Huawei Mate 20 Pro mu? Yoksa Samsung Note 9 mu ?

Huawei Mate 20 Pro mu? Yoksa Samsung Note 9 mu ?

• Kullanılan toplam oy
    27

Cumahocazade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar İPhone 8 Plus kullanıyorum. Çok uzun bir süre olmadı taş çatlasın 1,5 ay önce aldım fakat kullanamadım. Bundan önce Huawei Mate 9 kullanıyordum. Şu an iPhone satıyorum mate 20 pro ve note 9 arasında kaldım. Yalnız eğer mate 20 pro alırsam pasaport kayıtlı olacak note 9 ise Türkiye garantili olacak. Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Arkadaşlar İPhone 8 Plus kullanıyorum. Çok uzun bir süre olmadı taş çatlasın 1,5 ay önce aldım fakat kullanamadım. Bundan önce Huawei Mate 9 kullanıyordum. Şu an iPhone satıyorum mate 20 pro ve note 9 arasında kaldım. Yalnız eğer mate 20 pro alırsam pasaport kayıtlı olacak note 9 ise Türkiye garantili olacak. Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim
Yurtdışından alma imkanın varsa Mate 20 pro daha iyi bir tercih olabilir.

Neredeyse her türlü note 9’dan daha iyi donanıma sahip fakat spen yok. Ekran altı parmak izi sensörü,3d yüz tarama özelliği ve diğer kablosuz şarj uyumlu cihazları telefonla şarj etme gibi özellikler de barındırıyor

Yalnız ekranın LG olmadığından emin ol.

Cumahocazade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yurtdışından alma imkanın varsa Mate 20 pro daha iyi bir tercih olabilir.

Neredeyse her türlü note 9’dan daha iyi donanıma sahip fakat spen yok. Ekran altı parmak izi sensörü,3d yüz tarama özelliği ve diğer kablosuz şarj uyumlu cihazları telefonla şarj etme gibi özellikler de barındırıyor

Yalnız ekranın LG olmadığından emin ol.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Yalnız beni korkutanda bu zaten LG nin ekranına güvenemiyorum. Bir süreden sonra ekran yanıkları çıkıyor meydana.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Yorumunuz için teşekkür ederim. Yalnız beni korkutanda bu zaten LG nin ekranına güvenemiyorum. Bir süreden sonra ekran yanıkları çıkıyor meydana.
İşte ondan dolayı ekranın BOE olduğundan emin ol. Bu modelin LG ekranları çok riskli

Telefonu almadan önce device info hw’yi indirip ekranın LG mi BOE mi olduğunu görebilirsin

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
İşte ondan dolayı ekranın BOE olduğundan emin ol. Bu modelin LG ekranları çok riskli

Telefonu almadan önce device info hw’yi indirip ekranın LG mi BOE mi olduğunu görebilirsin

İyide bu tarz şeylere bakmak için telefonu alıp numaraları girip kontrol etmek gerekmiyor mu?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
O zaman mate 20pro önermemek lazım. Çünkü pahallı ve kronik sorunlu 1000tl'lik lg g4 önermezken bunu önermekde yanlış çünkü kapalı cihaz aldın açtın kontrol ettin baktın lg hop gönder. Bunu bir iki yaptıktan sonra adamlar valla yerler.:)

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
O zaman mate 20pro önermemek lazım. Çünkü pahallı ve kronik sorunlu 1000tl'lik lg g4 önermezken bunu önermekde yanlış çünkü kapalı cihaz aldın açtın kontrol ettin baktın lg hop gönder. Bunu bir iki yaptıktan sonra adamlar valla yerler.:)
Haksız değilsin. Fakat kendisi şu an yurtdışındaysa ve(allah korusun)ekranı lg olup kronik sorun çıkarsa orada tekrar değiştirir. Ama aceleyle Türkiye’ye gelirse değiştirme imkanı çok az

Bu arada iyi ki aklıma getirdin. Arkadaşa eğer risk almak istemiyorsa note 9 önerecektim eklemeyi unutmuşum.

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Note 9 tasarımını daha cok beyenip ekranı daha iyi oldunu düşünüyorum tercihim note 9 olurdu ama mate 20 pro da çok başarılı bir cihaz

Reaksiyon puanı
892
bence s9 plus en mantıklı tercih.ikisinin arasından ise tartışmasız mate 20 pro ancak 4000 e s9 plus varken 7 bin mate 20 uçuk.Note 9 un kare olması berbat.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Note 9 genel olarak güzel cihaz mate20 proya karşı note9 tercih ederdim.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
s9 plus daha f/p ve bence tasarım olarak çok daha iyi.Kalem kullanmak istesem ipad pro ve apple pencil alırdım.
İpad pronun yeni kalemi ayrı bir has ta s-pen de çok iyi bir kalem.

