HTX One X OTA - JellyBean ve Sense 4+

S

SDN Okuru

SDN Okuru
türkiye için ne zaman yayımlanacak bu güncelleme ki ? güncelleme öncesi one x antutu testinde 14320 çıktı ne kadar iyi sizce?

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Fazla iyi :D

Türkiye herhangi bir özel duruma sahip değil. Kıta Avrupası ile birlikte alır güncellemeyi, üstteki mesajda hatalı bilgi var malesef. Henüz bir Avrupa ülkesine güncelleme verilmedi.

Tayvan, Hindistan ve ASIA_WWE (asya geneli ülke bağımsız cihazlar) için var sadece JB

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
şimdi okudum teşekkürler bilgilendirmen için , fakat ben SGS3 ailesine döndüm valla :)

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Hayırlı olsun. :)

Evet ASIA_WWE 044 için güncellemenin yayınlamasıyla çokça kullanıcı JB sahibi oldu ve ilk gelen bildirimleri bir özetleyerek toparlamak istedim.

Telefonun akıcılığı konusunda herkes hayran durumda. ProjectButter sayesinde artık ciddi şekilde akıcı bir UI'ye sahip olunuyor. Çok başarılı ekran ile bu daha da güzel hale geliyor.

Isınma problemi bildiren bir kaç kişi var. CPU'nın 1,3gHz'de sabitlendiğini bildiriyorlar. Ancak sayıları az.

Pil konusu en önemli konu.
Bir çok kullanıcı pil ömründe iyileşme bildiriyor. Yaklaşık %10 ile %30 arasında iyileşme bildirenler var.
Ancak çok fazla sayıda kişide pil problemide baş göstermiş durumda. Ana problem kaynağı, halen bir çok uygulamanın JB ile uyumlu olmaması ve update sırasında tabiri caizse kafayı sıyırmaları olarak belirlenmiş durumda. Factory-reset yapan çoğu kişide problemler bitiyor. Malesef whatsapp sorun yaşadığı bilinen uygulamalar arasında.
Ancak ben zaten böyle büyük software updateler sonrası mutlaka bir factory reset yapılması gerektiğini düşünüyorum. Biz update update diye şımarıklı yapıyoruz ama basit bir işlem değil bu.
Şans da önemli faktör. JB update'inden sonra factory reset YAPMAMIŞ bir kullanıcını bildirimi:

gece 01'de yatıyor %40 pil ile, yatmadan önce biraz whatsapp, biraz facebook vs 10-15dk kullanıyor, 9 saat sonra sabah 10'da kalktığında %32 pil var. Bu kabul edilebilir bir seviye, whatsapp ve facebook kullanımını düşünürsek iyi bile diyebiliriz.

Telefonun genel performansı da oldukça artış göstermiş durumda.
Yorumlar genel olarak pozitif. Ancak her upgrade'de olduğu gibi bişeylerin ters gitme ihtimali de var. Uğraşma potansiyeliniz olmayan bir dönemdeyseniz yok yere update yapmayın =)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet geldi jell bean yükleniyor hatta şu anda ;) bakalım sonuçlarını da yazarım artık ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yükleme tamamladı ilk bi kaç izlenim menüler arası geçişte hızlama oldukça yüksek bu belli oluyor diğer izlenimlerimi paylaşıcam ..

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ben de tam Elevate olmayan varsa gellip gelmediğini kontrol edebilir mi diyecektim. :)

Hayırlı olsun. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
daha önceki iki yorumlarımda olduğu gibi telefon hızlanmış daha çok. güç tasarruf modu eklenmiş, mesaj yazarken arka plan rengi ve mesaj kutularının rengi de artık değiştirilebiliyor bu ince güzel bir detay olmuş:) fotlarını da yakında paylaşırım ;)

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Teşekkürler, boş beleş mesaj yerine Report etmek neden daha önce aklıma gelmemiş? :p

Vakit bulunca bir derli toplu inceleme yazacağım ama şu ana kadar One X JB ile oldukça iyi gidiyor gibi.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
İlk izlenimleri derli toplu bir şekilde yazmaya başlayayım.

