Bu konuyu okuyanlar

Berk Yıldız

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba dostlar,
Amcamın kullandığı HP Pavilion G6'da sorunlar var.Bu modeli hepiniz biliyorsunuzdur.Isınma ve pil problemleriyle ünlü bir laptop. İşlemci ve ekran kartı AMD. Geçen gün laptopa Win 10 Pro 64Bitkurdum.Sonra yeniden başlattım.Yaklaşık bir 10-15dakika boyunca çalıştı.Sonradan kendi kendine kapandı.Açıldığında kendini çok fazla zorluyor ,işlemci kendini soğutamıyor ve kendisini random bir vakitte kapatıyor.Zorlandığı ve kendini soğutamadığı için ise pil ömrünü oldukça azalttı.İşlemci sıcaklığı en düşük 75oluyor ve çoğunlukla ise 105 dereceyi görüyor.Servise götürmekten başka ne yapılabilir? Laptop'un içini açıp bakmama izin verilmiyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ne kadar zamandır içi temizlenmiyor? ilk zamanlarında da mı böyle çok ısınıyordu ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
servise ver garantisi varsa zaten onu açamazsın kolay değil o.

Berk Yıldız

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne kadar zamandır içi temizlenmiyor? ilk zamanlarında da mı böyle çok ısınıyordu ?
Yaklaşık 1 sene oluyor.İlk zamanlarında da ısınıyordu ama o kadar yüksek dereceleri görmüyorduk. Laptopu ilk aldığımızda win 8 home core gibi bir sürümde gelmişti.Acaba işletim sistemi mi onu çok zorladı? Format atma aşamasında da zorlanıp kapanıyordu.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yaklaşık 1 sene oluyor.İlk zamanlarında da ısınıyordu ama o kadar yüksek dereceleri görmüyorduk. Laptopu ilk aldığımızda win 8 home core gibi bir sürümde gelmişti.Acaba işletim sistemi mi onu çok zorladı? Format atma aşamasında da zorlanıp kapanıyordu.
laptopun ciğerlerini temzilemek gerekli o zaman... fan hava giriş-çıkış yerleri tozlanmıştır, kapanmıştır.

Noahkriin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dostum aynı makinadan bende var. Problemin windowstan kaynaklandığını zannetmiyorum. Çünkü, benim alet windows 10 takır takır çalışıyor. Senin problemin fan kirliliğinden diye tahmin ediyorum.