HTC One X Yüksek Ses Sorunu.

chucky35tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. 2 gün önce babam yurtdışından HTC One X aldı. Müzik açtığımda son seste sanki müziği biraz kısıp geri bırakıyormuş gibi ses geliyor. Ses sürekli bi kısılma durumunda. Bu olay özellikle bass olan yerlerde oluyor. Düz müzikte bu sorunu yaşamadım açıkcası. Sesi %60 civarına getirdiğimde sorun ortadan kalkıyor fakat ses baya azalmış oluyor. Bazı duyumlarıma göre hoparlörün patlamaması için yüksek seste kısma felan yapıyormuş. Bu doğru mu? Kulaklık taktığımda böyle bir sorun olmuyor tabii. Son seste kulaklıkta hiçbir sorun yok. Sizde bu durumu yaşadınız mı? Yoksa telefonun hoparlöründe sorun mu var? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar. 2 gün önce babam yurtdışından HTC One X aldı. Müzik açtığımda son seste sanki müziği biraz kısıp geri bırakıyormuş gibi ses geliyor. Ses sürekli bi kısılma durumunda. Bu olay özellikle bass olan yerlerde oluyor. Düz müzikte bu sorunu yaşamadım açıkcası. Sesi %60 civarına getirdiğimde sorun ortadan kalkıyor fakat ses baya azalmış oluyor. Bazı duyumlarıma göre hoparlörün patlamaması için yüksek seste kısma felan yapıyormuş. Bu doğru mu? Kulaklık taktığımda böyle bir sorun olmuyor tabii. Son seste kulaklıkta hiçbir sorun yok. Sizde bu durumu yaşadınız mı? Yoksa telefonun hoparlöründe sorun mu var? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Bu yeni nesil akıllı telefonlarda müziğin şiddetine göre sesi kısıyor. Dediğin gibi bunu hoparlöre zarar gelmemesi için yapıyor. Bende LG Optimus L9 var aynı durum söz konusu. Ama gerçekten böyle bir özellik varmı resmi olarak duymuş değilim. Yalan olmasın.

chucky35tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben hoparlörü kullanamadıktan sonra ne işime yarıcak ki? :D Çokta yüksek sesi yok yani. Olsa tamam diyecem. Eski nokia 603 telefonumla aynı ses yüksekliği var sayılır. Ama yine de bassı olan şarkılarda bozuyor hemen sesi. Acayip sinirlerimi bozuyor. Aksine bass olmayan şarkılarda da çok güzel ses geliyor. :/

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ben hoparlörü kullanamadıktan sonra ne işime yarıcak ki? :D Çokta yüksek sesi yok yani. Olsa tamam diyecem. Eski nokia 603 telefonumla aynı ses yüksekliği var sayılır. Ama yine de bassı olan şarkılarda bozuyor hemen sesi. Acayip sinirlerimi bozuyor. Aksine bass olmayan şarkılarda da çok güzel ses geliyor. :/

Bu durumu düzeltebileceğini sanmıyorum. Alternatif müzik uygulamaları dene.

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ya arkadaşım bu konuyu niye bu kadar dert ettin ki mzuigin formatı ile alakalı bence bende de one x plus var ve sesi mükemmel sen .flac yada 320 kb formatlı müzik dinlemeyi dene

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Bass lar hoparlöre fazla yük bindirdiği için yazılımsal olarak kısma yapıyordur büyük ihtimal rom atarak düzelebilir ama gerek yok bence mantıklı bir uygulama sonuç olarak tırnak kadar hoparlörden dinlediğin müzikten keyif almak bir ütopya bir hayal şuan için.

Son mesajlar