Htc One X - One XXL yardım

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bılıyosunuz one x cıkalı 3 ay felan oluyo bugun tam One x almaya gıdıyodum One XXL haberını Gorunce Bir Duraksadım Ne yapsam Bılemedım One XXL in Özellikleri Cok İyi Gozukuyo One x E Göre Ne yapmalıyım Sızce Beklemelımıyım Yoksa One x mı almalıyım bır fıkır Verın Lutfen ...

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Arada az bir fark olsa neyse diyeceğim ama maalesef çok ciddi bir fark var hocam. Şu an mesela One X'in üstün tasarımı ve arayüzü yanında, S3'ten donanım olarak geride olan neyi varsa çok daha iyi olacak haberdeki iddialara göre. Yeni nesil 28 nm fabrikasyon sürecine sahip, düşük güç tüketimli, çok daha güçlü ve hızlı bir işlemci, yine S3'teki Mali 400'den çok daha güçlü olması beklenen (ve bilinen) Adreno 320 grafik birimi. Bence bu ikisinin yanında çok önemli değil ama iki katına çıkarılan ram (1- 2GB). Şu an One X'in en büyük sorunu; Haberde açıklanmasa da bahsi geçen donanım bileşenlerini düşününce çok daha iyi bir bataryaya da sahip olacağı kesin. Yani burada belirleyici olan telefonun ne zaman satışa çıkacağı. Çok fazla beklerlerse eminim ki Samsung cephesinden de benzer bir yanıt gelir. Ki beklemeseler de gelir, eminim onlar da yeni bir şeyler hazırlıyorlardır şu dönem. E malum iphone 5 ve piyasadaki diğer markalar da gelecek iddialı bir şekilde. Bir yandan da One X satışlarını baltalamak istemediklerinden araya biraz zaman koymak zorundalar, hazır olsa bile hemen satış sürecine giremez tel.

Yani kısaca bunları düşünüp kararını sen vereceksin. Bu kadar güçlü donanımlara ihtiyacın var mı, telefonu gerçekten bir oyun konsolu gibi mi kullanacaksın bunu düşünebilirsin
mesela. :) Bu arada ben de aynı konumdayım. Yazarak düşündüm. :) Elli kere S3'ü de One X'i de teknoloji marketlerde sepete atıp geri çıkarttım. Yani kelin ilacı olsa başına sürermiş misali bu konuya yazacak en son adamım. :laugh:

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Yemın ederım sure verseler beklerım.dıcekler 5 ay sonra satısa cıkıcak beklerım ama o sure vermemelerı sıkıntı ne yapıcagımı bılmıyorum gıdıp alsam One X i 1 ay sorna cıksa kendımı daga tasa atarım almasam bnm nokia c7 le dolassam 6 7 8 ay sonra cıksa ozaman napıcam off htc off adam gıbı bır amıral gemı yapmadı boyle bızı oyalıyor !!!!!!!!!!

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Yemın ederım sure verseler beklerım.dıcekler 5 ay sonra satısa cıkıcak beklerım ama o sure vermemelerı sıkıntı ne yapıcagımı bılmıyorum gıdıp alsam One X i 1 ay sorna cıksa kendımı daga tasa atarım almasam bnm nokia c7 le dolassam 6 7 8 ay sonra cıksa ozaman napıcam off htc off adam gıbı bır amıral gemı yapmadı boyle bızı oyalıyor !!!!!!!!!!

Yok bir ay olma gibi bir ihtimali yok. Koca firma hali hazırda yeni bir ürün çıkartmışken ve satışları devam ederken bunu yapmaz. Kendi ayaklarına sıkacak değiller. Minimum 3-4 ay diyorum ben.

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bir ay aslında sozun gelısıydı 4 ay ıcınde cıkacagını duyursalar mesela gercekten beklerımde su an asırı kararsızım ya

exoss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o bana brz hikaye gibi geliyo ya o özelliklerde bi telefon yapılması için 1 sene ye daha ihtiyaç var . htc o telefonu yapsa dahi 9. 10. aydan önce çıkartmaz . bende gönül rahatlığı ile git one x i al . sonuç olarak xxl sağdece dedikodu şuanda

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
One X alıcam exoss un yaptıgı yorum mantıklı geldı XXL In ekranının 5.3 olma ıhtımalı de varmıs o yuzden One x Alıcam 2 yıl sonra Da Degıstırırım 2Sene Problem Cıkartmaz sanırsam Bıde One x De Pil Problemi Varmıs Alayı Palavra Palavra Derkende One X De Kullanılan Pil Polimer Şarj Edildikce Artan Bır Sure Verır Yanı Ilk Aldıgınızda Size 5 saat dayanıyorsa 1 sene sonra 9 saat e cıkar o sure Polimer Pilin Ozelligi :)

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
bakmıstım konuya guzel bırseye benzıyo ama alternatıf olarak usb boyutlarında sony nın cıkardıgı 2000 amperlık kucuk bır cıhaz da var :) exoss bıde cıhazının surumu kac 1.29 mu vede hız olarak nasıl sence snn gercek deneyımlerını soyle ben bencmartka antutu ya felan pek ınanan bırı degılım elınde telefon kasmıyosa oyunlarda vb o telefon ıyıdır bence snn ıcın nasıl bır telefon ?

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bende sensation xe var ve aldığımda one xten haber(im) yoktu. Ben telefonu ilk çıktığı gibi aldım ve üç ay sonra one x çıktı.
Bence iyi düşünün htcye o konuda güven olmaz.

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bende sensation xe var ve aldığımda one xten haber(im) yoktu. Ben telefonu ilk çıktığı gibi aldım ve üç ay sonra one x çıktı.
Bence iyi düşünün htcye o konuda güven olmaz.

SU AN hssktr dedım napıcam ya ben yeter artık bırı bısey dıyo bırı bısey dıyo offffff kafam karısıktı sımdı ıyıce allak bullak oldu

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Söylenti derler gerçek olur zararlı çıkarsınız diye söyledim, kafa karışması tabi doğal. Aldıktan üç ay sonrasını düşünecekseniz zaten cihaz alamazsınız. Ben alırken ondan haber yoktu o yüzden başıma geleni söyledim, bilseydim beklerdim ama.

spy60

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ben htc one x kullanıyorum süper bi telefon ama bazen sorun çıkartabiliyor.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
xxl alsan en fazla 3 ay sonra daha iyisi çıkacak.
eğer htc markalı bir telefon alacaksan bunu kabullenmelisin 5 6 ay sonra amiral gemısı dedıklerı modeller sıradan modeller arasına giriyor.
bu senın ıcın sorun olursa samsung daha iyi seçim olur amiral gemisi diye nitelendirdikleri modellerin üstüne 1 yıl boyunca telefon çıkarmıyorlar. aldığın telefon 1 yıl samsung un en iyi telefonu olarak kalıyor yani.
birde one x in şarj olayı pek iyi değil(miş) işlemcisinin üretim teknolojisinden kaynaklı sanırım fazla enerji harcıyor xxl de bunuda düzeltecekler sanrım 20li nm lerde işlemci kullanacaklarmış diye okumuştum yanılmıyorsam
one x te bataryanın değiştirilemediğinide göz önünde bulundurmak lazım.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Eğer Htc One XXL'ı bekleyebilirsen Htc One XXL senin için en iyi seçim olacaktır. Eğer bekleyemezsen Htc One X veya Samsung Galaxy S III senin için en iyi seçim olacaktır.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
HTC'nin yeni modelini beklersen ömür boyu beklersin. :) adamlar 3-4 aya bir yeni tepe seviye telefon çıkartıyor. :)

bu tür şeylere önem veren biriysen Galaxy, Note veya Iphone almalısın. 1 sene boyunca en güncel telefonu kullanacağını bilirsin. :)

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Aslında One X alıcaktım Fakat Sarj Problemı Nedenıyle + Eskı Teknolojı Olmasından dolayı One XXL yi beklıcem.
Krait Kod adlı ıslemcıler 20 veya 28 nm ve Cortex A15 Tabanını Kullanıyor 1.6 ghz Vede 1 Gb ın ustunde ram ı oldugunu soyluyorlar dedıgınız gıbı boyle bır telefonun ustune daha ıyısını de cıkarsalar problem olmaz cunku ozellıklerı 2 yıl bence sorunsuz gıder ama tegra 3 lu htc one x ıcın aynısını soyleyemem 2 sene gıtmez Ondan Eylul sonunda falan cıkıcak galıba Ozel Bi Olay Var IFA Bılmem nesı orda tanıtılıcak sonra ulkelere falan fılan beklıcem anlıyacagınız (((:)