HP Pavilion g6 mavi ekran

kaan718

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar HP Pavilion g6 bilgisayara sahibim.Daha önceden böyle bir sorunum yoktu dünden itibaren bilgisayarı her açtığımda mavi ekran çıkıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
http://s1308.hizliresim.com/1d/d/rcx60.jpg hata bu

İşlemci : Intel Core i5 2.67GHz
Ram : 3,00 GB

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bu hatanın nedini şunlardır

Yetersiz disk alanı olur
Bios yüklemişsen donanımla uyuşmazlık olmuştur
ekran kartı driver ve ya herhang, bir driver.
Hatalı USB sürücüleri ve Harici Hardisk takıldıkdan sonra verir.
imzasız bir sürücü de neden olabnilir.

ama ben HDD den şüpheleniyorum öncelikle HDD bir chkdsk yapın olmazsa HDD tam bir bicimlendirme yapıp windows tekrar yükleyin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Başlat+Arama Bölümüne cmd Yaz cıkan pencere saptıkla yönetici olarak calıştır de cıkan siyah pencereye bu komutu yaz bırak tarasın

sfc /scannow : bunu yaz

kaan718

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu hatanın nedini şunlardır

Yetersiz disk alanı olur
Bios yüklemişsen donanımla uyuşmazlık olmuştur
ekran kartı driver ve ya herhang, bir driver.
Hatalı USB sürücüleri ve Harici Hardisk takıldıkdan sonra verir.
imzasız bir sürücü de neden olabnilir.

ama ben HDD den şüpheleniyorum öncelikle HDD bir chkdsk yapın olmazsa HDD tam bir bicimlendirme yapıp windows tekrar yükleyin.

Başlat+Arama Bölümüne cmd Yaz cıkan pencere saptıkla yönetici olarak calıştır de cıkan siyah pencereye bu komutu yaz bırak tarasın

sfc /scannow : bunu yaz

Dediğinizi yaptım. ''Windows kaynak koruması bütünlük ihlali ile karşılaşmadı.'' dedi

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Sıkıntı yok biti demek istiyor bir sorun yok demek istiyor sen bugünlerde windows logon değitirme ve ya hoş geldiniz yazısını değiştirme kısacası windows üzerinde bir değişiklik yapmak istedinmi.

kaan718

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sıkıntı yok biti demek istiyor bir sorun yok demek istiyor sen bugünlerde windows logon değitirme ve ya hoş geldiniz yazısını değiştirme kısacası windows üzerinde bir değişiklik yapmak istedinmi.

Hayır hiçbir şey değiştermeye çalışmadım.Her gün ne yapıyorsam onu yapıyordum.
Peki bu mavi ekran her seferinde çıkacakmı ? :(

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
@IThelp dediği gibi sorunlar var. Windows sürümü 32-64 bit olduğunu belirtirsen ram sorunu olabilir.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19

Temiz bir kurulum yap HDD lerini tamamen sıfırla Format atarken şu bölümde

ÖRNEK: C: VE D: varsa D: sil tek parca bırak sonra o tek parcayı bicimlendir format at windows üzerinde tekrar bölersin D:eek:luşturursun

windows-7-clean-install-D.jpg

[MENTION=279238]kaan718[/MENTION] mavi ekran cıkar bu şekilde bıraktınmı ben HDD bir tutarsızlık görüyorum sen dediklerimi yap temiz bir format at format atıkdan sonra bırak driver windows update kendi bulsun kursun harici den driverları ordan burdan indirib kurma bir süre kullan mavi ekran gelirse bana özel mesaj at yardımcı olurum tekrar sana.

kaan718

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Temiz bir kurulum yap HDD lerini tamamen sıfırla Format atarken şu bölümde

ÖRNEK: C: VE D: varsa D: sil tek parca bırak sonra o tek parcayı bicimlendir format at windows üzerinde tekrar bölersin D:eek:luşturursun

windows-7-clean-install-D.jpg

@kaan718 mavi ekran cıkar bu şekilde bıraktınmı ben HDD bir tutarsızlık görüyorum sen dediklerimi yap temiz bir format at format atıkdan sonra bırak driver windows update kendi bulsun kursun harici den driverları ordan burdan indirib kurma bir süre kullan mavi ekran gelirse bana özel mesaj at yardımcı olurum tekrar sana.

Peki teşekkür ederim dediklerinizi yapacağım.