• Project Butter.
    Akıcılık kesinlikle artmış durumda. En çok uzun app listesi, app drawer ekran geçişleri gibi konularda dikkatinizi çekecektir. Artık görüntü son derece akışkan şekilde ilerliyor. Önceki halini de problematik bulmadığımdan öyle hayran kaldığımı söyleyemem, ancak önceki durumu sevmeyenler için işe yarayan bir gelişme olacaktır.
  • Google Now
    Türkçe de anlayabiliyor kendisi, ancak ben yine de İngilizce kullanıyorum bazı nedenlerden ötürü. Siri kadar eğlencelik olmadığını kabul etmek gerek.
  • Bluetooth
    4.0.4'te BT'yi bir kez açtığınız zaman kapatamıyordunuz. Kapalı görünüyordu ayarlarda, ancak GSAM gibi gelişmiş monitör programlardan hala açık olduğunu görebiliyordunuz. Bu çözülmüş durumda.
  • Telefon sinyali
    Ya gerçekten sinyal alım kapasitesi ya da bunun hesaplanma algoritması düzeltilmiş durumda. Sürekli %100 orta şiddette çekim gücü izliyordum, farklı farklı monitörlerden dbA seviyelerini değişik şekilde görebildiğim halde. Şimdi adam akıllı görebiliyorum ne kadar sürede ne kadar çekim gücü olduğunu.
  • Power Saver
    Çok güzel, geri geldi Power Saver seçeneği. yapılabilenler; İşlemciyi kıs, ekranı kıs (auto brightness'ın daha düşük şiddette çalışması), titreşimi kapat, ekran kapanınca data'yı kapat.
    İşlemci ve ekran özelliği aktif olacak şekilde sürekli kullanıyorum. Twitter'da orda burda gezerken 1,5gHz basmasına gerek yok, kısık kalsın. oyun oynayacağım zaman açıyorum
  • Kontak resimleri
    Tekrar yüksek çözünürlüğe ulaşıyor. Ben bunu henüz göremedim, bende hala düşük çözünürlüklü kötü fotoğraflar var ama toptan bir sync yapmamış olabilir. Bir çok kullanıcıdan bunun değiştiği bilgisi geldi.
  • Müzik/youtube takılmaları
    Müzik dinlerden ve youtube'dan video izlerken çat çut gelen sesler düzeldi.
  • Video akıcılığı
    720p kaydın kesinlikle daha akıcı hale geldiğini söyleyebilirim. FPS aynı kalmış olabilir ölçmedim.
  • Ekranlar arası geçiş
    Masaüstü ana ekranlarında sona geldiğinizde otomatik olarak öbür taraftan devam edebiliyorsunuz. Komik şekilde yoktu önceden. :)
  • Pil kullanım
    Henüz 2-3 cycle yapmadan konuşmak istemiyorum ama pil tüketiminin iyileştiğini söyleyebilecek derecede bir fark hissetmiş durumdayım
  • Konuşma süresi
    Konuşma süresi iyileşmiş durumda, spesifik rakamlarla iyileşme oranı veremiyorum henüz.

Şimdilik bunlar, aklıma geldikçe vakit buldukça yazarım.

mbbist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cid Htc_203 e 1,25 mb lık küçük güncelleme geldi şu an

sonunda geldi cid htc_203 fransa iniyor 467,14 mb

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
15MB'lık bir güncelleme daha geldi.
Alan var mı M27 olanlardan?

yurtdışı kaynaklarda wifi'nin iyileştiği, daha iyi çektiği, pil ömrünün (standby'da) iyileştiği söyleniyor.
bir kaç kişi de smooth'luk azladı takılır gibi diyor.
ben servise bıraktığımdan hiçbirine bakamadım =))

Cafesim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Benim Cihazım HTC One X

HTC-GCC HTC__J15
CID No'su 1111111

Şuanda maXimus 12.0.0 Rom yüklü

hboot : 1.31

Abant sürümü:
5.1204.162.99

Buidl numarası:
3.14.401.31

http://htcruu.com/?dir=Endeavor Adresinden RUU_ENDEAVOR_U_ICS_40_S_HTC_ARA_2.17.415.2_Radio_2.1204.135.20_release_275980_signed Orjinal Romu yüklemeyi denedim fakat HATA 140: BOOTLOADER SÜRÜM HATASI veriyor ve yüklemiyor.

