HTC One Kasa Sorunu

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
merhaba arkadaşlar cumartesi günü ben de istanbuldan Brightstar garantili vodafone mağazasından siyah kasa HTC one aldım. ancak ekranın ortasında bir adet ölü piksel mevcut. açıkçası telefonu iki saat filan kurcaladıktan sonra farkettim pek de göze batmıyordu ama farkettikten sonra eminim o benim devamlı gözüme batacaktır :). acaba ölü piksel durumunda birebir değişik yapılabiliyor mu bir bilgisi olan var mı ?

Öncelikle geçmiş olsun üzücü bir durum. 1 piksel ise işin zor. Çünkü 5 ya da 10 muydu minimum sayısı hatırlamıyorum ama 1 pikseli olabilir bir hata olarak kabul ediyorlar. Değişim iste, diretirlerse iade iste. 15 gün içinde iade etme hakkın mevcut diye biliyorum.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Öncelikle geçmiş olsun üzücü bir durum. 1 piksel ise işin zor. Çünkü 5 ya da 10 muydu minimum sayısı hatırlamıyorum ama 1 pikseli olabilir bir hata olarak kabul ediyorlar. Değişim iste, diretirlerse iade iste. 15 gün içinde iade etme hakkın mevcut diye biliyorum.

O söylediğin 5 10 pikselde değişim LCD monitörler için geçerli. Cep telefonlarında genelde tek bir piksel bile yeterli değişim için. En azından Apple ve Samsung'ta öyle.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yurtdisinda yasiyorum telefonu ilk ciktigindan beri bekliyorum, internetten inceliyorum. telefondaki kasa acikligi uydurma bi mesele degil kesinlikle.
kendi tecrubemi anlatayim:
gecikmeli olarak buraya da gelir gelmez youtube ta gordugum bir kac problem vardi geri tusu algilamama kasa acikligi ve video cekerken dalgalanma vs... gittim inceledim.
cok hos telefon internette gormekle gercegini gormek arasindan cok fark var. ve bahsettigim problemler yoktu sadece kasa da az bir aciklik vardi. hata denmezdi.
1 hafta once istanbulda gordum tekrar inceledim hemde teshir urunu olarak 3 adet koymuslar sagolsunlar :) hepsinde yapay isiklandirmada video cekerken dalgalanmalar vardi.
kasa acikliklari ve on panelin simetrik olamamasindan dolayi kenerlarda takilmalar vardi
suan tek yapabildigim haziran ayinda gelecek dedikleri yeni serii urunler... umarim onlar biraz daha ozenli uretilir yoksa s4 ile tanismak zorunda kalacagim.

akgökhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende htc almak istiyorum ama şu kasa açıklıygı moralimi bozdu şuan kafam çok karışık yeni gelen seride nolucak acaba onu bekliyorum bende

ua_raul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O söylediğin 5 10 pikselde değişim LCD monitörler için geçerli. Cep telefonlarında genelde tek bir piksel bile yeterli değişim için. En azından Apple ve Samsung'ta öyle.

acaba ben cihaz için değişim istesem hemen aynı gün değiştirirler mi yoksa bekletirlermi ve Değiştirilen cihaz sıfır mı olur yoksa fabrikadan geri dönüştürülmüş mü olur. Pikseller küçük olduğu için pek rahatsız etmiyor aslında ama ilerde sorun çıkarma ihtimaline karşılık eğer sıfır ürünle değiştiriyorlarsa değiştirmek isterim tabiki.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
acaba ben cihaz için değişim istesem hemen aynı gün değiştirirler mi yoksa bekletirlermi ve Değiştirilen cihaz sıfır mı olur yoksa fabrikadan geri dönüştürülmüş mü olur. Pikseller küçük olduğu için pek rahatsız etmiyor aslında ama ilerde sorun çıkarma ihtimaline karşılık eğer sıfır ürünle değiştiriyorlarsa değiştirmek isterim tabiki.

