeymil gibi gözüküyor. Sonuç olarak hiç birinde p20 prodan başka 1. Göremezsin. Böyle sitelere tamamen güvenilmez ama göz ardı da edilemez. Youtubede çok video izledim geekbench gibi veya hız kıyaslaması uygulama açıp kapatma vesaire ama işlemcicin gücünü bir vvideodan anlayamazsın elinde veri olması lazım çünkü o testlerde işletim sistemi animasyonları, ram, işlemci, disk, ekran çözünürlüğü hepsi bir etken olup genel olara hız demeyelim de çabukluk diyelim o nu çıkartır ortaya. Bu yüzden adları hız tesiti işlemci testi değildir. İphone x in işlemcisi androidten 1 sene önce geliyor bunu kabullenmek lazım ama ne gerek vsr bh kadsr hızlı işlemciye? O da senin dediğin noktaya geliyor bi bakıma uygulama açmada işlemcisinden ötürü daha çabuk ama ram kapasitesi yüzünden arka planda geriye düşüyor ve saçama bir sonuç ortaya çıkıyor. Kaldıki amiral gemilerin yüzde 99 u istenilen performansı veriyor. Apple dan uzaklaşmamın sebebi bu oldu. O fark eskidendi. Yok antutuda 20-30k puan fazla aldı diye apple veya sd845 e yönelecek değilim.
Bu site düz iphone 8 e 92 Note 8 e 94 puan vermiş bi site diğer yandan xz premiumla v30 a 83 puan vermiş bi site bu bana bunlarla gelme bana izlediğin testlerde nasıl deneyimler ettin onu söyle iddaaya girerim elimdeki note 8 'le p20 prodan daha güzel fotoğraflar videolar çekerim özellikle düşük ışıkta çok güzel fotoğraflar çekerim.Neden daha iyi işlemci varken bi önceki nesil işlemciyi alayım ahmakmıyım ben zaten trajikomik bi şekilde ikiside aynı fiyattan çıktı bende en çok buna gülüyorum doğru kimsenin tercihine kimse karışamaz ama bazı gerçekleride göz ardı etmemek lazım

Boogie61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bu site düz iphone 8 e 92 Note 8 e 94 puan vermiş bi site diğer yandan xz premiumla v30 a 83 puan vermiş bi site bu bana bunlarla gelme bana izlediğin testlerde nasıl deneyimler ettin onu söyle iddaaya girerim elimdeki note 8 'le p20 prodan daha güzel fotoğraflar videolar çekerim özellikle düşük ışıkta çok güzel fotoğraflar çekerim.Neden daha iyi işlemci varken bi önceki nesil işlemciyi alayım ahmakmıyım ben zaten trajikomik bi şekilde ikiside aynı fiyattan çıktı bende en çok buna gülüyorum doğru kimsenin tercihine kimse karışamaz ama bazı gerçekleride göz ardı etmemek lazım
Yani note 8 ile böyle bişe iddia etmen beni epey şaşırttı çünkü dah önce eline alıp deneedin mi bilmiyorum ama yanlış yol? youtube üzerindeki karşılaştırma videolarında 10 karşılaştırmadan sekizi p20pro birertanede s9 ile pixel. Bu aradan 970 en son nesil kirin işlemci. 6 ay gibi kısa bir zamabı göz önünde bulundurmamanı öneririm keza sd serisine yapay zeka 845 geldi bu da benim gözümde aynı nesile tekabül ediyor

clayfinger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
ben telefonu 3 haftadır kullanıyorum. işlemcisi yeterli kamera süper. tekrar söylüyorum ekran çok kötü. bu yazılımsalda olabilir. renkler soluk. iphone 6 ekranı bile daha canlı net keskin oluşturabiliyor. p20 modelin ekran keskinliği pro modele göre daha iyi geldi bana. iki modelde var elimde. testler benim için birşey ifade etmiyor. ben alır kullanırım. arada farklar zaten yan yana getirilmediği sürece anlaşılması çok güç.

