Huawei mate 20 litedan IPhone 11e geçmek

Bu konuyu okuyanlar

ByMoToRisT

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Merhaba arkadaşlar. Bugune kadar tüm telefonlarım android idi. Uzun zamandır da iPhone kullanma hevesim var. Sizce bu telefondan iPhone 11e geçmeli miyim? Androide alışmış biri olarak zorlanır miyim?

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Eskiden android kullanırdım hep 3 yıldır ios kullanıyorum hiç zorluk çekmezsin belki 3-5 gün alışma süreci.

Reaksiyon puanı
6,381
Sıkıntı olmayacaktır merak etmeyin, alışacaksınızdır en kötü ihtimalle 2 haftaya.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Merhaba arkadaşlar. Bugune kadar tüm telefonlarım android idi. Uzun zamandır da iPhone kullanma hevesim var. Sizce bu telefondan iPhone 11e geçmeli miyim? Androide alışmış biri olarak zorlanır miyim?
Geçtiğinize Emin Olun Bin Şükredersiniz Ben Androidi Seviyorum Açıkcası Ama Şurası Bir Gerçek Bu Kadar Android Cihazlari Övdüklerine Bakmayın Gerçekten Android Seven İnsanlar Disinda Geriye Kalan Herkes Parasi Buna Yettiği İçin Övüyor İOS Tamamen Bir Kolayliktir Saf Güçtür Video Renderda Bile Hissedersin İnsanlar Kendi Aldığı Şeyi Ne Olursa Olsun Över Yapı Olarak Böyledir Çünkü Para Vermiş Olur Ee Ne Demişler "Kelin İlaci Olsa Kafasina Sürerdi" Yani Elinizde İphone Alma İmkanı Varsa Kesinlikle Geçin İOS'e Alıştıktan Sonra Zorunda Kalmadıkça Dahada Android'e Dönmek İstemezsiniz :)

ByMoToRisT

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Androidte harcanan mobil veri takibi olayı iosda yok galiba. Bunun çözümü var mı?
IPhone 11in ekran çözünürlüğü, şu an kullandığım telefondan düşük. Sizce bu göze batar mı?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bunda sene Android kullanmış ona alışmış birisi olarak daha uygun fiyatlı ve orta halli bir telefon alsan daha iyi değil mi ?

Iphone 12 tanıtılmış iken 1 yıl geriden Iphone 11 64 GB'a en az 7500 TL vermek bana çok gibi geliyor.

5200 TL ye S10+ 6000 TL ye S20 FE veya 6000 TL bandına bir sürü yeni çıkmış amiral gemisi kıvamına yakın telefonlar varken...

Veya 3999 TL fiyata Realme 7 pro alıp kalan parayı başka yere yatırabilirsin. Akıllı saat kulaklık vb alabilirsin.

Reaksiyon puanı
268
Neden? Asıl uzun ömürlü olduğu için istiyorum. Uzun süre güncelleme alıyor. Bir önceki android telefonum 1. Senesi dolmadan güncelleme almamaya başlamıştı. 2016 ocakta almıştım.(Samsung galaxy a8 2015)
Samsung android kullznıyo ve uygulamalar android tabanlı geliştiriyo android de Root özellği vsr güncellenmese bile
7 ve üzeri en az 3 yıl rootsuz götütür
İphoneda destek kesilince
Uygulama yükliyemiyorsun
Güvenlik açıkları doğuyor
Root yok

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Neden? Asıl uzun ömürlü olduğu için istiyorum. Uzun süre güncelleme alıyor. Bir önceki android telefonum 1. Senesi dolmadan güncelleme almamaya başlamıştı. 2016 ocakta almıştım.(Samsung galaxy a8 2015)

Iphone 11 zaten 1 yıllık telefon 3 yıl daha güncelleme alsa ne olacak ? 7500 Tl verdikten sonra.

Şuan yeni çıkmış 3-4 bin TL lik bir telefon al 2-3 sene sonra gene değiştirirsin. Bu uzun ömür çok uzun kullanırım işi boş. Bataryalar ölüyor ekran kırılıyor flan veya yeni donanımlar geliyor kullanılmıyor o kadar o telefon...

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
abi siz ciddimisin her sene amiral gemisi cıkartıp hayvan gibi fiyat etiketi koyuyolar gidip 2000 liralık telefonla karşılaştırıyorsun gerçek bir amiral gemisi telefon alabalirsin 5 senedir haka ggüncelleme alan telefonlarda var android tabanlı ben şuan amrial gemisi olup kasan telefon görmedim açıkcası hala s6 edge kullanıyorum kendim android 10 yaptım pubge de ısınmıyor kasmıyor sarjı 1 gün giderken artık 1.5 gidiyor p40 asus rog phone one plus 7 pro oppo find x2 gibi güçlü m51 gibi batarya performansı üstün telefonlar varken max 15 watla sarj olan telefonları niye alırsınızki paranıza yazık yere düşse içiniz acır kamerada ilk 10da degil işlemci iyi olabilir ama sadece iyi benchmark testlerinde birinci değil 120 hz ekran olupta 144 150 fps alsa ne olur android ucuz fiyata daha iyi özellik koyar babamın 4 sene once aldıgı honor telefon hala güncelleme alıyor iddalara gore 3 sene daha alacakmış
Mesaj otomatik birleştirildi:

Iphone 11 zaten 1 yıllık telefon 3 yıl daha güncelleme alsa ne olacak ? 7500 Tl verdikten sonra.

