HTC One vs Sony Xperia Z

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2 Telefonunda öne çıkan yanları var

Xperia Z
Su Geçirmezlik.

HTC One
Su Geçirmezlik dışında hepsi :)

Bu Cevap Yeterli Olmustur Sanırım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Emin degilim ama galiba snapdragon 600 s4 prodan daha iyi onun dışında herseyiyle xperia z...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bencede xperia z bütün özellikleri z de var artii olarak ekran biraz daha büyük z nin ve su toz geçirmiyor saglam z bence kamerası 13.1 bu ultra pikseli hala tanimiyoruz performansı nasıl bilmiyoruz daha

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Xperia z bence one a gore üstün
Bravia engine den tut timescape e kadar çok kullanışlı

flood_77

Profesör
Reaksiyon puanı
4
geekaphone sitesinde one 8.4 xperia z 8.2 alıyor. Karşılaştırmaya beraberlik dedi..

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
xperia z diyorum.

htc one'ın fiyatını da bilmiyoruz henüz.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
htc one. ergonomi,tarz,performans ve yazılımsal yenilikler one yi bir kaç adım öne çıkarıyor.xperia z daha çıkmadan eskiyen bir telefon. xperia nın su geçirmezlik dışında bir artısı yok.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Xperia z bence one a gore üstün
Bravia engine den tut timescape e kadar çok kullanışlı
yapılan incelemelerde görüldiki xperianın en zayıf noktası ekran kalitesi.gerçekten çok kötü.

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
htc one. ergonomi,tarz,performans ve yazılımsal yenilikler one yi bir kaç adım öne çıkarıyor.xperia z daha çıkmadan eskiyen bir telefon. xperia nın su geçirmezlik dışında bir artısı yok.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yapılan incelemelerde görüldiki xperianın en zayıf noktası ekran kalitesi.gerçekten çok kötü.

Peki sana şöyle söyleyeyim 441 ppı 1280x1080p Full HD + Bravia Engine 2 li bir telefonun ekranı kötüyse git lcd Tv al derim.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Peki sana şöyle söyleyeyim 441 ppı 1280x1080p Full HD + Bravia Engine 2 li bir telefonun ekranı kötüyse git lcd Tv al derim.
ekran kalitesiniin ppi ve çözünürlükten ibaret olmadığını bilmediğin belli oluyor.fotograf maiknesinde de magapixel çok önemli değilmi ? !!!

j78gt.jpg

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ekran kalitesiniin ppi ve çözünürlükten ibaret olmadığını bilmediğin belli oluyor.fotograf maiknesinde de magapixel çok önemli değilmi ? !!!

j78gt.jpg
Seni de bu tip resimlere bakıp kendi kendini mutlu eden biri olarak görüyorum
TFT ekranlar yan çekimde kameranın azizliğine uğruyor maalesef o resmin bir de dimdik halde olanını bulursan hangi ekranın daha kaliteli olduğunu anlarsın ama sen hayatında hiç Bravia Engine li telefon kullanmamış gibi konuşuyorsun
Ayrıca ppı sı düşük telefonların pixelleri sayılıyor,
ve Full HD kavramı çok farklı bunu anlatmaya kalkışmayacağım bile.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Seni de bu tip resimlere bakıp kendi kendini mutlu eden biri olarak görüyorum
TFT ekranlar yan çekimde kameranın azizliğine uğruyor maalesef o resmin bir de dimdik halde olanını bulursan hangi ekranın daha kaliteli olduğunu anlarsın ama sen hayatında hiç Bravia Engine li telefon kullanmamış gibi konuşuyorsun
Ayrıca ppı sı düşük telefonların pixelleri sayılıyor,
ve Full HD kavramı çok farklı bunu anlatmaya kalkışmayacağım bile.
dostum ben sony felan düşmanı değilim sony benim için kalite demektir.belli bir ppi dan sonra ufacık ekranda çok bir önemi yok beniim için hd ekran yeterli buluyorum 5inç ekranda çok düşük ppi a sahip cihazlarda doğru pixel ler rahatsız edici ben ppi hiç önemi yok demedim zaten ama ekran ppi ve çözünürlükten ibaret olsaydı ne bukadar ekran türü olmazdı..
senin yazdıklarından fan olduğunu anlıyorum kameranın azizliği ne demek yani normalde açı değişince öyle değilde kamedada mı öyle oluyor.cidden bilmediğim için soruyorum?eğer normal gözlede bakınca resimdeki gibi görünüyorsa tarafsız bakamıyorsun demektir.
bunun dışında telefonun ekranı dik açıda iyi olabilir ama 2000tl ediyorsa bir telefon heleki sony ise ben bunu kabul edemem,yakıştırmam sony e.
açıkçası bende ilk gördüğümde çok şaşırmıştım.aa sony ye bak diyip mutlu olmadım.
engin bravia ya gelince açıkçası gözle görülür bir amoled kadar fark yaratan bir ekran izlenimi vermedi bana.yani bir amoled+ ekran ile diğerleri yanyana durunca ayırd edebiliyorum ama bravia ekran görünce bu bravia ekran diyemiyorum.teknik olarak bir farkı olabilir ama beni son kullanıcı performansı ilgilendiriyor.
ekran dışında one z ten birkaç beden üstün telefon. xperia z yi bekleyenlerden biride bendim fakat one in yanında z pek tercih edilir gibi durmuyor heleki s4 çıktığında sony için satışların umduğu gibi gitmiyeceğini düşünüyorum malesef.s3 e çok rahat rakip olur ama s4 veya one modeline değil.
ilk defa sony htc appe ile boy ölçüşmeye girecek bir telefon çıkaracak diye beklerken yine en son teknoloji yeride bir önceki nesil işlemci kullanarak kendi ayağına sıktı bence.
okadar para verince herkes en yenisini istiyor.

xperia z nin yazılımsal olarak tek farkı ismi aklıma gelmese de ekran kilidi devreye girdiğinde pil tasarrufu sağlayan uygulama sanırım .alıp kullanmadım tabiki ama incelemelerde başka kendine has yeni yazılımlarda yok.

tartışmak yerine bilgi alışverişinde bulunalım derim.

SIRDAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence hiç biri değil, xperia sola... :) Çünkü, şu anda onu kullanıyorum. Ben güzele güzel demem, güzel benim olmayınca :)

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Z ile One'in ekranlarini karsilastirmak bile hata. Genis acilarla ekrana bakildiginda One acik ara ustun. Dik aciyla butun telefonlarin gorunurlugu iyi oyle bir ortamda. Bana 160 derece ile baktigimda canlilik verecek telefon lazim..

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
dostum ben sony felan düşmanı değilim sony benim için kalite demektir.belli bir ppi dan sonra ufacık ekranda çok bir önemi yok beniim için hd ekran yeterli buluyorum 5inç ekranda çok düşük ppi a sahip cihazlarda doğru pixel ler rahatsız edici ben ppi hiç önemi yok demedim zaten ama ekran ppi ve çözünürlükten ibaret olsaydı ne bukadar ekran türü olmazdı..
senin yazdıklarından fan olduğunu anlıyorum kameranın azizliği ne demek yani normalde açı değişince öyle değilde kamedada mı öyle oluyor.cidden bilmediğim için soruyorum?eğer normal gözlede bakınca resimdeki gibi görünüyorsa tarafsız bakamıyorsun demektir.
bunun dışında telefonun ekranı dik açıda iyi olabilir ama 2000tl ediyorsa bir telefon heleki sony ise ben bunu kabul edemem,yakıştırmam sony e.
açıkçası bende ilk gördüğümde çok şaşırmıştım.aa sony ye bak diyip mutlu olmadım.
engin bravia ya gelince açıkçası gözle görülür bir amoled kadar fark yaratan bir ekran izlenimi vermedi bana.yani bir amoled+ ekran ile diğerleri yanyana durunca ayırd edebiliyorum ama bravia ekran görünce bu bravia ekran diyemiyorum.teknik olarak bir farkı olabilir ama beni son kullanıcı performansı ilgilendiriyor.
ekran dışında one z ten birkaç beden üstün telefon. xperia z yi bekleyenlerden biride bendim fakat one in yanında z pek tercih edilir gibi durmuyor heleki s4 çıktığında sony için satışların umduğu gibi gitmiyeceğini düşünüyorum malesef.s3 e çok rahat rakip olur ama s4 veya one modeline değil.
ilk defa sony htc appe ile boy ölçüşmeye girecek bir telefon çıkaracak diye beklerken yine en son teknoloji yeride bir önceki nesil işlemci kullanarak kendi ayağına sıktı bence.
okadar para verince herkes en yenisini istiyor.

xperia z nin yazılımsal olarak tek farkı ismi aklıma gelmese de ekran kilidi devreye girdiğinde pil tasarrufu sağlayan uygulama sanırım .alıp kullanmadım tabiki ama incelemelerde başka kendine has yeni yazılımlarda yok.

tartışmak yerine bilgi alışverişinde bulunalım derim.
Haklısın,
Ama ben Bravia ile AMOLED i aynı görmüyorum bravia resimler çok farklı AMOLED de güzel ona sözüm yok. bravia da çoğu resimleri daha dolgun ve kusursuz verdiğini düşünüyorum
AMOLED ekranlar ekranı parlak ve canlı gösterir ama sony nin lcd tv lerdeki onca yıllık tecrübesi çöpe atılamayacak kadar güzel.
Kamera konusunda henüz emin değilim 5 ultrapixel ile 5 megapiksel arasında fark yok ama Pixel dizilimi farklı bu durumun kameraya artışının olacağından emin değilim,
Galaxy s4 eğer s3 ün tasarımına ve malzeme kalitesine benzer bir cihaz olursa htc one ı s4 é tercih edeceklerini sanmam tabi samsung da buna göre cihaz üretir
Senin de söylediğin gibi bildiklerimizi paylaşmak tartışmaktan daha mantıklı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ultra pixel işığı 300 kat artıran bi teknoloji bu sayede düşük ışıkta ondan iyisi yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
htc one türkiye fiyatı 2000 tl civarı olcak ve htc de new sense eniyi anderoid işletim sistemi var enkötü anderoid işletim seitemi ise sony de

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
HTC one fotolarını gördük. Xperia Z seviyesinde. XZ nin ötesinde değil.

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
ben xperia z yi bir saat kadar kurcaladim. goruntu kalitesi super. htc one i daha kurcalamadim. o yuzden bilemeyecegim. teknik olarak daha iyi oldugu dogrudur ancak bu onu benim telefonum yapar mi bilemem. telefona dokunmadan, kurcalamadan da bundan emin olamam. xperia z ye karar veremedim hem cok begendim hemde digerlerini gormeden iste budur alayim da diyemedim. sende kardesim dokun ve hisset ondan sonra kararini verebilirsin.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Sony,XPERIA Z'de su geçirmezlik özelliğini koyarak diğer tüm kötü yanlarını kapatmış.Her zaman HTC.

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Kağıt üzerinde Htc One gibi duruyor ama son kullanıcı yorumlarını almadan karar verilmez bence,herşey donanım değil

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Şimdi sorun bakalım Xperia Z'yi savunan Hasanistan'a hala savunuyor mu? :D [MENTION=325133]hasanistan44[/MENTION] One'ın kamerası yeterli mi diye sorun tabi :)