Html'den sonra PHP öğrenilir mi

Bu konuyu okuyanlar

salihdas46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Html den sonra php ye başladım bazı kişiler html sonra css sonra php kullanın diyor sizce html den sonra php kullanmanın sakıncası var mı , zorlanır mıyım ????

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
İkisi dil değil ayrıca front-end. Diğeri ise (PHP) back-end ve bir yazılım dili.
Dolayısıyla önce tasarım, sonra arka kısıma geçersiniz. Bu size kalmış bir şey.
Kendimden örnek vereyim, ahım şahım bir tasarım yapamam. Ha bilmiyor muyum, elbette bilgim var. Ben back-end geliştiriciyim, front-end tarafında ileri seviye bilgi sahibi olmadan da geliştirebiliyorum proje.

esawebtasarim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
HTML'den sonra CSS öğrenmeniz sizin için daha yararlı olacaktır. Google ve diğer arama motorlarının ilk dikkat ettikleri HTML ve CSS'dir. HTML ile sayfayı oluşturur, CSS ile tasarımını halledersiniz. CSS'den sonrada PHP öğrenmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

SiberOptik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
359
Html den sonra php ye başladım bazı kişiler html sonra css sonra php kullanın diyor sizce html den sonra php kullanmanın sakıncası var mı , zorlanır mıyım ????

Tabiki'de zorlanıcaksın öyle kolayca kod mu yazılır error vericek sende sorunu çözmeye çalışacaksın araştıracak öğreneceksin öyle yok zorlanırmıyım yok zor gelir mi ben çekemem falan geç onları zor gelicek sende uzman kişilere danışarak hataların sorunlarını çözeceksin bu iş böyle bazen kodların çalışmıcak bazen çalışacak çalışan koda dokununca bozulucak zorluk olmadan kolaylık olamaz.

Spaghetti code yazıcak millet sende aman bu çok zor ben bunumu okuyacam mı diyeceksin.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Tabiki'de zorlanıcaksın öyle kolayca kod mu yazılır error vericek sende sorunu çözmeye çalışacaksın araştıracak öğreneceksin öyle yok zorlanırmıyım yok zor gelirmi ben çekemem falan geç onları zor gelicek sende uzman kişilere danışarak hataların sorunlarını çözeceksin bu iş böyle bazen kodların çalışmıcak bazen çalışacak çalışan koda dokununca bozulucak zorluk olmadan kolaylık olamaz.

spaghetti code yazıcak millet sende aman bu çok zor ben bunumu okuyacam mı diyeceksin.
hocam adam sıralamadan bahsetmiş htmlden sonra css yap diyor herkes ama o css geçmeden php geçtim diyor sıkıntı olurmu diyor :D

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
amacım mesaj kasmak kasmak için yer varsa söyle
Ama Rütbe Kasmaya Çalışma. Bende İlk Zamanlar Rütbe Kasmaya Çalıştım 2 Haftada 200 Küsür Oldum, Sonra Bir Ban Süreci Oldu :D) 1 Hafta Banlı Kaldım Geri Döndükten Sonra 1 Hafta Daha Oldu 700 Küsürdeyim. Yani Rütbe Kasmaya Çalışmayınca Daha Hızlı Kastım. (4x daha hızlı.)
Post Kasma. İnsanları Yanlış Yönlendireceksin Sonra.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Al Böyle Yerler Var Buralarda Boş Yap;
Konu Dışı
Hayvanlar Alemi

SiberOptik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
359
hocam adam sıralamadan bahsetmiş htmlden sonra css yap diyor herkes ama o css geçmeden php geçtim diyor sıkıntı olurmu diyor :D
Aşağıdaki alıntıda html'den php geçince zorlanacak mıyım diyor bende tabiki dedim.Zaten sen web developersan html,javascript,php bilemeden nasıl ekmek yiyeceksin.Sıralama şöyle olmalı html,css,javascript,php

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Aşağıdaki örnekte html'den php geçince zorlanacak mıyım diyor bende tabiki dedim.Zaten sen web developersan html,javascript,php bilemeden nasıl ekmek yiyeceksin.
Hocam Klasik Sözdür Ya Önce HTML Sonra CSS Sonra PHP. Arkadaş da Bunu Duymuş Bu Sıralamaya Uymazsam Sıkıntı Çıkarmı Diyor.

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278

Az önce denk geldim konular alt alta gelmiş, son cevaplar da birer dakika arayla sana ait. Bu konular mesaj kasma konuları ya da SDN mesaj kasma mekanı değil. Umarım ban yersin de aklın başına gelir. Saçma cevaplar vererek millete yardımcı olamazsın.

Mesaj kasmak sana ne maddi ne de manevi bir şey kazandırmayacağı gibi, vakit ve hesap kaybına sebep olur.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Az önce denk geldim konular alt alta gelmiş, son cevaplar da birer dakika arayla sana ait. Bu konular mesaj kasma konuları ya da SDN mesaj kasma mekanı değil. Umarım ban yersin de aklın başına gelir. Saçma cevaplar vererek millete yardımcı olamazsın.

Mesaj kasmak sana ne maddi ne de manevi bir şey kazandırmayacağı gibi, vakit ve hesap kaybına sebep olur.
Aynen. Ayrıca Banlıyken Hesaptan Çıkış Bile Yapamıyorsun (denenmiştir, cookie silinmeden olmuyor :D) Çıkış Yapsan Bile Yeni Hesap Açtığında Anlıyorlar (nasıl anladıklarını söyleyeyim de sende onu bypassla hemi :D)

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Aynen. Ayrıca Banlıyken Hesaptan Çıkış Bile Yapamıyorsun (denenmiştir, cookie silinmeden olmuyor :D) Çıkış Yapsan Bile Yeni Hesap Açtığında Anlıyorlar (nasıl anladıklarını söyleyeyim de sende onu bypassla hemi :D)

Çıkış yapıp hesap açmak aslında çok basit. Xenforo'nun hesap sistemini kısmen biliyorum ama anlatırsam ban yiyebilirim. :D

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Çıkış yapıp hesap açmak aslında çok basit. Xenforo'nun hesap sistemini kısmen biliyorum ama anlatırsam ban yiyebilirim. :D
Bende Az Çok Spy- İsminiveremeyeceğimforum.com dan Anlamıştım. Bi Fareni Çıkış Yap Tuşuna Getirip SS Atsana :D

SiberOptik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
359
Hocam Klasik Sözdür Ya Önce HTML Sonra CSS Sonra PHP. Arkadaş da Bunu Duymuş Bu Sıralamaya Uymazsam Sıkıntı Çıkarmı Diyor.

Html,Css,Javascript gibi bir sırayla gitse daha iyi olur.Bir insanın Front-End Developer diye gezdiğini düşünsene bildikleriniz nedir html,css,php ee javascript nerde diye sorduklarında ee öğrenmedim. :)

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Tamam Onaylandı Öğrenmişsin :D

1591875955784.png