HTC One M8 Düzgün ROOT Olmuş Mu?

Bu konuyu okuyanlar

kornoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
HTC One M8 cihazımda yüklü gelen uygulamaları kaldırmak için ROOT atmayı denedim ama düzgün olup olmadığı konusunda kararsızım.

Daha önce ROOT atmadım ve farklı kaynaklardan araştırdıkça kafam karıştı. Güvenilir olduğunu düşündüğüm bir kaynaktan yönergeleri izledim.

Öncelikle HTCdev sitesinden yönergeleri takip edip "bootloader" kilidini kaldırdım.

Daha sonra aşağıdaki videodaki gibi All-in-One Toolkit kullanarak TWRP 3.2.1 güncel versiyonunu flaşladım. Sonra da TWRP menüden güncel olan SuperSu 2.82 versiyonunu flaşladım.

Telefon açılınca SuperSu açıldı. Root Checker programı ile kontrol ettim "kök erişimi bu cihaza düzgün bir şekilde yüklendi" dedi.

Yüklü gelen programları hangi programla denediysem kaldıramadım. Ayarlar/Uygulamalar menüsünde kalkmış gözüküyor ancak ana ekrandan gitmiyor. Telefonu yeniden başlatınca yine geliyor.

Denediğim bazı programlar;
Titanium Backup,
System App Safe Remover,
Root Uninstaller

Stok android(6.0) kullanıyorum. ROM yüklemedim.

Sizce telefon düzgün ROOT olmuş mudur? Nasıl emin olabilirim?

Ben bu uygulamaları nasıl kaldırabilirim?

bumblebee8

Asistan
Reaksiyon puanı
35
One M8'i bir süredir kurcalamıyorum. Yaptığın işlemlerde sıkıntı yok. Ancak artık SuperSU ile rootlama devri sona erdi. SuperSU ile rootlarsan SafetyNet sıkıntı çıkarıyor. Bu sebeple de Pokemon Go, Mario Run vs bazı uygulamalar sıkıntı çıkarıyor. İleride daha çok uygulama da sıkıntı çıkaracak gibi duruyor. Tavsiyem SuperSU'yu kaldırıp Magisk flashla. Magisk modülleri içinde sistem uygulamalarını kaldıracak bir modül olduğunu hatırlıyorum. Bir de onu dene.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Root tamam ama cihazın s-off değilse o uygulamalar geri gelecektir. Gelmemesi için twrp ile silme yöntemi vardı, bir araştır. Remove apps twrp s-on gibi kelimelerle arama yap.

kornoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
One M8'i bir süredir kurcalamıyorum. Yaptığın işlemlerde sıkıntı yok. Ancak artık SuperSU ile rootlama devri sona erdi. SuperSU ile rootlarsan SafetyNet sıkıntı çıkarıyor. Bu sebeple de Pokemon Go, Mario Run vs bazı uygulamalar sıkıntı çıkarıyor. İleride daha çok uygulama da sıkıntı çıkaracak gibi duruyor. Tavsiyem SuperSU'yu kaldırıp Magisk flashla. Magisk modülleri içinde sistem uygulamalarını kaldıracak bir modül olduğunu hatırlıyorum. Bir de onu dene.
ROOT olayına aslında sadece bu yüklü gelen uygulamaları kaldırmak için giriştim. Daha önce ROOT atmışlığım yok. Biraz yazılım bilgisi biraz cesaret benimki. :)

Root tamam ama cihazın s-off değilse o uygulamalar geri gelecektir. Gelmemesi için twrp ile silme yöntemi vardı, bir araştır. Remove apps twrp s-on gibi kelimelerle arama yap.
Muhtemelen telefon S-ON'da olduğu için olmuyordur. Biraz daha uğraşayım araştırayım olmazsa eski haline getireceğim cihazı. Tabi onu da becerebilirsem. ROOT konusunda çekincelerim var.

Son mesajlar