Yardım A34 mü, S20 FE mi?

Bu konuyu okuyanlar

Mertrix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba, yeni telefon alacağım ve a34 ile s20 fe arasında kaldım. Telefonda oyun oynamayacağım. İnstagram youtube netflix gibi programlarda takılacağım. Birde zaman zaman kamerasını kullanacağım yani aşırı iyi kamera beklentim yok, üzmesin yeter. Bu şartlar altında hangisini önerirsiniz? İnternetten araştırdığım zaman SD 865 olduğu için birçok kişi s20 fe demiş. Fakat oyun oynamayacağım için bunun bir önemi var mı? Ek olarak s20 fe nin güncelleme almaması büyük bir sorun olur mu? Dediğim gibi telefonda oyun oynamayacağım gündelik işler yapacağım ve beni 5-6 yıl idare etmesi gerekiyor.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Arkadaşlar merhaba, yeni telefon alacağım ve a34 ile s20 fe arasında kaldım. Telefonda oyun oynamayacağım. İnstagram youtube netflix gibi programlarda takılacağım. Birde zaman zaman kamerasını kullanacağım yani aşırı iyi kamera beklentim yok, üzmesin yeter. Bu şartlar altında hangisini önerirsiniz? İnternetten araştırdığım zaman SD 865 olduğu için birçok kişi s20 fe demiş. Fakat oyun oynamayacağım için bunun bir önemi var mı? Ek olarak s20 fe nin güncelleme almaması büyük bir sorun olur mu? Dediğim gibi telefonda oyun oynamayacağım gündelik işler yapacağım ve beni 5-6 yıl idare etmesi gerekiyor.
A34 çünkü 2023 model daha yeni bi tasarım 4 yıl güvenlik 3 yıl yazılım güncelleme garantisi. Amiral gemisi olan S20 Fe ile de çoğu özelliğinin birebir olması cabası.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
S20 FE, arka & on kamera paketinde ve SoC’da daha ustun ancak yazilim destegi kesildi. A34’un ise 4 yil ana surum guncellemesi sozu var, bunun disinda herhangi bir avantaji yok. Bana kalirsa S20 FE daha mantikli.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
527
4 aydır S20 FE kullanıyorum, taş gibi telefon. Iphone 6S'den geçtim valla çok rahatım. Tavsiye ederim.

Daniell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
A34 çünkü 2023 model daha yeni bi tasarım 4 yıl güvenlik 3 yıl yazılım güncelleme garantisi. Amiral gemisi olan S20 Fe ile de çoğu özelliğinin birebir olması cabası.
S20 FE ile A34'ün birbiriyle pek alakası yok. S20 FE, her yönüyle daha iyi: kamera, kablosuz şarj, işlemci vs. A34'ün güncelleme dışında pek bir avantajı bulunmuyor.

fbeee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben nisan ayında a34 aldım. Bu telefondan önce 7 yıl iphone se 64gb kullanmıştım. Hep küçük telefon kullandığımdan bir süre alışması zor geldi. 4-5 aydır kullanıyorum bir problemini görmedim işimi görüyor. Oyun vs oynayıncada kasmıyor. Şarjı bence iyi gidiyor.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
S20 FE ile A34'ün birbiriyle pek alakası yok. S20 FE, her yönüyle daha iyi: kamera, kablosuz şarj, işlemci vs. A34'ün güncelleme dışında pek bir avantajı bulunmuyor.
Yok ya 120 hz ekran tazeleme hızı
Super Amoled ekran teknolojisi
4k çekim
Suya ve toza dayanıklılık
Ekran içi parmak izi var
var ikisinde de
Kaldı ki çoğu dedim hepsi değil 2.6 ghz e 2.84 ghz işlemci hızı ile kablosuz şarj senin için çok mühimse o senin fikrin.

Daniell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Yok ya 120 hz ekran tazeleme hızı
Super Amoled ekran teknolojisi
4k çekim
Suya ve toza dayanıklılık
Ekran içi parmak izi var
var ikisinde de
Kaldı ki çoğu dedim hepsi değil 2.6 ghz e 2.84 ghz işlemci hızı ile kablosuz şarj senin için çok mühimse o senin fikrin
4K çekim olabilir ama kalite olarak çok farklılar. Ayrıca A34'te 4K 60fps yok, sadece 30fps oluyor 4K'da. Bu özellikleri göz önünde bulundurarak fark yok demek yanlış olur. Örneğin Galaxy M52'de de ekran içi parmak izi, 120hz tazeleme hızı, super amoled ekran ve 4K video gibi özellikler bulunuyor.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
4K çekim olabilir ama kalite olarak çok farklılar. Ayrıca A34'te 4K 60fps yok, sadece 30fps oluyor 4K'da. Bu özellikleri göz önünde bulundurarak fark yok demek yanlış olur. Örneğin Galaxy M52'de de ekran içi parmak izi, 120hz tazeleme hızı, super amoled ekran ve 4K video gibi özellikler bulunuyor.
Avuç içi kadar alanda çokta farkedilmeyecek değerler bunlar kardeşim takılma bu kadar. Akıllı tv alınmayacak.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Avuç içi kadar alanda çokta farkedilmeyecek değerler bunlar kardeşim takılma bu kadar. Akıllı tv alınmayacak.
Daha iyisi varken kötüsünü tercih etmenin bir anlamı yok. S20 FE’nin arka kamera paketi ve SoC’u A34 modelinden hissedilir biçimde daha iyi.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Daha iyisi varken kötüsünü tercih etmenin bir anlamı yok. S20 FE’nin arka kamera paketi ve SoC’u A34 modelinden hissedilir biçimde daha iyi.
Yazılım desteği kesilmiş fiyatı daha yüksek RAM'i daha düşük sanal belleği de olmayan eski üretim bir telefonu alıp kazık yemeninde bir anlamı yok knk seçim arkadaşın.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Yazılım desteği kesilmiş fiyatı daha yüksek RAM'i daha düşük sanal belleği de olmayan eski üretim bir telefonu alıp kazık yemeninde bir anlamı yok knk seçim arkadaşın.
Sanal bellek, Vivo gibi firmaların kullandığı pazarlama stratejisinden başka bir şey değil. Ayrıca S20 FE'nin 11-12K fiyat bandında gezen 8/256 varyantları da var, kaldı ki S20 FE'nin daha iyi kameraya ve çok daha iyi SoC'a sahip olması bütün bunlardan daha büyük bir sorun.