Belki yeri degil burası konunun ama burda bulabilirim işallah cevabımı...

Şimdiden teşekkürler

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hocam JB hboot sürümü kullandığın için olabilir mi acaba ? daha düşük bir hboot sürümü yüklenebiliyormu araştırmak lazım.

Cafesim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
RUU_ENDEAVOR_U_JB_45_S_HTC_Europe_3.14.401.31_R_Radio_5.1204.162.29_release_302015_signed

yüklemeye çalıştım. Busefer de Hata 131 Müşteri Kimliği Hatası Aldım.

Şimdi de;
ViperX_2.6.0 romunu sonra da RUU_ENDEAVOR_U_ICS_40_S_HTC_ARA_2.17.415.2_Radio_2.1204.135.20_release_275980_signed
romu deniyecem. Sonucu Buraya yazarım...

Hocam JB hboot sürümü kullandığın için olabilir mi acaba ? daha düşük bir hboot sürümü yüklenebiliyormu araştırmak lazım.

hboot 1.28 bulamadım bulsam deniyeceğim...

Cafesim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ViperX_2.6.0 romunu sonra da RUU_ENDEAVOR_U_ICS_40_S_HTC_ARA_2.17.415.2_Radio_2 .1204.135.20_release_275980_signed
romu da yükledim gene aynı HATA 140: BOOTLOADER SÜRÜM HATASI veriyor.

Yardımcı Olabilecek Hocalar Aranıyor...

Cafesim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1660807

buradaki işlemlere bir bak istersen. Birde sanırım telefonunu fastboot oem lock ile geri kilitlemen gerekiyor.

Teşekkürler hocam fakat telefonu mu fastboot oem lock ile kitliyorum Unlocked yerinde redlock yazıyor fastboot modunda iken. zaten cihazı kitlemezsen farklı bir hata veriyor yanılmıyorsam (bilinmeyen bir hata oluştu) diye bir hata veriyor. Vermiş olduğun linkteki 3 yöntemi de denedim. hboot 1.28 idi ilk aldığım zaman şimdi ise 1.31 onu nasıl düşürebilirim?

Cafesim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki o zaman burdaki yöntemi dene birde birisi jellybeandan ics ye dönebildiğini yazmış.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1964371

Harfiyen uyguladım ama sonuç gene de olumsuz...

Verdiginiz linkte
5. open android-info.txt with "notepad" (notepad++ is highly recommended)
demiş android-info.txt dosyasını notepad++ açıp değişiklikleri kayıt edip çıktığım da android-info.txt dosyası özelliğini mi kaybediyor bilmem ama değişiklikleri uyguladıktan sonra rom.zip şeklinde Endeavoru_CustomRUU klasörüne atıp ARUWizard.exe uygulamasını çalıştırdıktan sonra mainver: 3.14.401.619 bu şekilde olmasına rağmen ki ben android-info.txt dosyasında o şekilde degiştirip kayıt etmiştim... onun yerine saçma sapan karakterleri gösteriyor. next dedikten sonra da 155 hatası veriyor...

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İlginç bir yerlerde hata olmalı. Başka pcde deneyebilirsiniz aslında bende rom yuklerken hatalı rom uyarisi alıyordum usbden telefona romu atarken bir şekilde bozuluyormus. Başka pcden yukleyince hatasız kurulmuştu.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Re-locked olması farketmez. Orijinal OTA ROM'da ise güncelleme yapabilirsin.
Re-locked olması bootloader'ın tekrar kapatıldığı, ama açıldığının servis tarafından görüntülenebildiği (garanti iptali) durumu gösterir.