Hotmail'i Skype'ye yükseltme (Resimli Anlatım Bilmeyenler için)

Bu konuyu okuyanlar

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Selam arkadaşlar. bilmeyenler için hotmail(msn) i skype ye nasıl yükselticeleceğini göstereceğim. alıntı değildir. tamamen el emeğidir:) nette bir çok kişi msndeki kişileri skype ye nasıl taşıcagını bilmiyor. bende bunu bir borç bildim kendime :)

Öncelikle aşağıdan Skype'ı indiriyoruz:

Skype'ı indirmek için tıklayınız...

kurulumu yaptıktan sonra açılan ekranda Microsoft hesabını seçiyoruz

W3HIK4y.png

Sonra gelen ekranda msn adresiniz (hotmail.com , msn.com vs ile) giriş yapıyoruz

aIodG8n.png
em

Bu kısım önemli.

Eğer eskiden kullandıgınız bir Skype ID varsa hotmail ile birleştirmek istiyorsanız sol tarafı.

Eğer skype niz yok direk msn nizi yükseltmek istiyorsanız sağ tarafı seçiyoruz. (ben bilmeyenler için sağ tarafı seçtim)

7Tq77Ek.png

wUrrRok.png

Ve işlem tamamdır :)

VL0fYyN.png

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
güzel olmuş bilmeyenler için gerçekten güzel bi platform skybe :) 2 aydır düzenli olarak kullanıyorum tabiki eksiklikleri çok ama düzelteceklerinede inanıyorum önce Outlook ile birleştirseler çok güzel olur

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
evet. mail kontrol butonu tarzı bişey olması lazım. gerçi ben hotmail i gmail'ime aktardım. böyle bi sıkıntı yaşamıyorum:)

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Bende çok acayip bi durum sözkonusu nasıl olacak bilmiyorum valla....

Durum kısaca şöyle önceden mail adresimin kayıtlı olduğu bir skype adım ve şifrem vardı. Bu msn aktarma işi çıkınca geçişi yaptım.

Gelelim durumdaki acayipliğe önceki skype adım ve şifrem ile giriş yapınca eski kişileri görüyorum mail ardesim ve şifrem ile giriş yapınca msn deki kişi listemi görüyorum. Halbuki her iki hesapta aynı mail adresime kayıtlı..:):):)

İşte öyle acayip bi durum....:):)

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9

Durum kısaca şöyle önceden mail adresimin kayıtlı olduğu bir skype adım ve şifrem vardı. Bu msn aktarma işi çıkınca geçişi yaptım.

Gelelim durumdaki acayipliğe önceki skype adım ve şifrem ile giriş yapınca eski kişileri görüyorum mail ardesim ve şifrem ile giriş yapınca msn deki kişi listemi görüyorum. Halbuki her iki hesapta aynı mail adresime kayıtlı..:):):)

Bill gatese mail at :D

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Uygulaması Live Messenger'ın yanından bile geçemez bence.

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9

hocam anladıgım kadarıyla skype ilk aldıgında şifre vs işlemleri için hotmailini kaydetmişin. sonra hotmaili skype ye yükseltmişin. yani ikisi farklı durumlar.
skype id ile giriş yapınca sadece eskiden skype listedikleri görürsün. ama hotmail ile açarsan hepsini görürsün.

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Yenilik iyide gelen maili dın diye görüyoduk bunda illa yazıp tekrardan açacağız yokmu bunun bi yolu ?

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Yenilik iyide gelen maili dın diye görüyoduk bunda illa yazıp tekrardan açacağız yokmu bunun bi yolu ?
şuan windows 8 kullanıyorum. başlat menüsü yok biliyorsun win 8 de. pokki diye bi uygulama var başlat menüsü oluşuturuyor win 8 için.. gmail facebook hotmail bildirimleri otomatik gözüküyor. ben gmail bildirimleri için pokkinin' gmail uygulamasını seçtim.yukarıda son resimde görebilirsin. sende hotmail(outlook) olanını kullanabilirsin. eğer windows 8 kullanıyorsan tavsiye ederim.

seoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Skype işi çok kötü oldu ya tam tarih ne zaman peki?

Demirr1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
arkadaslar ben yukseltecegım ama olmuyor asagıda verdıgım hatayı verıyor bır cozum bulursanız sevınırım

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
arkadaslar ben yukseltecegım ama olmuyor asagıda verdıgım hatayı verıyor bır cozum bulursanız sevınırım

sanırım bilgisayarında önceden skype varmış. onu kaldırırken bi sıkıntı olmuş. eğer üzerine kurmuyorsa eski skype ni tekrar kur. sonradan temiz şekilde kaldır. yenisi kur.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

sanırım bilgisayarında önceden skype varmış. onu kaldırırken bi sıkıntı olmuş. eğer üzerine kurmuyorsa eski skype ni tekrar kur. sonradan temiz şekilde kaldır. yenisi kur.