Ekrandaki sorun için mutlaka değişim iste. Küçük, görmüyorum vb. şeklinde kendini avutma. 2000 liraya satılan cihazda böyle bir sorun olması kabul edilemez. Değişimin anında yapılması ya da tamamen sıfır ürün veya refurbished ürün olayı tamamen garantiyi sağlayan servise ve markaya bağlı. Sormadan bilemezsin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bende htc almak istiyorum ama şu kasa açıklıygı moralimi bozdu şuan kafam çok karışık yeni gelen seride nolucak acaba onu bekliyorum bende

Bir süre bekle. İlk partiler satıldıktan sonra al. Acelen yoksa 1.5-2 ay beklemeni öneririm.

yurtdisinda yasiyorum telefonu ilk ciktigindan beri bekliyorum, internetten inceliyorum. telefondaki kasa acikligi uydurma bi mesele degil kesinlikle.
kendi tecrubemi anlatayim:
gecikmeli olarak buraya da gelir gelmez youtube ta gordugum bir kac problem vardi geri tusu algilamama kasa acikligi ve video cekerken dalgalanma vs... gittim inceledim.
cok hos telefon internette gormekle gercegini gormek arasindan cok fark var. ve bahsettigim problemler yoktu sadece kasa da az bir aciklik vardi. hata denmezdi.
1 hafta once istanbulda gordum tekrar inceledim hemde teshir urunu olarak 3 adet koymuslar sagolsunlar :) hepsinde yapay isiklandirmada video cekerken dalgalanmalar vardi.
kasa acikliklari ve on panelin simetrik olamamasindan dolayi kenerlarda takilmalar vardi
suan tek yapabildigim haziran ayinda gelecek dedikleri yeni serii urunler... umarim onlar biraz daha ozenli uretilir yoksa s4 ile tanismak zorunda kalacagim.

Galaxy S4'ü önerir miyim bilmiyorum. Arkadaşım çıktığı ilk hafta gitti aldı. Cihaz ince, hafif, ekranı vb güzel görünüyor ama arayüzde takılmalar var. Ben cidden bu işi anlamıyorum. 8 çekirdekli dedikleri 4 tane Cortex A15 çekirdeği aynı anda çalışabilen 2 GB RAM'li cihazda nasıl bu arayüz takılıyor bilmiyorum. Galaxy S4'ün HTC One'a göre benim gözümdeki artıları çıkarılabilir pil, arttırılabilir hafıza ve kamera (genel fotoğraf kalitesi anlamında). Ayrıca belirtmem lazım gerçekten Samsung, Galaxy S4'ü çöp gibi yazılımlarla doldurmuş. Cihaz açılışta dahi 1 GB üzerinde RAM kullanıyor. 16 GB diye aldığın cihaz 8.x GB boş hafıza ile kutudan çıkıyor. HTC One'ın artıları ise alüminyum kasa, stereo ve piyasadaki en iyi hoparlöre sahip cihaz olması, akıcı arayüz, gece ya da az ışıklı ortamda harika fotoğraflar çekmesi, şu an en yüksek ppi değerine sahip cihazlardan biri olması ve görüntü olarak en iyi ekrana sahip olması, büyük ihtimalle müzik dinlerken kulaklığa verdiği ses de daha kaliteli ve yüksektir (denemedim, beats audio özelliği yüzünden bunu yazıyorum). Kişisel tercihtir elbette ancak ben şu an telefon alacak olsam HTC One'ı tercih ederim. İnternette incelleme yapan yabancı sitelere bakarsanız cihazı alıp da memnun kalmayan yok.

tatalevo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Ben 3 gün önce HTC one Siyah aldım. Ve benim telefonumun da kasasında aralık vardı. İnanın şruarları okumsam gözüme bile çarpmazdı. Bunun dışında telefon herşeyiyle mükemmel. Şarjı aktif kullanımda (oyun hariç) 1 Gün 4 saat gidiyor. Ben eski KVK Yüksek seviye çalışanıyım. Adamlarımız vardır diye bende değiştireyim ozaman dedim. Bugün götürdüm. Zaten HTC aralık olan telefonları değiştiriyormuş. Hemde 1 hafta içinde yenisini vererek. KVK HTC nin bu konulara çok önem verdiğini diğer markalarda bu gibi çok hafif bir sıkıntıda kesinlikle değişim yapmadığını belirttiler. Ayrıca Yüksek seviyede ki arkadaşlar şu an piyasanın en iyi telefonuna sahip olduğumu belitmiştirler. Bunu söyleyenler arasında mühendiste var.

