Donanım Hp omen 15 2020 mi monster tulpar mı?

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Ben yeni Omen'in i7 - 2060 olan versiyonunu kullanıyorum. Şimdi şöyle bir konu var. Ben alacağım zaman Omen fiyatına i7-10875H işlemcili Monster vardı. Ancak 6C / 12T'li 10750H zaten iyi bir performans sunuyor. Bu sebeple kaliteli bir kasa ve yazılım için 8C / 16T işlemciden vaz geçilebilirdi. Ancak iş i5'e gelince pek öyle olmuyor. Çünkü 4C / 8T ile 6C / 12T arasında daha fazla fark var. Bu sebeple Monster tercih edilebilir. Ancak, ürünler geldiği zaman dolardan dolayı zamlı gelebilir ve bütçenize uymayabilir o yüzden kesin bir şey diyemem. Eğer Monster alacaksanız, kesinlikle 4 egzoz çıkışı olan Tulpar modellerine bakın.

Poteyton

Öğrenci
Ben yeni Omen'in i7 - 2060 olan versiyonunu kullanıyorum. Şimdi şöyle bir konu var. Ben alacağım zaman Omen fiyatına i7-10875H işlemcili Monster vardı. Ancak 6C / 12T'li 10750H zaten iyi bir performans sunuyor. Bu sebeple kaliteli bir kasa ve yazılım için 8C / 16T işlemciden vaz geçilebilirdi. Ancak iş i5'e gelince pek öyle olmuyor. Çünkü 4C / 8T ile 6C / 12T arasında daha fazla fark var. Bu sebeple Monster tercih edilebilir. Ancak, ürünler geldiği zaman dolardan dolayı zamlı gelebilir ve bütçenize uymayabilir o yüzden kesin bir şey diyemem. Eğer Monster alacaksanız, kesinlikle 4 egzoz çıkışı olan Tulpar modellerine bakın.
Anladım,Ancak şu sıralar tercih edebileceğim bir monster mevcut değil ve 2 3 hafta içerisinde almam gerekiyor.Hem işimden hem de kurdan dolayı.Bu hp omen 15 modeli mevcut sistemiyle iyi bir sistem mi bu fiyata?.Monster stoklarda olmadığı için kıyaslamayı bir kenara bırakırsak.

Optikiyaza

Doçent
Anladım,Ancak şu sıralar tercih edebileceğim bir monster mevcut değil ve 2 3 hafta içerisinde almam gerekiyor.Hem işimden hem de kurdan dolayı.Bu hp omen 15 modeli mevcut sistemiyle iyi bir sistem mi bu fiyata?.Monster stoklarda olmadığı için kıyaslamayı bir kenara bırakırsak.
Kaliteden ötürü de bırakılmalı.Omen kaliteside değil.

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor
Ana amacınız oyundan ziyade işiniz için kullanacağınız programlar olacak değil mi?

Bot 1

Öğrenci
bence hp alma çünkü kullanan biri olarak söyleyeyim fanları pek işe yaramıyor ben olsam tereddütsüz monster alırım acer falan da alma israf olur paran yazık günah

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor

ozciceky

Profesör
Acer tavsiye ediliyor mu
Kesinlikle ederim. Hem swift hem de nitro serisi acer notebook kullanıyorum. Ondan önce de Acer notebookum vardı. Reklamasyonu fazla olmayan ama acaip kaliteli ve stabil aletler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet,maalesef.Ben sadece oyun tarafına odaklanmışım.
Monster'dansa ASUS almanı tavsiye ederim.HP fanboyu Monster haterı deüilim :D.
Katılıyorum. Asus'un ryzen 5-7-9 serisi 4000 modelleri işlemci olarak çok iyiler.
Asus'un TUF serisini de beğeniyorum ben.

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor

Birde darboğaz sorunu çıktı.Benim durumumda bir sorun mu bu?(darboğazın tam olarak nasıl işlediğini bilmiyorum,olayı sadece fps kaybı mı?)
Bu arada yorumlarınız ve ilginiz için herkese teşekkürler :)
Böyle karşılaştırma yapılırsa tabi kötü görünür :) 10900K masaüstü bir işlemci ve 125W. 4900H mobil bir işlemci ve 45W. İkisinin soğutulma çözümleri aynı değil bir kere. 4900H şuan en güçlü mobil işlemci hiç kafanız karışmasın.

ozciceky

Profesör
Böyle karşılaştırma yapılırsa tabi kötü görünür :) 10900K masaüstü bir işlemci ve 125W. 4900H mobil bir işlemci ve 45W. İkisinin soğutulma çözümleri aynı değil bir kere. 4900H şuan en güçlü mobil işlemci hiç kafanız karışmasın.
Kesinlikle doğru bir yorum. Karşılaştırma çilek ile muz olmuş