Eski apple kalemi şarj ederken berbat bir hizada oluyor. O hizada çok rahat kırılabilir

Reaksiyon puanı
892
İpad pronun yeni kalemi ayrı bir has ta s-pen de çok iyi bir kalem.

Eski apple kalemi şarj ederken berbat bir hizada oluyor. O hizada çok rahat kırılabilir
note serisinin de s gibi yuvarlak hatlara sahip olması lazım ve bir s pen için 900₺ vermem açık konuşmak gerekirse.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Ben olsam Note 9 tercih ederdim. Sanırım fiyat farkından dolayı Mate 20 Pro'yu pasaport kayıtlı alacaksın fakat o riske değmez bence. Türkiye Garantili Note 9 varken, Mate 20 Pro tercih etmezdim şahsen. Tasarım olarak da Note 9 benim daha çok hoşuma gidiyor, özellikle arka kameraların yerleri, Mate 20 Pro'da hiç beğenmedim ben, Note 9'da ki gibi yatay veya X serisinde ki gibi sol üstte dikey şekilde konumlandırılsaydı daha iyi olabilirdi fakat farklılık olması için öyle bir yönteme başvurmuşlar fakat benim hiç hoşuma gitmedi. Tabi tasarım olayı kişiden kişiye değişebilir, senin hoşuna gitmiş de olabilir. Bir de ekran konusunda Mate 20 Pro'nun kronik sorunu olması, Note 9 tercihini bir adım daha öne çıkarıyor. Batarya konusunda ikisi de çok iyi zaten, Mate 20 Pro biraz daha önde sanırım. Kamera ve performans anlamında da yine çok iyiler, aralarında ki farkı pek hissetmezsin bence. Dediğim gibi hem tasarım olarak hem de kronik sorununun olmaması nedeniyle Note 9 tercih etmeni öneririm.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bende o zaman kararımı şöyle düzenleyeyim s9+ alınabilir kalem önemli değilse. Ayrıca note 9 alabilen adam s10 serisini beklerse ki düz s10 modeli 3500mah pil ve 8nm işlemci ile note9 fiyatlarına denk geliyor batarya tatmin eder diye düşünüyorum. Ayrıca diğer özellikleride bayağı iyi ddr5/ufs 3.0/yeni güçlü işlemci ve daha iyi kamera ile fiyat ve özellik olarak mate'yi ezer bence.

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Bende o zaman kararımı şöyle düzenleyeyim s9+ alınabilir kalem önemli değilse. Ayrıca note 9 alabilen adam s10 serisini beklerse ki düz s10 modeli 3500mah pil ve 7nm işlemci ile note9 fiyatlarına denk geliyor batarya tatmin eder diye düşünüyorum. Ayrıca diğer özellikleride bayağı iyi ddr5/ufs 3.0/yeni güçlü işlemci ve daha iyi kamera ile fiyat ve özellik olarak mate'yi ezer bence.
Minicik düzeltme: s10 Türkiye’ye exynos işlemcisiyle geleceği için 8nm olan 9820’yi barındıracak. Sd855 7nm ile yapıldı

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Minicik düzeltme: s10 Türkiye’ye exynos işlemcisiyle geleceği için 8nm olan 9820’yi barındıracak. Sd855 7nm ile yapıldı

Ok pardon bunuda yeni öğrendim.^^ Ayrıca zaten note9 işlemcisi 10nm yani daha fazla şarj tüketen donanımı var arkadaşa bunuda söylemiş olalım.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
bence s9 plus en mantıklı tercih.ikisinin arasından ise tartışmasız mate 20 pro ancak 4000 e s9 plus varken 7 bin mate 20 uçuk.Note 9 un kare olması berbat.
Videoda yamulan 4k60 fps desteği olmayan 30 fps te yamulan bi telefona karşın herşeyi yerinde ve çok düzgün yapan telefon note 9 varken gidipte mate 20 proya o kadar para vermem yarın bigün sd 855/9820 'li s10 lar gelecek onlarda mate 20pro yla hemen hemen aynı fiyatta olacak ve mate 20 zirzopunu paramparça edecekler aslında note 9 rakip olarak yeterde artar ama maksat size malzeme vermemek ??

