Htc Desire 601 ve Htc One Mini arasındaki farklılıklar 350 tl ye değer mi ?

0conan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Desire 601 - 999
One mini - 1 349
Başlıkta da belirttiğim gibi konu açık ve net :) Bu arada 601 ve one mini karşılaştırma videosu var mı ben bulamadım?

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Desire 601 - 999
One mini - 1 349
Başlıkta da belirttiğim gibi konu açık ve net :) Bu arada 601 ve one mini karşılaştırma videosu var mı ben bulamadım?

İşlemciler aynı onun dışında her şey farklı gibi. One Mini SLCD2 720p ekrana sahip diğeri TFT LCD 540p ekran hem de daha büyük bir ekranı olduğu için netlik daha da azalıyor. Kameralar farklı, One Mini ultrapixel kamera kullanıyor, 601 ise 5mp lik standart bir kamera yani burada ezici bir üstünlüğü var One Mini'nin. Ha hangisini alırsın dersen ben Desire 601 alırım. One Mini biraz daha iyi bir donanıma sahip olmalı idi gpu güçsüz kalıyor o çözünürlük için. Bi de Desire 601 çok büyük güncellemeler almaz gerçi One Mini alır mi o da meçhul.

ysfakbas

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sevgili kardeşim
öncelikle one mini kesinlikle alma 1 gb ram azizliğine upramış bi telefon..
one mini menü geçişleri,oyun, vs arada takılmalar ve donmalar oluyo
desire 601 biraz büyük ekran ve one miniden bi tık daha önde bencenin yerinde olsam desire 601 alırım

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Htc güzel hoş ama bana göre 350 liraya değmez en iyisi 200 lira daha kısıp htc desire 500 alıp 800 liraya geri kalan paraya 1 yıl telefon faturası derdin olmaz.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bu ikisinden birini alacak olsam kesinlikle desire 601 olurdu one mini artırılamayan 16 gb 4.3 ekran yerine çözünürlüğü az da olsa daha büyük ekran artırılabilir hafıza tercihim olurdu one mini nin kamerası çok daha iyi o ayrı bir şey

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ama yinede hTC nin orta segmentte ilerlemesi lazım çünkü 4/3 nü iyi yapıyor ama o koymadığı eksiklik çok önemli bir eksiklik oluyor

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Değmez o 350 liraya. Donanımsal olarak GPU CPU aynı. Diğer özellikleri biraz farklı.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Değmez o 350 liraya. Donanımsal olarak GPU CPU aynı. Diğer özellikleri biraz farklı.

One Mini de çok daha iyi bir kamera var ama hafıza artırılamıyor çok büyük eksiklik hadi 32 GB falan yapsalardı neysede One Mini nin 10GB sini kullanabiliyorsun 4-5 ay sonra çok büyük sıkıntılar yaşatır One Mini yerine 100 daha koyup One X almak daha mantıklı gibi duruyor

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bencede değmez.Aralarında pekte bir fark yok zaten.Aralarındaki en önemli fark ise kamera.Bir kamera içinde 350 Tl verilmez.

erkahn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bu iki model arasında kararsız kaldım şu anda düşüncem desire 601 tarafında. Arkadaşların dediği gibi işlemci ve ram donanımları aynı. Ön yüz tasarımı da aynı, kasa olarak one mini metal kasa 601 ise plastik kasa. kamerası düşük olabilir fakat ne fark edecek ikiside hd çekim yapabiliyor. 601 in artıları genişletilebilir hafıza ve pil değeri 601 in 2100mah, one mini de 1800mah pil kullanılmaktadır. Bence akıllı telefon dünyasında pil kameradan daha önemlidir.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Dediğim gibi üzerine 150 tl koyup One X almak daha mantıklı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben htc one mini kullanıyorum öneririm bahsedilen takılma ne oyunlarda ne geçişlerde hiç olmadı celik kasa açıkcası elde güven veriyor malzeme kalitesine önem veririm ben ve kamera zaten olagan üstü ve 1220 civarında var bazı yerlerde ayrıca desire 601 tek elde zor kullanılırmıs onu anladım çünkü htc one minide bile tek elle kullanmak okadar rahat değil

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende htc one mini kullanıyorum çok memnunum oyunlarda hiçbir donma yaşamıyorum

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Piksel yoğunluğu daha az
601 QHD One mini HD
Kamerası daha kötü
İşlemciler aynı