HP Omen laptop kendini kapatıyor

Bu konuyu okuyanlar

serdarr07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.

Elimde HP marka oyun bilgisayarı var bilgisayarı açıyorum fakat 10 dk bazen de daha az sürede kendini kapatıyor. Laptopta ısınma sorunu yok BIOS ekranında 1 gün bekletim hiç kapanmıyor fakat Windows açıldıktan sonra PC kendiliğinden kapanıyor (Güvenli Mod dahil). Yazılımsal olduğunu düşünüp format atmayı denedim ilk denememde PC kapandı fakat daha sonra format attım Windows açıldıktan 5 dk sonra yeniden kapandı. SSD de bi problem vardır diye düşündüm format atarken SSD yi silip HDD ye kurdum pc çok ağırlaştı ve kendini kapatmaya devam ediyor.

Laptop özellikleri.
HP omen.
Intel i7 işlemci.
16 GB RAM.
256 GB SSD + 2TB HDD.
4 GB NVIDIA GTX 1050 Ti.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Benim eski laptopumda bu sorun vardı, Toshiba markaydı. Sorunu ekran kartından kaynaklanıyordu, kullanmadım ben de daha sonra zaten çöp oldu. Umarım sizin sorun yazılımsaldır, yoksa biraz uğraşmanız gerekebilir.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Ssd ve hdd sağlığını kontrol yazılımları ile bakın bir yada ramleri bir kontrol et bir de eğer uzun süredir 1 sene gibi bir süreden bahsediyorum termal macun eğer yük altında kaldı ise kurumuş yada özelliğini yitirmiş olabilir kontert ol edin yalnız bunları yaparken elinizde plastik eldiven olsun ve bataryayı da sökün.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Merhaba arkadaşlar.

Elimde HP marka oyun bilgisayarı var bilgisayarı açıyorum fakat 10 dk bazen de daha az sürede kendini kapatıyor. Laptopta ısınma sorunu yok BIOS ekranında 1 gün bekletim hiç kapanmıyor fakat Windows açıldıktan sonra PC kendiliğinden kapanıyor (Güvenli Mod dahil). Yazılımsal olduğunu düşünüp format atmayı denedim ilk denememde PC kapandı fakat daha sonra format attım Windows açıldıktan 5 dk sonra yeniden kapandı. SSD de bi problem vardır diye düşündüm format atarken SSD yi silip HDD ye kurdum pc çok ağırlaştı ve kendini kapatmaya devam ediyor.

Laptop özellikleri.
HP omen.
Intel i7 işlemci.
16 GB RAM.
256 GB SSD + 2TB HDD.
4 GB NVIDIA GTX 1050 Ti.

Adaptörde sorun olabilir . Cihazınız hakkında bilgim yok bataryasının çıkarılıp çıkarılmadığını bilmiyorum fakat sökülüyorsa çıkarıp adaptörle kullanmayı deneyin , onun dışında belkide güç katında problem olabilir. Sorununuz donanımsal gibi duruyor BİOS ekranında kapanmamış olabilir çünki BİOS ekranında aniden güç gerektiren bir yazılım açık olmuyor. Yada bunlarla hiç uğraşmayıp garantisi varsa servise yollayın gitsin.