Şuan yeni çıkmış 3-4 bin TL lik bir telefon al 2-3 sene sonra gene değiştirirsin. Bu uzun ömür çok uzun kullanırım işi boş. Bataryalar ölüyor ekran kırılıyor flan veya yeni donanımlar geliyor kullanılmıyor o kadar o telefon...
3 - 4 k lık s8 plus bile hala güncelleme alıyor ve devam edecek
Mesaj otomatik birleştirildi:

aynen sende haklısın 5 senedir aynı bataryayı kullanıyorum batarya saglıgı hayla aynı ilk telefonum iphone 5 almaz olaydım telefon kapalı halde sarjı bitiyor 3 ay sonra batarya saglıgı 49 du okula gidiyodum kapatıp kutuya k0oyuyoz aksam alıyom sarjı yok kabloları dandik

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
İphone 11 1 yıllık diyen arkadaşlar 12 mini çıktığında sanki 7 8k ya çıkacakmış gibi konuşmayın o telefon 10kya çıkıcak yani iphone 11 alınır her türlü.iphone 11 fiyatına p40 var sadece ve p40 diye. Harbi huawei fanboyudur çünkü p40ın iphone 11e karşı tek avantajı kamerası ve 7 bin lira veriyorsum google servisleri yok ve uygulamaları kurmak için apklarla falan uğraşman gerekiyor bu çok saçma iphone 11in rakibi yok bu fiyatlarda düşünmeden alın derim oppo desen reno 4 pro var ve içinde sd 720g var ?.Samsung desen s20 ve s20+ var ama bu telefonlar 120 ekran kullanıp 60fpsi göremeyem telefonlar.Bu yüzden iphone 11.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
iPhone 11 i bir mağazada yada telefoncuda eline al kullan.Eğer tasarımı yada ekran kalitesi sana batmaz,o parayı veririm diyorsan al ama senin yerinde olsam 11 alacağıma Se 2020 yada ikinci el xs alırdım.Apple cihazları uzun ömürlülük ve sosyal medya konusunda android cihazlardan daha iyi.Bugün 11 aldın diyelim cihaz 1 yaşında olsada bir iPhone un ömrü 6 yıl olduğu için 11 5 yıl performans konusunda seni memnun eder.Xs aldın diyelim.Cihaz 2 yaşında olsada 4 yıl performans konusunda seni memnun eder diye düşünüyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Daha bugün SDN'de İphone 11 ile pil testi videosu çekmişler. 3500 TL lik telefon tokatlıyor 7500 TL lik Iphone 11'i . Kim bilir o batarya kapasitesi ile Se2020'yi ne yaparlar.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Daha bugün SDN'de İphone 11 ile pil testi videosu çekmişler. 3500 TL lik telefon tokatlıyor 7500 TL lik Iphone 11'i . Kim bilir o batarya kapasitesi ile Se2020'yi ne yaparlar.
iPhone 11 ile Mi Note 10 lite ın batarya testi yapılması başlı başına bir hata.Bir tanesinde amiral gemisi işlemci var,ips ekran var,digerinin işlemci dahil birçok özelliği orta seviye,ekranda amoled.İllaki bir test yapılacaksa İphone11 Pro Max le yapılsın.???? 11 Pro Max e karşı Mı note 10 lite ı görmek lazım.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
iPhone11 alırsanız çok rahat 4-5 sene güncelleme alırsınız. Son güncellemeden sonra da telefon en az 2-3 yıl kullanılıyor. iPhone6 en son sanırım 12 ya da 13'ün son güncellemesini aldı, hâlâ kullanabilir durumda hiçbir sorunu yok yazılımsal açıdan. Donanımsal açıdan sizin kullanmanıza bağlı dikkatli kullanırsanız hiçbir sorun olmaz. Fabrika hatalı durumlarda zaten Apple hemen değişimini gerçekleştiriyor. Yazılım desteği kesildikten sonra da uygulamalar gayet yüklenebiliyor. Eskiden RAM miktarı düşük olduğu için ve işlemciler güçsüz olduğu için yazılım destekleri erken kesilir ve sonradan çıkan uygulamaları kaldırmazdı. Şimdi öyle bir durum mümkün değil. iPhone'larda tek yaşayacağınız sorun uzun vaadede pil olur. 2-3 yıl sonra çok memnun kalmazsanız değiştirirsiniz bataryanızı ve telefon ilk gün olduğu gibi mükemmel bir şekilde çalışmaya devam eder.

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
iPhone11 alırsanız çok rahat 4-5 sene güncelleme alırsınız. Son güncellemeden sonra da telefon en az 2-3 yıl kullanılıyor. iPhone6 en son sanırım 12 ya da 13'ün son güncellemesini aldı, hâlâ kullanabilir durumda hiçbir sorunu yok yazılımsal açıdan. Donanımsal açıdan sizin kullanmanıza bağlı dikkatli kullanırsanız hiçbir sorun olmaz. Fabrika hatalı durumlarda zaten Apple hemen değişimini gerçekleştiriyor. Yazılım desteği kesildikten sonra da uygulamalar gayet yüklenebiliyor. Eskiden RAM miktarı düşük olduğu için ve işlemciler güçsüz olduğu için yazılım destekleri erken kesilir ve sonradan çıkan uygulamaları kaldırmazdı. Şimdi öyle bir durum mümkün değil. iPhone'larda tek yaşayacağınız sorun uzun vaadede pil olur. 2-3 yıl sonra çok memnun kalmazsanız değiştirirsiniz bataryanızı ve telefon ilk gün olduğu gibi mükemmel bir şekilde çalışmaya devam eder.
Yorumun alnı olsa da öpsem