Htc one x mi Samsung galaxy note mu?

Bu konuyu okuyanlar

kaya82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sitede yeniyim bu iki cihaz arasında kaldım. note un büyüklüğüne takılmıyorum. sadece sizce özellik olarak hangisini almalıyım? yardım eden herkese şimdiden teşekkürler

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Biri 4 diğeri 2 çekirdek. Note çok büyük ayrıca. HTC derdim ben

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
2 side aynı işi yapabiliyor donanımsal farklılıklar var sadece o yüzden alma amacını belirlemelisin. Örneğin çok sık not alıyorsan resim düzenleme gereği duyuyorsan video izlemek senin vazgeçilmezinse ve sürekli internette takılıyorsan pili de beni yarı yolda bırakmasın dersen kesinlikle note. one x ise kamera da oldukça başarılı fakat gündüz çekimlerinde2 si arasında neredeyse fark yok 2 side kaliteli sensör kullanıyor ama işin içine yetersiz ışık girdimi one x ağırlığını koyuyor :) oyun konusunda aralarında farkla fark yok sadece nvidia destekli oyunlarda efektler daha kaliteli. müzik olarak noteden daha iyi ama öyle çok abartılacak kadar değil ses çıkışı daha güçlü. lakin pil konusunda seni deli edebilir zira yoğun kullanımda bırak günü çıkarmayı akşamı anca çıkarıyor alet. Bunu her 2 cihazı da uzun süre kullanarak edinmiş olduğum tecrübeler sonucu yazdım yani makale okuyupta yazılanlara göre bir değerlendirme değil :) Az daha sabret mali durumun el veriyorsa s3 al derim.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
lakin pil konusunda seni deli edebilir zira yoğun kullanımda bırak günü çıkarmayı akşamı anca çıkarıyor alet.
[MENTION=36192]freewill[/MENTION], htc one X sanırım son güncellemesiyle pil sorunu konusunda çok iyi ilerlemeler kaydettiğini söylüyorlar.
note'u bedava verseler almam. o ne öyle ya, telefon diye insan onu kulağına tutarken sıkılır yav.

emrekuscu21

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende bu aralar HTC ya da gs3 arasında gidip geliyorum. Fakat bütün gezdiğim sitelerdeki yorumlar ve burada eklenen yorumlara baktım en iyisi HTC one x. Bu arada fiyat olarak ucuz alabileceğimiz bir yer var mı? Araştırmalarıma göre şuan hangi sitede baktım hatırlamıyorum ama en iyi fiyat 12 ay taksitle 1895tl.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
bende galaxy s3 ile htc one x arasında gidip geliyorum. transformer prime'dan tegra 3'ün performansını biliyorum. bu yüzen one x çok cazip geliyor. galaxy s3'ün 1999 liradan satışa çıkacak olması biraz soğuttu beni s3'den. ayrıca s3'ün önden görünümü biraz kötü geliyor

samsung_galaxy_siii_on_arka1336304459.jpg

HTC-One-X_3v.jpg

kaya82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şarj sorunu kafama takılıyor sadece htc one x te başka bir sorun yok sanırım htc ye yöneliyorum :)
yurt dışından cihaz getiren biri war ondan alacağım. buradan link vermek serbest mi bilmiyorum o nedenle paylaşamadım. htc one x 1250 istiyor

rcknr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
galaxy note bence sarj sorun oluyormuş HTC lerde

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
[MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION] maalesef bi çare olmadı canımı sıkınca sattım gitti zaten aleti s3 siparişi verdim bende. İlk başta görüntüsüyle beni baya uzaklaştırmıştı ama gidip deneme fırsatım olunca fikrim değişti gerçekten çok başarılı alet olmuş :)

mazharr12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung Galaxy s3 al derim htc nin bence pek bir marifeti yok s3 çok güzel alet dene derim

onr2000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence Samsung Galaxy S3 haziran ayında Türkiye de

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Galaxy note ile htc one x kategorileri ayrı. Galaxy note, tablet ile telefon arasında bir cihaz. Üzerinde gelen uygulamalar da iş adamlarına yönelik. Htc one X biraz daha genç telefonu. Multimedya özellikleri çok iyi dediler. Oyun performansı özellikle beğeniliyor. Htc one x in kaplaması da bayağı beğenildi.

Galaxy note biraz daha iş telefonu gibi duruyor.