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Note 9 çentik saçmalığı yok hiç değilse ikiside ekranı kavisli ama mate20'de bir de çentik var note 9 fiyatı çok daha uygun ve mate 20 pro'da ekran sorunları varmış diye duydum

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,383
Mate 20 Pro'nun başarılı olduğu 2 konu, ekrandan parmak izi okuma sensörünün olması ve fotoğraf çekim kalitesinde ise muazzam sonuçlar sergilemesidir.
Donanım ve işlemci platformu olarak Galaxy Note 9'la eşitler. Galaxy Note 9'un üstünlüğü ise daha sağlam bir malzemeye sahip olması, video performansının daha tatmin etmesi, 3.5mm jak girişiyle sd kart desteğinin halada sunulması ve daha uygun fiyata satılmasıdır. Bu yüzden galaxy note 9 öneririm. :)

Reaksiyon puanı
143
Çok güzel bir şekilde özetlenmiş. Bende oyumu Note 9 olarak kullanıyorum. Kalem, SD Card ve performans bana daha çekici geldi.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Mate 20 pro tavsiye ederim.Her mate20 adı geçen konuda ekranın lg olmadığına emin ol diyen arkadaş merak etme sıkıntı yok lg de olsa ekranı.insanları yanlış yönlendirmeyin.sağdan soldan duyduğunuz laflarla veya bi markadan aldığınız bi üründe sorun yaşayarak geneli itibariyle konuşmayın.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Mate 20 pro tavsiye ederim.Her mate20 adı geçen konuda ekranın lg olmadığına emin ol diyen arkadaş merak etme sıkıntı yok lg de olsa ekranı.insanları yanlış yönlendirmeyin.sağdan soldan duyduğunuz laflarla veya bi markadan aldığınız bi üründe sorun yaşayarak geneli itibariyle konuşmayın.
LG ekranlarında sıkıntı yok mu? Bazı lg cihazları ve google pixel 2’yi hatırlatmama gerek yok herhalde. Mate 20 proda da sıkıntı çıkardı. LG ekranlısını alırsa direk kronik sorunlu olduğunu söylemiyorum ama eğer ekranı LG ise arkadaş riskli bir durumda.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
M20 gereğinden pahalı note 9 diyorum

Reaksiyon puanı
892
Videoda yamulan 4k60 fps desteği olmayan 30 fps te yamulan bi telefona karşın herşeyi yerinde ve çok düzgün yapan telefon note 9 varken gidipte mate 20 proya o kadar para vermem yarın bigün sd 855/9820 'li s10 lar gelecek onlarda mate 20pro yla hemen hemen aynı fiyatta olacak ve mate 20 zirzopunu paramparça edecekler aslında note 9 rakip olarak yeterde artar ama maksat size malzeme vermemek ??
Zaten mate 20 pronun fiyatını haketmediğini belirttim.Note 9 yerine de s9 plus almak çok daha mantıklı bence.S pen için +1000₺ ?
Note 9 kaba tamam özellikleri mükemmel ama kareli tasarım çok çirkin bence.

Emre ÇAMLI

Asistan
Reaksiyon puanı
335
Garanti önemli ise note 9 almanız çok daha iyi olacaktır. Çünkü huawei yurtdışı cihazlarını türkiye de garanti kapsamına sokmuyor malesef. Apple gibi bir yıl garanti verse tr de daha iyi olurdu. Olur da telefonun servislik olursa yetkili kişi bulamazsınız .

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Zaten mate 20 pronun fiyatını haketmediğini belirttim.Note 9 yerine de s9 plus almak çok daha mantıklı bence.S pen için +1000₺ ?
Note 9 mate 20 pro arasınsa resmi satış fiyatına baz alırsak 2000 tl lik bi fark var insanlar bu farkı görmezden gelip bilinçsizce mate öneriyo aradaki fiyat farkına değecek elle tutulur bi tane artısını söyle desen söyleyemezler, s9 plus 4000 tl fiyat bandında rakipsiz bi telefon zaten arkadaş bütçeyi yüksek tutmuş bide şaka gibi p20 pro hala note 9 la aynı fiyattan satılıyo acilen note 9 un 7000 tl lere çıkması lazım...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Tasarım görecelidir ona bişey diyemem bana görede note 9 un tasarımı xs max le beraber en premium tasarımlardan biri en azından kendine has bi tasarımı var mate gibi s9 plus xs karışımı bişey değil

Bide tartışmasız mate 20 pro demişsin nedenini sorabilirmiyim çok iddaalı konuşmuşsun

Son düzenleme:

SamsungBilgim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
note serisinin de s gibi yuvarlak hatlara sahip olması lazım ve bir s pen için 900₺ vermem açık konuşmak gerekirse.
900 liranın içerisinde sadece s pen yok +500 mah batarya kapasitesi de var ve kamerasında yapay zeka

1000 lira değil 900 falan
ve aradaki fark sadece s pen değil + 500 mah batarya ve kamera da yapay zeka

Son düzenleme: