Htc sensation xe lite mi htc desire x mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Pil,tasarım,performans,aksesuar,... Hepsinde Sensation önde. Güncel bir model değil ancak çok iyi

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bütçen sanırım 1000 tl cıvarında bu durumda sensatıon xe lite yi önerıırım fakat bılıyosundur ınsallah beats kulaklık cıkmıyo lite versiyonunda kutudan...

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Toz girebilir ekrana... Sensationda.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
sensation xe nin tipi ağırlığı havası yeter...

hassocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütçen sanırım 1000 tl cıvarında bu durumda sensatıon xe lite yi önerıırım fakat bılıyosundur ınsallah beats kulaklık cıkmıyo lite versiyonunda kutudan...
dediğini biliyorumda lite olmayanında da android güncellemesi ve sense 3.0 var. kulaklık o kadarda önemli değil bence

Toz girebilir ekrana... Sensationda.
neden?

Pil,tasarım,performans,aksesuar,... Hepsinde Sensation önde. Güncel bir model değil ancak çok iyi
4.0 güncellemeside var

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Herhalde HTC Sensation XE Lite. Bence en büyük eksiği 768 MB RAM olmamış. En azından 1 GB RAM iyi olurdu ona... :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
[MENTION=274186]hassocan[/MENTION]
Sensationlarda toz sorunu vardı ve ben xeyi alırken de toz sorunu kalmamıştır diye düşünmüştüm. 3 ay sonra ekrana toz girdi de ondan direkt almayın derim, ha tornavida değmesi sizi rahatsız etmezse alın güle güle kullanın. Cihaz her türlü işinizi görür çünkü.

hassocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@hassocan
Sensationlarda toz sorunu vardı ve ben xeyi alırken de toz sorunu kalmamıştır diye düşünmüştüm. 3 ay sonra ekrana toz girdi de ondan direkt almayın derim, ha tornavida değmesi sizi rahatsız etmezse alın güle güle kullanın. Cihaz her türlü işinizi görür çünkü.
peki o fiyat aralığında önerebileceğin bi telefon var mı?

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Fiyat olarak çok iyimiş. Ama dediğim gibi, tek kusuru 768 MB RAM. Eğer sık oyun oynayan biriysen sıkıntı yaratacaktır sana. HTC'nin satış stratejisi işte. 768 MB RAM'i gören kişiler zaten 1 GB RAM olan modellerine bakar. Diğer donanımları yoksa iyi. Ama en azından 1 GB RAM çok iyi olurdu buna. Hani almak istersen, alınabilir derim. :)

hassocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fiyat olarak çok iyimiş. Ama dediğim gibi, tek kusuru 768 MB RAM. Eğer sık oyun oynayan biriysen sıkıntı yaratacaktır sana. HTC'nin satış stratejisi işte. 768 MB RAM'i gören kişiler zaten 1 GB RAM olan modellerine bakar. Diğer donanımları yoksa iyi. Ama en azından 1 GB RAM çok iyi olurdu buna. Hani almak istersen, alınabilir derim. :)
bu fiyata bulabileceğim desire x var bi de sony nin xperia v var düşündüğüm

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bu fiyata bulabileceğim desire x var bi de sony nin xperia v var düşündüğüm

880 TL'ye Desire X bulabilirsin. Hani zaten Sensation XE Lite varken aklımdan Desire X geçmez. Bu fiyat aralığındaki ürünler yiyor bitiriyor beni. Biraz daha eklesem dedirtiyor. 1300 TL'ye Samsung Galaxy S III alınabilirken neden HTC Sensation XE Lite alayım diyor. İnternette bulabilirsin, bu daha çok kapalıçarşı fiyatı... :D

hassocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
880 TL'ye Desire X bulabilirsin. Hani zaten Sensation XE Lite varken aklımdan Desire X geçmez. Bu fiyat aralığındaki ürünler yiyor bitiriyor beni. Biraz daha eklesem dedirtiyor. 1300 TL'ye Samsung Galaxy S III alınabilirken neden HTC Sensation XE Lite alayım diyor. İnternette bulabilirsin, bu daha çok kapalıçarşı fiyatı... :D
azcık azcık diye gidersek evin yolunu bulamayız :D 1200 e one s bulsam alıcamda yok o yüzden sensation düşünüyorum .http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-v/ sence bu telefonu beklemilimiyim yoksa sensation mu almalıyım fiyat ı da belirli değil bi de sony nin 1500 de olabilir 1200 de düşünceni alabilir miyim?

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
azcık azcık diye gidersek evin yolunu bulamayız :D 1200 e one s bulsam alıcamda yok o yüzden sensation düşünüyorum .http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-v/ sence bu telefonu beklemilimiyim yoksa sensation mu almalıyım fiyat ı da belirli değil bi de sony nin 1500 de olabilir 1200 de düşünceni alabilir miyim?