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
şimdi şöyle bir durum olacak Nvidia Yıl bitmeden Tegra 3+ yongada sistem platformunu duyuracak ve şuan piyasada bulunan Tegra3 ün yerini alacak ve doğal olarak piyasada olan Tegra 3 platformunda ucuzlama olacak ayrıca Google'ın çıkarmayı düşündüğü Nexus Tablette Tegra 3 kullanılacak olmasıda( iddia aşamasında olsada ) bir anlamda fiyatların düşmesine neden olacaktır.

bu arada S III için söylenmesi gereken bi kaç şey var batarya performansı oldukça iyi işlemci noktasında samsung'un exynos işlemcileri bence Tegra serilerinden kat ve kat daha optimize olarak geliyor 32 nm üretim tekniği cihazın ısınmamasını sağlarken elektrik tüketiminide dengeliyor. ama şuan için fiyat yüksek ve Çakıştaşı mavi versiyonunun arka kapağındaki üretim sorunu nedeniyle bir süre gecikecek mavi modeli o yüzden şuanlık beyaz modeli satışa çıkacak diye biliyorum.

ayrıca Galaxy Note II nin dedikoduları çıkmaya başladı olması beklenen özelliklerde şu şekilde

5.5 inch 1080P ( Full HD) AMOLED Ekran // 1.8 GHz Eynos 5 serisi Cortex A15 mimarili 4 çekirdek işlemci // kuvvetle muhtemel 2 GB RAM

bu kadar alternatifin olduğu piyasa koşullarında çok pahalıya kaçmamak bence mantıklı olan seçim diye düşünüyorum...

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
galaxy s3 alın benim tavsiyem,benim s3 yarın gelir bir aksilik olmazsa

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
şimdi şöyle bir durum olacak Nvidia Yıl bitmeden Tegra 3+ yongada sistem platformunu duyuracak ve şuan piyasada bulunan Tegra3 ün yerini alacak ve doğal olarak piyasada olan Tegra 3 platformunda ucuzlama olacak ayrıca Google'ın çıkarmayı düşündüğü Nexus Tablette Tegra 3 kullanılacak olmasıda( iddia aşamasında olsada ) bir anlamda fiyatların düşmesine neden olacaktır.

bu arada S III için söylenmesi gereken bi kaç şey var batarya performansı oldukça iyi işlemci noktasında samsung'un exynos işlemcileri bence Tegra serilerinden kat ve kat daha optimize olarak geliyor 32 nm üretim tekniği cihazın ısınmamasını sağlarken elektrik tüketiminide dengeliyor. ama şuan için fiyat yüksek ve Çakıştaşı mavi versiyonunun arka kapağındaki üretim sorunu nedeniyle bir süre gecikecek mavi modeli o yüzden şuanlık beyaz modeli satışa çıkacak diye biliyorum.

ayrıca Galaxy Note II nin dedikoduları çıkmaya başladı olması beklenen özelliklerde şu şekilde

5.5 inch 1080P ( Full HD) AMOLED Ekran // 1.8 GHz Eynos 5 serisi Cortex A15 mimarili 4 çekirdek işlemci // kuvvetle muhtemel 2 GB RAM

bu kadar alternatifin olduğu piyasa koşullarında çok pahalıya kaçmamak bence mantıklı olan seçim diye düşünüyorum...

Hadi be... Galaxy note 2 mi ? Link var mı kardeş ?

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Hadi be... Galaxy note 2 mi ? Link var mı kardeş ?

http://news.softpedia.com/news/New-Samsung-Galaxy-Note-II-Concept-Phone-Emerges-271586.shtml

eğer Google ın yeni Nexus u Exynos 5 ile gelecekse NOTE II için hiçte şaşırılacak bi durum değil zaten cortex A9 lu 4 çekirdekler aslında piyasadaki boşluk yüzünden çıktı iphone 5 te muhtemelen Cortex A15 mimarili gelecek

asıl patlama ARMv8 mimarisinide 64 bit geleceği zamn olacağını düşünüyorum donanımların haricinde bu sefer mobil işletim sistemleride sağlam bir çekişme başlayacak tabi 2014 ve sonrası için bu olay.

sonuçta 2014 ve sonrası için cihaz yapıları komple değişeceğinden orta segment cihazları almak bence bütçe dostu olması açısından daha makul seçim...

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Evet biraz araştırdım bende. Arm A15 tabanlı, 4 çekirdekli işlemciler üretiyormuş Samsung şu an.
Bilgisayara gerek yok artık diye düşünüyorum, Harici monitöre bağla cep telefonunu, bluetooth klavye, işaretçi (mouse) bağla gitsin. Üzerinde ne yaparsan yap.
Oyun desen oynatıyor. Kelime işlem yapıyorsun. Her türlü iletişim modülü üzerinde geliyor.

Bilgisayar almaya gerek kalmayacak böyle giderse.

Tekno Çocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
HTC One X al,zaten HTC One X'in rakibi Samsung Galaxy Note değil Galaxy S3 ;)

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
5 ay geçmiş herhalde arkadaş telefon almıştır değil mi :)