Velasıl kelam çok sağol HTC.

akgökhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Ben 3 gün önce HTC one Siyah aldım. Ve benim telefonumun da kasasında aralık vardı. İnanın şruarları okumsam gözüme bile çarpmazdı. Bunun dışında telefon herşeyiyle mükemmel. Şarjı aktif kullanımda (oyun hariç) 1 Gün 4 saat gidiyor. Ben eski KVK Yüksek seviye çalışanıyım. Adamlarımız vardır diye bende değiştireyim ozaman dedim. Bugün götürdüm. Zaten HTC aralık olan telefonları değiştiriyormuş. Hemde 1 hafta içinde yenisini vererek. KVK HTC nin bu konulara çok önem verdiğini diğer markalarda bu gibi çok hafif bir sıkıntıda kesinlikle değişim yapmadığını belirttiler. Ayrıca Yüksek seviyede ki arkadaşlar şu an piyasanın en iyi telefonuna sahip olduğumu belitmiştirler. Bunu söyleyenler arasında mühendiste var.

nerden aldın acaba telefonu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostlar bugün turcell ana bayisinden aldım özelliklede bu forumu takip ettiğim için baktım kvk lı cihaz vs neyse kutuyu açtık son seri 35 le başlıyan yeni gelen seri sorunsuz olan neyse üstte değilde altta milim bi açıklık var burda sizin yazdıklarınızı okumasam gözüme bile takılmaz cihaz her anlamda beklentilerimi aştı cidden takmayın mikronluk bişi dediğim gibi bunları okumasam bakmazdım bile başta moral bozuldu sonra baktım hangi teli alırken böyle büyüteçle baktıkki yani sallayın gitsin hakkaten gereksiz a4 ün ucu giriyor anca bi milim cidden beklemeye deymez alın bunlar hep böyle beyaz diye tutturdum siyahlarda bu sorun yok beyazlarda var ama dediğim gibi seri meri fark etmiyor ve bu bir sorun da değil 4 aydır bekliyodum dahada beklemeyin gidin alın 1900 kvk lı agustostada alsanız beyazlada belkide renk yüzünden fark ediliyor öyle diyim güldüm geçtim alın beklenmez bu cihaz!!!

akgökhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0

telefonun serisi nedir acaba

şuan telefonu alanlarda her hangi bi sorun varmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
renkten farketmiyor, benim de 3 haftalık siyah var 3 gün önce kap alırken farkettim sorunu, sol plastik üste doğru yamuk geliyor ve üst hoperlör boşluğu sola kayık. 2 mm gibi bir boşluk oluştu, bunun iadesi kaç gün beklemek gerekiyor, 2000 lira verdik, insan kusur istemiyor :D Diğer her konuda cihaz muhteşem.

akgökhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
off hala şu kasa sorununu çözemediler ya senin telefon yeni serimi
bide hangisi daha şık duruyor siyah mı orjinal renkmi

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Htc one almak için vatana gittim.Siyah olanında üst tarafta dikkatlice bakınca toz girecek kadar bi açıklık vardı ve ekranın iç kısmı rahatlıkla görülebiliniyordu.Gümüşte de öyle bi kaç ay htc one'ın yeni serileri alana kadar telefon almayı dondurdum.

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaslar buna sorun denmez ki !!! Milimlik birsey yani tamam insan o kadar heveslenip aldiktan sonra bi sey ciksin istemiyor ama s4 aldim 3 hafta önce aldiktan sonra farkettim ki üst garafi baya bi acik yani birakin tozu suyu alttan elinizi sokup dokunabilirsiniz :) onu verdim yenisini aldim ancak tlefon genel itibariyle sıkıntili cok cabuk ve asırı ısınıyor widgetlerde donma oluyor group play özelliigi calismiyor yani ben hic sevmedim geri iade ettim abime verdigim eski telefonum htc one x plus imi grri aldim anladim one x plus cok iyi performansi ona yakin sarji da iyi bana one x plus in kamerasi daha iyi geldi özellike sense arayuzunu özledigimi anladim nedense cin mali tabletlere baktigimda samsungun arayuzu aklima gliyo :) yani anladim ki one x plus beni 1 sene daha rahat goturur :) seneye htc one max yani phablet t6 cikarsa onu alirim samsungtan artik hic birsey almam yani htc one daki sorun bile deil digr rakiplerine karsi en iyi tercih :)

