Yardım Hp Pavilion cihazım fps düşüş

Bu konuyu okuyanlar

bahaemik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran kartı Gtx 1050
Amd ryzen 5 3550h işlemci
16GB sıfır ram 8x8
256 gb toshiba ssd(sağlık%85) + 320gb hdd
Windows 11 yeni formatlandi

Laptopta önceden 60fps sabit saatlerce oynayabildigim oyunu 45-50-55 fps ile oynayabiliyorum. Aynı ekran kartıyla arkadaşım bir üst ayarlarda 60 sabit oynuyor. Ben bi alt ayarlarla düşük oynuyorum. Oyun ssd ye kurulu.
Bunun dışında lolde bile düşük ayarlarda bazen 45-50 ye düşüyor 60 FPS sabit oynayamiyorum sürekli. Sebebi ne olabilir?

Ekli dosyalar

• IMG_20221216_164649-min.jpg
    IMG_20221216_164649-min.jpg
    113.8 KB · Görüntüleme: 49

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
16,957
Laptopta önceden 60fps sabit saatlerce oynayabildigim oyunu 45-50-55 fps ile oynayabiliyorum. Aynı ekran kartıyla arkadaşım bir üst ayarlarda 60 sabit oynuyor. Ben bi alt ayarlarla düşük oynuyorum. Oyun ssd ye kurulu.
Bunun dışında lolde bile düşük ayarlarda bazen 45-50 ye düşüyor 60 FPS sabit oynayamiyorum sürekli. Sebebi ne olabilir?
Fps düşüşü Windows 11 yüzünden olabilir. Önceden 60Fps oynadığınızda Windows 10 mu vardı?

bahaemik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tozlanmış olabilir. Cihaz kaç aylık?
Veya virüs vs girmiştir Kaspersky ile tarama yap.
Cihaz iki senelik macun değişimi ve ısı bantları değişimi 2 ay önce yapıldı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Virüs olamaz Windows 11 format ile attım. Steamdan oyunu yükledim sadece

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
16,957
Isınma gibi problemler oluyormu peki?

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Merhaba,

Sistem sıfırlanmadan önce herhangi bir performans ayarı uygulamış olabilirsiniz.

Aynı şekilde sıfırlama esnasında Firmware (BIOS) güncellediyseniz bu sistemde default bir şeyleri değiştirmiş eski ya da farklı hale getirmiş olabilir.

Oyuna bu esnada yeni patch (yama) gelmiş olabilir ve bu oyunda yine bir şeyleri değiştirmiş olabilir.

Sistemin kendi çözünürlüğü ve oyunun kendi çözünürlük ayarı bir olmayabilir ya da tam ekran, tam ekran pencereli vesaire değişik bir modda olabilir.

Oyun esnasında makine "Yüksek performans" modunda olmayabilir.

Son olarak en güncel grafik kartı sürücüsünü kullandığınıza emin olun.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar oldu, geri bildirim verirseniz ne üzerine gideceğimiz konusunda daha iyi fikir sahibi oluruz. İyi forumlar dilerim.

bahaemik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Isınma gibi problemler oluyormu peki?
Aslında ekte bir dosya paylaştım 90 dereceyi geçmedi

Merhaba,

Sistem sıfırlanmadan önce herhangi bir performans ayarı uygulamış olabilirsiniz.

Aynı şekilde sıfırlama esnasında Firmware (BIOS) güncellediyseniz bu sistemde default bir şeyleri değiştirmiş eski ya da farklı hale getirmiş olabilir.

Oyuna bu esnada yeni patch (yama) gelmiş olabilir ve bu oyunda yine bir şeyleri değiştirmiş olabilir.

Sistemin kendi çözünürlüğü ve oyunun kendi çözünürlük ayarı bir olmayabilir ya da tam ekran, tam ekran pencereli vesaire değişik bir modda olabilir.

Oyun esnasında makine "Yüksek performans" modunda olmayabilir.

Son olarak en güncel grafik kartı sürücüsünü kullandığınıza emin olun.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar oldu, geri bildirim verirseniz ne üzerine gideceğimiz konusunda daha iyi fikir sahibi oluruz. İyi forumlar dilerim.
Şimdi tekrar Windows 10 kuruyorum. Bios güncelleme çıkmış onu yapacağım. Ekran kartim güncel son sürüm kullanıyorum. Pil yüksek performans modunda ve varsayilan ayarlarda. Bios güncelleme ve tekrar Windows 10 dönüş yapıp geri bildirim göndereceğim. İlginiz için teşekkür ederim

Windows 10 kurdum. Bios son sürüm güncel. Windows guncellemelerini de tamamladım sorun devam etmekte

Son düzenleme:

Son mesajlar