Hp omen 15 2020 mi monster tulpar mı?

Bu konuyu okuyanlar

Poteyton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
3d animasyon ve modelleme ile uğraşıyorum.Bu iki bilgisayarın da bana yeteceğini düşünüyorum ancak ikisi hakkında da araştırdığımda sıkıntılar görüyorum.Monsterın uzun süredir stoklarda olmaması ve yenileneceğinde de zamlanacağı gerçeği var.Normalde hp sevmem ancak bunun kasası ve havalandırma sistemi hoşuma gitmedi değil.Aralarındaki i5-i7 farkı ne kadar etki eder.Donanımdan anlayan birileri hangisini ve neden tercih edeceğini söyleyebilirse çok mutlu olurum.(8-12 k arası bütçe)

Hp omen 15 2020: HP Omen 15-EK0000NT Intel Core i5 10300H 16GB 512GB SSD RTX Fiyatı

Monster Tulpar t5 v19.2: Monster Tulpar T5 v19.2

Son düzenleyen moderatör:

Poteyton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İ7 çekirdek ve izlek fazlalığı için daha iyi olur
Monster'ın uzun zamandır stokları yok,1 ay içerisinde bilgisayarı almam lazım.Bu bütçede bu fiyatta başka bilgisayarla karşılaşmadım.Varsa eğer önerebileceğiniz bilgisaylar paylaşırsanız sevinirim.Sormak istediğim i5 li hp omeni alsam,paramı aptalca mı harcamış olurum i7 monster beklemediğim için?

Reaksiyon puanı
268
Monster'ın uzun zamandır stokları yok,1 ay içerisinde bilgisayarı almam lazım.Bu bütçede bu fiyatta başka bilgisayarla karşılaşmadım.Varsa eğer önerebileceğiniz bilgisaylar paylaşırsanız sevinirim.Sormak istediğim i5 li hp omeni alsam,paramı aptalca mı harcamış olurum i7 monster beklemediğim için?
Tam bütçen nedir
Omen
Tulpar
Gamegaraj bakabilirz
Acer da

Reaksiyon puanı
268
Peki 12k ya
Rtx 2060s
İ7 10750h
Mı yoksa
Hp
İ5 10300h
2060 mı

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Tabiiki de ilk dediğin ancak böyle sorarsan cevap bu olur.
Monster'ın kalitesi ortada.Bir HP kalitesi yok.5 laptobundan 1nde ölü piksel var diye biliyorum.Servis iyi olsada servis çalışanlarıyla kanka olmaz istemiyor olabilir.

Reaksiyon puanı
268
Tabiiki de ilk dediğin ancak böyle sorarsan cevap bu olur.
Monster'ın kalitesi ortada.Bir HP kalitesi yok.5 laptobundan 1nde ölü piksel var diye biliyorum.Servis iyi olsada servis çalışanlarıyla kanka olmaz istemiyor olabilir.
Pavillion serisi alev alırken monster msı rakip olmaya çalılıyordu
(Oldumu Olamadı)

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Pavillion serisi alev alırken monster msı rakip olmaya çalılıyordu
(Oldumu Olamadı)
Ama Omen serisinden bahsediyoruz.
Kullanıcısıyım ve HP kendini düzeltti.Ayrıca Pavilion'ların yenilerinde bu sorun çözüldü diye biliyorum ama kesin bilgim yok :D.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
monster elinde kalır mı diyorsunuz?
%70 öyle diyorum.
Kalite istiyorsanız HP Omen 17.Kullanıcısıyım memnunum.Isınma sorunu yok.He diyorsunuz ki ben bilgisayarı 5 ayda bir olsa bile çeşitli nedenlerle servise göndermeye razıyım,o zaman Monster.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ben yeni Omen'in i7 - 2060 olan versiyonunu kullanıyorum. Şimdi şöyle bir konu var. Ben alacağım zaman Omen fiyatına i7-10875H işlemcili Monster vardı. Ancak 6C / 12T'li 10750H zaten iyi bir performans sunuyor. Bu sebeple kaliteli bir kasa ve yazılım için 8C / 16T işlemciden vaz geçilebilirdi. Ancak iş i5'e gelince pek öyle olmuyor. Çünkü 4C / 8T ile 6C / 12T arasında daha fazla fark var. Bu sebeple Monster tercih edilebilir. Ancak, ürünler geldiği zaman dolardan dolayı zamlı gelebilir ve bütçenize uymayabilir o yüzden kesin bir şey diyemem. Eğer Monster alacaksanız, kesinlikle 4 egzoz çıkışı olan Tulpar modellerine bakın.

Poteyton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben yeni Omen'in i7 - 2060 olan versiyonunu kullanıyorum. Şimdi şöyle bir konu var. Ben alacağım zaman Omen fiyatına i7-10875H işlemcili Monster vardı. Ancak 6C / 12T'li 10750H zaten iyi bir performans sunuyor. Bu sebeple kaliteli bir kasa ve yazılım için 8C / 16T işlemciden vaz geçilebilirdi. Ancak iş i5'e gelince pek öyle olmuyor. Çünkü 4C / 8T ile 6C / 12T arasında daha fazla fark var. Bu sebeple Monster tercih edilebilir. Ancak, ürünler geldiği zaman dolardan dolayı zamlı gelebilir ve bütçenize uymayabilir o yüzden kesin bir şey diyemem. Eğer Monster alacaksanız, kesinlikle 4 egzoz çıkışı olan Tulpar modellerine bakın.
Anladım,Ancak şu sıralar tercih edebileceğim bir monster mevcut değil ve 2 3 hafta içerisinde almam gerekiyor.Hem işimden hem de kurdan dolayı.Bu hp omen 15 modeli mevcut sistemiyle iyi bir sistem mi bu fiyata?.Monster stoklarda olmadığı için kıyaslamayı bir kenara bırakırsak.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Anladım,Ancak şu sıralar tercih edebileceğim bir monster mevcut değil ve 2 3 hafta içerisinde almam gerekiyor.Hem işimden hem de kurdan dolayı.Bu hp omen 15 modeli mevcut sistemiyle iyi bir sistem mi bu fiyata?.Monster stoklarda olmadığı için kıyaslamayı bir kenara bırakırsak.
Kaliteden ötürü de bırakılmalı.Omen kaliteside değil.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ana amacınız oyundan ziyade işiniz için kullanacağınız programlar olacak değil mi?

Poteyton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
3d programlar ve görüntü işleme programlari evet.Autodesk Maya,after effects gibi.

Bot 1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
bence hp alma çünkü kullanan biri olarak söyleyeyim fanları pek işe yaramıyor ben olsam tereddütsüz monster alırım acer falan da alma israf olur paran yazık günah