Daniell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Sanal bellek, Vivo gibi firmaların kullandığı pazarlama stratejisinden başka bir şey değil. Ayrıca S20 FE'nin 11-12K fiyat bandında gezen 8/256 varyantları da var, kaldı ki S20 FE'nin daha iyi kameraya ve çok daha iyi SoC'a sahip olması bütün bunlardan daha büyük bir sorun.
Ayrıca, S20 FE'de sanal bellek zaten var. Hiçbir işe yaramasa da diğer telefonlardaki gibi Vivo vs. Bu arkadaş olmadığını nereden çıkarmış?

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
15k o fiyat iyi bak sanırım S20 FE kullanıcıları bana saldırıyorlar şu an biride sensin tamam beyler kazıklanmadınız(2023te almadıysanız) 3 senelik telefonu 15k ya arkadaşa öneriyorsunuz birde tamamen mantık dışı bir şekilde yok 30 fps e 60 fps miş yok kablosuzmuş telefonun ömrü boyunca bir elin parmaklarını geçmez o kablosuz kullanımı fark yaratmaz bunu hissedemezsiniz bile elin kadar ekranda 30 FPS’e 60 FPS. Tamamen psikolojik konuşuyorsunuz iyi bir ürün aldım iyi olmalı ben kötü ürün almam alamam almış olamam mantığı ile son diyeceğim o ki Anadolu da bir laf vardır tamam sizin eşeğiniz erkek olsun. ?

Son düzenleyen moderatör:

Wowie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
s20 fe 2023 yılında alınmaz diye düşünüyorumm 5 6 yıl gitsin gözüyle bakıyorsanız a34 ü öneririm 4 yıl üncelleme desteği var ve s20 fe ile arasında öyle hissedilecek bir fark yok a34 gerek tasarımsal gerek donanısal olarak premium bir cihaz

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Ben güncelleme işine önem veririm
Bu yüzden A34 derim

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Tabiki k.kartı Kimlik vs tüm kişisel veriler herşey geçiyor tlfdan güvenlik şart bu çağda
Aynen öyle güncellemesi 4 yıl gelecek olan yani enaz 4 yıl götürebilecek bir telefon varken son demini yaşayan bir model almak hiç mantıklı değil.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Aynen öyle güncellemesi 4 yıl gelecek olan yani enaz 4 yıl götürebilecek bir telefon varken son demini yaşayan bir model almak hiç mantıklı değil
S20 FE neye gore kime gore son demini yasiyor? Snapdragon 865, Dimensity 1080’den cok daha guclu bir SoC, OneUI’da sismedigine gore omur konusunda bir sorun yok.

A54 deseniz neyse ama A34 ne kamerada, ne performansta, ne donanımda S20 FE ile baş edemez.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
S20 FE neye gore kime gore son demini yasiyor? Snapdragon 865, Dimensity 1080’den cok daha guclu bir SoC, OneUI’da sismedigine gore omur konusunda bir sorun yok.

Kardeşim telefona kötü diyen yok performansı şuyuna buyuna da bunu anlamıyorsun. Samsung un yazılım desteğini kesmesi ve dolar kurunun yüksekliği üzücü bir durum diye a34 dedik
2023 model daha şık daha uygun fln dedik hepsi bu ya

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685

A54 deseniz neyse ama A34 ne kamerada, ne performansta, ne donanımda S20 FE ile baş edemez.
Moderatörsünüz diye olaya hesap sorar gibi sert girmeyin ben bilmem cevabı sert olacak giriş olarak;

Bana göre son demini yaşıyor…
Görüşüm içinde sana hesap vermeyeceğim…

Sadece şunu bil güncellemesi yakın zamanda gelmeyecek bir telefon son demini yaşar…

Yorumumun başında da söyledim…
Benim için güncelleme önemli diye.

Son mesajlar