Demirr1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

tsk bende oyle yaptım oldu ama sımdı yenı kurdugum skype ıse uyumluluk sorunu verıyor arastırdım
verılen yoların hepsını denedım ama yıne olmuyor

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
[MENTION=247783]ysf.taskin[/MENTION] anlatım için teşekkürler ama sana bir sorum olacak yeni kişi nasıl ekleyeceğiz hotmail hesabı olan birini ben adres defterime nasıl ekleyeceğim ???

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
@ysf.taskin anlatım için teşekkürler ama sana bir sorum olacak yeni kişi nasıl ekleyeceğiz hotmail hesabı olan birini ben adres defterime nasıl ekleyeceğim ???
eğer karşıdaki kişi hotmailini skype ye yükseltmediyse "msnadresini" skype de ekleyemiyorsun. skype bulmuyor yani. . ben şuan skype ile msn i de kullanıyorum bu sıkıntı yüzünden. biri ekliceğim zaman messengerdan ekliyorum. herkes yükseltmedi çünkü. 9 nisanda otomatik yükseltcek. o zamana kadar messenger ı silmeyin derim. eğer sildiysen google messenger 2012 diye aratığ tekrar kur

tsk bende oyle yaptım oldu ama sımdı yenı kurdugum skype ıse uyumluluk sorunu verıyor arastırdım
verılen yoların hepsını denedım ama yıne olmuyor
uyum sorunu olmamısı gerek. skype nin windows 8 metro sürümünü mü kullanıyorsun acaba?
http://www.skype.com/tr/download-skype/skype-for-windows/downloading/
bunu bi dene kardeşim

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Ben 2738 diye bir hata kodu çıkıyor.Skype yükleniyor ama alternatif oturum açma yolları şeklinde yüklemiyor.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
eğer karşıdaki kişi hotmailini skype ye yükseltmediyse "msnadresini" skype de ekleyemiyorsun. skype bulmuyor yani. . ben şuan skype ile msn i de kullanıyorum bu sıkıntı yüzünden. biri ekliceğim zaman messengerdan ekliyorum. herkes yükseltmedi çünkü. 9 nisanda otomatik yükseltcek. o zamana kadar messenger ı silmeyin derim. eğer sildiysen google messenger 2012 diye aratığ tekrar kur

aynı düşündüğüm şeyi söyledin başka çare yok yani sağol

S

SDN Okuru

SDN Okuru
microrosf hesabından skype ye giriş yapmamız yeterlimi acaba? yoksa kişilerimizin kaybolmaması için ille skype hesabının üzerine mi kayıt etmemiz lazım ? şimdiden tşkrler

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
microrosf hesabından skype ye giriş yapmamız yeterlimi acaba? yoksa kişilerimizin kaybolmaması için ille skype hesabının üzerine mi kayıt etmemiz lazım ? şimdiden tşkrler
bildiğim kadarıyla hotmail hesabın skype ye yükseliyor. extradan skype hesabı açmana gerek yok. ek olarak eğer eskiden kullandıgın skype varsa hotmail ile bağdaştırabilirsin

Demirr1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
alakası yok. normal versiyonunun linkini koymuştum zaten. metro arayüzü için windows 8 versiyonu var. o ayrı
bende olmuyor uyum sorunu verıyor ya :( bende anlamadım ya nette verılen tum cozumlerı denedım ama olmadı

alakası yok. normal versiyonunun linkini koymuştum zaten. metro arayüzü için windows 8 versiyonu var. o ayrı
bende olmuyor uyum sorunu verıyor ya :( bende anlamadım ya nette verılen tum cozumlerı denedım ama olmadı

sanemx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar. bilmeyenler için hotmail(msn) i skype ye nasıl yükselticeleceğini göstereceğim. alıntı değildir. tamamen el emeğidir:) nette bir çok kişi msndeki kişileri skype ye nasıl taşıcagını bilmiyor. bende bunu bir borç bildim kendime :)

öncelikle http://shiftdelete.net/skype-for-windows-download_950.html sitesinden msnli skype'yi indiriyoruz.

kurulumu yaptıktan sonra açılan ekranda Microsoft hesabını seçiyoruz

W3HIK4y.png

Sonra gelen ekranda msn adresiniz (hotmail.com , msn.com vs ile) giriş yapıyoruz

aIodG8n.png
em

Bu kısım önemli.
Eğer eskiden kullandıgınız bir Skype ID varsa hotmail ile birleştirmek istiyorsanız sol tarafı.
Eğer skype niz yok direk msn nizi yükseltmek istiyorsanız sağ tarafı seçiyoruz. (ben bilmeyenler için sağ tarafı seçtim)

7Tq77Ek.png

wUrrRok.png

Ve işlem tamamdır :)

VL0fYyN.png

peki bir sorum olacak.msn zaten bir kaç haftadır outlook olunca emailleirmi oradan okuyordum.
bugün skype yukseltince emaillerimi göremiyorum.emaillerimi nereden açabilirim.yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar??

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9

Eray Kandaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben skype yi kurdum bana 2738 koduyla hata veriyor.araç çubukları yüklenemedi diye yazıyor.forum sitelerinde yazanları denedim, kaldırıp yenıden kurdum ama yıne sonucu aldım.yardımcı olursanız sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
başlarım sizin skyp nizde benim windos live meilimi istiyorum çıkın aradan.