Boogie61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
ben telefonu 3 haftadır kullanıyorum. işlemcisi yeterli kamera süper. tekrar söylüyorum ekran çok kötü. bu yazılımsalda olabilir. renkler soluk. iphone 6 ekranı bile daha canlı net keskin oluşturabiliyor. p20 modelin ekran keskinliği pro modele göre daha iyi geldi bana. iki modelde var elimde. testler benim için birşey ifade etmiyor. ben alır kullanırım. arada farklar zaten yan yana getirilmediği sürece anlaşılması çok güç.
Ayarlar-Ekran-renk ve göz konforu buradan canlı renleri seç yada senin ekranın bozuk iphone 6 ve 7 kullandım dediğin şey mümkün değil oled bir panelden daha canlı renk vermeleri mümkin değil

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Yani note 8 ile böyle bişe iddia etmen beni epey şaşırttı çünkü dah önce eline alıp deneedin mi bilmiyorum ama yanlış yol? youtube üzerindeki karşılaştırma videolarında 10 karşılaştırmadan sekizi p20pro birertanede s9 ile pixel. Bu aradan 970 en son nesil kirin işlemci. 6 ay gibi kısa bir zamabı göz önünde bulundurmamanı öneririm keza sd serisine yapay zeka 845 geldi bu da benim gözümde aynı nesile tekabül ediyor
İşlemci gücü olarak kirin 970 in dengi Snapdragon 835 dir hoş eğer sen istiyosan 845 olsun sonucuna katlanabileceksen eğer çünkü 835 in bile üstün olduğu bi karşılaştırma var ortada.15 gündür note 8 kullanıyorum p20 proyuda test ettim bu konuda hala iddaalıyım.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Telefonu 5 gündür kullanıyorum. Daha önce 3 sene s6 kullanmıştım ondan sonra özellikle pili ilaç gibi geldi çok iyi bi batarya performansı var. Kamera performansı da inanılmaz 4k video çekimi hariç ama kaçımız 4k video çekiyor onu da bilmiyorum şahsen benim için önemli bi ayrıntı değil. Parmak izi ve yüz tanıma çok hızlı çalışıyor. Lakin arayüz kısmında bazı rahatsız edici durumlar var mesela always on display açıkken bildirim geldiğinde ondan haberiniz olmuyor bırakın ekrana küçük bi logo düşmesini bildirim ışığı bile yanmıyor WhatsApptan mesaj geldiğinde ekranda küçük bir WhatsApp logosu gözükmeli bence. Ayrıca yukarıda bahsedildiği gibi 5000 TL lik bir telefona göre ekran kalitesi kötü özellikle YouTubedan video izlerken çok rahat görebiliyorum bunu.

ridvanseker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu önerilen uygulamaları nereden kapatabiliriz bilgisi olan var mı?
WhatsApp Image 2018-05-23 at 23.03.22.jpeg

tarik-_-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Huawei p20 zaten baktığımız zaman sürekli fotoğraf ile ilgili birşeyler söylüyor.Video modu ile alakalı bir ididasını duymadım. Fotoğraf konusunda bariz P20 Pro'dur. Video konusunda S9+ net.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Huawei p20 zaten baktığımız zaman sürekli fotoğraf ile ilgili birşeyler söylüyor.Video modu ile alakalı bir ididasını duymadım. Fotoğraf konusunda bariz P20 Pro'dur. Video konusunda S9+ net.
Tamam öyle olsun fotoğrafta en iyi p20 pro olsun ?

tarik-_-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tamam öyle olsun fotoğrafta en iyi p20 pro olsun ?
bunu yalnızca ben değil shiftdelete ailesi'de bu şekilde belirtiyor. İnternette aynı açıyla çekilmiş fotoğrafları koydular fotoğraf modunda şuan bu tekrar söylüyorum video için samsung derim.

Benzersiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar telefonu yaklaşık 1 haftadır kullanmaktayım. ilk önizlenimleri paylaşmak istedim. p20 pro
1. telefonun kameraları evet çok başarılı(9/10) fakat yavaş çekimde çok berbat. sanki biri ışıkları kısıp arttırıyor gibi pır pır yapıyor. 10 üzerinden 0 diyebilirim.
2. Ekran çok kaliteli değil bence. Açılıştaki Powered by android yazısının küçük karakterleri bile silik ve tam oluşmamış gibi. güneş altında görünürlüğü çok düşük. hele ekran otomatik aydınlanıp kapanırken çin malı tabletler gibi pırpır yapıyor. 3/10
3. Hızı ve akıcılığı memnun edecek düzeyde. Ram çok fazla olduğu için neredeyse 2 gb boş her zaman. 10/10
4. Yüz tarama ve parmak izi çok başarılı. Gece bile hızlı bir şekilde yüzünüzü tarayabiliyor. 0 karanlıktan bahsediyorum. 9/10
5. Ses kaliteside iyi. Telefonun üst hoparlöründen de ses geliyor müzik dinlerken. Bangır bangır sesi yok ama piyasa ayarında. 7/10

Arkadaşımda p20 aldı. Sadece kameraları biraz kötü. Diğerleri aynı diyebilirim.

Sonuç olarak aldığma pişmanmıyım derseniz evet biraz pişmanlığım var. Ekran kalitesini düşününce çok pişmanlık var diyebilirim. İlk adroid telefonumdur kendileri. iphone kullanıcılar için söylüyorum menmunlarsa geçmeseler iyi olur. Ben iphonun kısıtlamalarından sıkıldım artık. Değişiklik aramıştım. Samsung s9+ kullandım bir kaç gün ekranları kıyas yapılamayacak kadar farklı. Kamera konusunda huawei daha iyi diyebilirim. Ekran sorunu belki yazılımsal olabilir. İlerde ne değişir bilemiyorum.

birde huawei nfc ile dosya gönerirken bankanın uygulası açılıyor. onada el atsalar iyi olur.

Özel olarak sormak istediğiniz birşey olursa öm yada mail gönderebilirsiniz.
Merhaba , kararsiz toplumundan geliyorum p20 pro kullanıcısı olarak fikir verirseniz sevinirim , s9 + mu alınmalı yoksa p20 proyu iyiki almismisiniz

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Merhaba , kararsiz toplumundan geliyorum p20 pro kullanıcısı olarak fikir verirseniz sevinirim , s9 + mu alınmalı yoksa p20 proyu iyiki almismisiniz
Bunun cevabı burdan p20 pro çıkar sen normal telefon önerilerine konu aç

Aşhil61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam yeni bi telefon çıkacakmış mate 20 pro büyük ihtimal diyorlar ki kirin 980 kullanılacak. Çıkacak olan bu telefon
1) Huawei p20 pro nun önüne geçecek mi yani amiral gemisi o mu olacak en üst olarak.
2) Kirin 980 olması bu telefonun performans açısından çok üstüne çıkmasını saglarmi
3) Beklemeye değermi

Ayriyeten bazı şeyler gördüm kronik sıkıntılar var p20 pro da diye böyle şeyler gerçekten varmı ekran gerçekten çok mu kötü cevaplar saniz çok teşekkür ederim

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Mate 20 pro beklemek daha mantıklı ama fiyatı ne olacak orası meçhul bu cihaz 5000 le çıktı 3 ay sonra 4500e düşse mate 20 pro 6000 bandında çıkarsa o zaman aradaki fiyat farkını hakeder mi bilmiyorum ama beklemekte fayda var

clayfinger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
valla benim işlemciyle ilgili sıkıntım yok. zaten yan yana getirmeyince bu farkı anlayabilecek insanda pek tanımıyorum. p20 pro nun ekranın iphone 3gs den bile kötüdür. kim ne derse desin. ben malımın eleştrisini yapabiliyorum. bir çok arkadaş bunu yapamıyor. telefonu almı olan olmuş. bu telefonun bataryası ve kamerası dışında çin malı telefonlardan farkı yok. kimse bu yazdıklarımı baltalamsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...