Sony Xperia V iyi bir telefon gibi. Fiyatı 1200-1300 civarında olur sanırım. Bence beklemene gerek yok. Eğer Sony almak istersen Sony Xperia ion ve Acro S ürünleri hali hazırda var. Belki birçok sitede bulamayabilirsin ama yakında çıktıkça fiyatında da düşüşler olur. Xperia V'yi beklemek çok uzun sürer ve anlamsız diye düşünüyorum... :)

1200-1300 TL vereceksen de, Samsung Galaxy S III tavsiyemdir... :)

hassocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony Xperia V iyi bir telefon gibi. Fiyatı 1200-1300 civarında olur sanırım. Bence beklemene gerek yok. Eğer Sony almak istersen Sony Xperia ion ve Acro S ürünleri hali hazırda var. Belki birçok sitede bulamayabilirsin ama yakında çıktıkça fiyatında da düşüşler olur. Xperia V'yi beklemek çok uzun sürer ve anlamsız diye düşünüyorum... :)

1200-1300 TL vereceksen de, Samsung Galaxy S III tavsiyemdir... :)
s3 1400 civarı ve ekranı çok büyük ben 4-4.3 arası bi şey arıyorum

hassocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En azından Samsung Galaxy S III Mini çıkıyor yakında. Ancak donanımsal olarak beni tatmin etmedi açıkçası. :)
bende aynı düşüncedeyim . bi şey daha sorcam sana sensation sense 3.5 kullanıyor bunu 4.0 yapabilir miyim?

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence en önemlisi ihtiyacın kadar almak. Birçok kişi zevk için, hava atmak için :D ve gerçekten ihtiyaç olduğu için telefon alır. Bence kişi kendini bir kategoriye koyar ve bir sınırlama getirir. Üreticilerin satış statejilerine düşmemeli. Amacına ama iyi bir telefon almak gerekir... :)

hassocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence en önemlisi ihtiyacın kadar almak. Birçok kişi zevk için, hava atmak için :D ve gerçekten ihtiyaç olduğu için telefon alır. Bence kişi kendini bir kategoriye koyar ve bir sınırlama getirir. Üreticilerin satış statejilerine düşmemeli. Amacına ama iyi bir telefon almak gerekir... :)
doğru bi tespit :) sense hakkında ki soru mu cevaplamadın ama

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
peki o fiyat aralığında önerebileceğin bi telefon var mı?

Dediğim sorunlar dışında başka birşey yok telefon gayet iyi, belki lite modelinde toz olmaz ama bu saatten sonra ikinci el telefonlara baksanız daha iyi olur belki. Sıfır takıntınız varsa xe alın, eğer yoksa galaxy s2 xperia s felan alabilirsiniz. Oyun konusunda rem, gpu veya oyun hatası mıdır bilmiyorum ama dead trigger, asphalt 7 ve me inficlator gibi oyunlarda ara sıra kasma oluyor.

S3 işlemcili one s den uzak durun yoksa batarya su gibi gider. S4lü bulabilirseniz onu alın ama.

muratal

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Desire x daha çok hoşuma gidiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar 1000 ile 500 arası 8 ya da 5 mgp kamera görüntülü konuşma androidli olsun çunkü sıkıldın oviden baydım özür ama yeniyim xe alıcaktım ama s2 de var s2 1000tlye indirimde 999tl ve s advance var 799tl hangisini alayım yada öneriniz varmı yazın alcam fiyatı düşerse daha ucuz olabılır

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
S2, s3 mini, sensation xe
Şeklinde sıralanabilir.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
SONY Xperia P - 1GB RAM / 960x540 4inç LED ekran / 16GB dahili hafıza / 1 GHz Dual Core işlemci / 8MP Kamera

Galaxy S3 Mini - 1GB RAM / 800x480 4inç Super Amoled ekran / 16GB dahili hafıza / 1 GHz Dual Core işlemci / 5MP kamera

HTC Windows Phone 8S (Farklı olsun istersen) - 512MB RAM / 800x480 4inç S-LCD ekran / 4GB dahili hafıza / 1 GHz Dual Core işlemci / 5MP kamera

Senin yerinde olsam Xperia P alırdım.Ama seçim sana kalmış...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sansation XE nin bahsedildiği bir yerde S3 mini vs. gibi pental ekranın kullanıldığı malzeme kalitesi plastikten olan sadece fiyatı düşsün diye içerisindeki chip kalitesinin düşük sınıfta olduğu modelleri tartışmak çok yersiz. Telefonun özellikleri bir kenara koy eğer 1000 liran varsa ve kaliteli malzemeden üretilmiş bir telefon istiyorum diyorsan XE al. Zaten RAM haricindeki özellikleri diğerlerinden de iyi. 1.5Daul işemci var bu telefonda ayrıca hala daha başarılı olarak sınıflandırılan Androno 220 GPU var. Diğerierinde 1GB ram olamaya devam etsin.. Ses kalitesi ve ekran qHD fln. biraz özellikleri dikkatli okursak boşuna tartışıldğını görürüz.