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Arkadaslar buna sorun denmez ki !!! Milimlik birsey yani tamam insan o kadar heveslenip aldiktan sonra bi sey ciksin istemiyor ama s4 aldim 3 hafta önce aldiktan sonra farkettim ki üst garafi baya bi acik yani birakin tozu suyu alttan elinizi sokup dokunabilirsiniz :) onu verdim yenisini aldim ancak tlefon genel itibariyle sıkıntili cok cabuk ve asırı ısınıyor widgetlerde donma oluyor group play özelliigi calismiyor yani ben hic sevmedim geri iade ettim abime verdigim eski telefonum htc one x plus imi grri aldim anladim one x plus cok iyi performansi ona yakin sarji da iyi bana one x plus in kamerasi daha iyi geldi özellike sense arayuzunu özledigimi anladim nedense cin mali tabletlere baktigimda samsungun arayuzu aklima gliyo :) yani anladim ki one x plus beni 1 sene daha rahat goturur :) seneye htc one max yani phablet t6 cikarsa onu alirim samsungtan artik hic birsey almam yani htc one daki sorun bile deil digr rakiplerine karsi en iyi tercih :)

One X+, Butterfly belki de One X'teki kamera şu anda en iyi üçlü. Xperia Z ve Galaxy S IV, One'ın yanında iyi duruyor, o da sadece gündüz çekimlerinde.

zindan34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim telefon siyah fazla belli olmuyo ama dediğiniz gibi a4 giriyo ama bendede ölü pixel sorunu yok acaba telefonların hepsimi böyle nasıl yapsak değiştirsek mi?

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Benim telefon siyah fazla belli olmuyo ama dediğiniz gibi a4 giriyo ama bendede ölü pixel sorunu yok acaba telefonların hepsimi böyle nasıl yapsak değiştirsek mi?

Bilmiyorum cihazında HDR mikrofon var mı ama benimkinde var ve HDR mikrofon mu kasadaki açıklık mı diye sorulursa ben HDR mikrofon derim. HTC telif hakkı davasını kaybettiği için bundan sonraki serilerde olmama ihtimali var. O yüzden mikrofonumu tehlikeye atamam.

zindan34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekrar selam eve geldim yeni araştırdım gece kafama takıldı resimlere baktım özelikkle yabancı forumlardakinde sorun yok gibi htc ana sitede sıfır boşluk olması gerektiği vurgulanmış ve sıfır boşluğu telefonun en iyi özelliklerinden olarak gösteriyo bende yarın değişim için başvurucam

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Siyah modellerin çıkışı biraz daha sonra olduğu için kasada sorun daha az çıkıyormuş. Aklınızda bulunsun.

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Hayırlı olsun [MENTION=295132]oggnogg[/MENTION] güle güle kullan :)

sinanakyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
la bende gecen one aldım az önce baktım benm telde de acıklık var elımle bastırıyorum esniyor ben ne yapsam ki iadesi olur mu olursada kaç günde olur ??

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
la bende gecen one aldım az önce baktım benm telde de acıklık var elımle bastırıyorum esniyor ben ne yapsam ki iadesi olur mu olursada kaç günde olur ??

30 gün içinde ürünü verip yenisiyle ya da eşdeğerde bir ürünle değiştirilmesini, ücretini isteme hakkınız var. Giderseniz bire bir değişim yapacaklardır, HTC bu konuya aşırı önem veriyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar aynı sorun bendede vardı ben başta farketmedim telefonu kullanıyordum 13.gün haberim oldu ve değişimini isteyerek garantiye verdim hazıranın 7sinde verdim kvk garantili şuan cihazımı takip ettiğimde Telefonunuzun onarım işlemleri üst seviye onarım merkezinde devam etmektedir bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi yenisinin gelme ihtimali varmı yoksa onarımı mı yapılıyor ben hiç birşey anlamadım

sinanakyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar acılma olan one modellerinde her hangi donanimsal bir sorun varsa ilk ay icinde DOA yani yeni bir cihaz alabilirsiniz

30 gün içinde ürünü verip yenisiyle ya da eşdeğerde bir ürünle değiştirilmesini, ücretini isteme hakkınız var. Giderseniz bire bir değişim yapacaklardır, HTC bu konuya aşırı önem veriyor.
sagol dostum bende şimdi htc sohbetten sordum :D sagolsunlar cevapladılar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şuan sorunsuz modeller geldimi ülkemize bende başka modellere para vermek istemiyorumda