Yardım Hp Laptop Isınınca Kapanıyor

ademlayic1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
arkadaşlar laptopum bu.
2018 yılında almıştım. kısa bir süre önce ssd taktım laptopa hard diskide cd yerine taktım. önceden arada bir olurdu kapanma sorunu şimdi her ısındığında kapanıyor bu pc.
içini temizledim termal jelini sürdüm ama yok faydası olmadı. Öyle zorlamıyorumda laptopu oynadığım 1 tane oyun var o da zaten düşük gereksinim ama ısındığında kapanıyor. ne yapmamı önerirsiniz?

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Termal jel derken termal macunu kast ettiniz sanırım hangi marka termal macun kullandınız ayrıca sıcaklıklar yüksek demişsiniz ama sıcaklıklar kaç derece Aida 64 Extreme ile yük altındaki fotoğrafları paylaşır mısınız?

ademlayic1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Termal jel derken termal macunu kast ettiniz sanırım hangi marka termal macun kullandınız ayrıca sıcaklıklar yüksek demişsiniz ama sıcaklıklar kaç derece Aida 64 Extreme ile yük altındaki fotoğrafları paylaşır mısınız?
örneğin youtube de gezerken veya size şuan cevap iletirken 70 derecelerde geziniyor sıcaklık. macunun markasını bilmiyorum. dediğiniz programı indirdim fakat yük altındaki dediğiniz kısmı anlayamadım. nasıl yapacağımı anlatırsanız size ekran görüntüsü olarak iletebilirim

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Yük altında yani bilgisayarı zorlayacak işler yapmak oyun oynamak,render almak vs. istemiştim ama gerek kalmadı boşta bile öyleyse yük altında denemeye gerek yok.Eğer bilinmeyen bir marka macun sürdüyseniz ya da sürerken hava boşluğu bıraktıysanız veya çok sürdüyseniz bundan kaynaklı olabilir ya en yakın teknik servise götürün ya da kaliteli bir termal macun alıp doğru şekilde uygulayın
.