Twitter Trend Nedir? Nasıl Yapılır. Resimli ve Detaylı Anlatım

Twitter Trend Hakkındaki Bu Makale Size Yardımcı Oldumu?

• Evet Çok Faydalı

Kullanılan: 2 66.7%
  • Biraz Uzun Olmuş Kim Okuyacak

Kullanılan: 0 0.0%
  • Beş Para Etmez

Kullanılan: 1 33.3%
  • Bu Makaleyse Bende Filozofum

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Trezcan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu Makaleyi yazmamın asıl sebebi googlede Twitter Trendle alakalı yaptığımız aramada fındık kabuğunu doldurmayacak kadar bilgi edinememizdir.
Umarım bu konuda bilgi eksikliği çeken arkadaşlara yol gösterici ve faydalı bir makale olur.

Yalnız en baştan söyleyeyim zora gelmeyen biriyseniz ve armut piş ağzıma düş felsefesini takip ediyorsanız yazının bundan sonrasını okumayın.
Her delinin kendine göre bir yoğut yiyişi vardır bu yüzden Twitter Twitter olalı yüzlerce trend yapan birisi olarak kendi taktiğimi anlatacağım ki emin olun Google ye Twitterde nasıl Trend yapacağınızı sorduğunuzda, fındık kabuğunu doldurmayan bilgilere uşacaksınız. Ve bu bilgilerin hiçbiri size yardımcı olmayacaktır. Dahası bu yolla para kazanan insanların saçma programlarına para ödemek zorunda kalacaksınız.
Herneyse, şimdi böyle bir girişten sonra konumuza girelim.
[h=2]Trend Nedir?[/h]Trend Twitterde konuşulan en aktüel konulardır. Dünya ve ülkelere göre terndler değişmektedir. Birşeyin trend olabilmesi o kadar kolay değildir ama imkansızda değildir. Bu makalede beyninizi şişirecek terimler kullanmadan en basit şekilde Twitterde Trend nasıl yapılır bunu anlatmaya başlayalım.
Twitterde edindiğim bütün tecrübelere göre :
Gece 00.00 dan sabah 06.00 saatlerine kadar 500 veya 560
Sabah 06.00 dan Öğlen 12.00 saatlerine kadar 700-750
Öğlen 12.00 dan Akşam 18.00 a kadar 850 – 900
Akşam 18.00 dan Geçe 00.00 kadar da 1000 ve üzeri farklı Twitter hesaplarından ( BİR SAAT İÇİNDE ) gönderilen Twit Trend olur.
Tabi sadece bu kadar değil. Twitterin arka planında çalışan algoritma öyle bit pazarında satılan ikinci el yırtık ayakkabılara benzemez. Bunları söylememin nedeni sizi yıldırmak değil. Twitteri ciddiye alacaksınız.
Şimdi Twitterde Trend yapabilmenin 3 yolu var:

1. Twitterde çok fazla takipçiniz vardır, arkadaş çevreniz geniştir. Bir Twit yazarsınız yüzlerce insan ReTwit yapar. Arakadaşlarınızda yardım eder ve Twitiniz Trend olur. Bu kategorideyseniz okumayı bırakın
  2. Çok paranız vardır, Promoted Twitler yazarsınız ve aynı şekilde promoted hesabınız vardır, herkes sizi ekler, Twitter size çalışır, veya onlarca forllowing, re twit v.s programlara yüzlerce dolar sayarsınız. Bu kategorideyseniz okumayı bırakmak için hala bir şansınız var.
  3. Yukarıdaki hiçbir kategoriye uymuyorsanız, tek başınıza ve bir gün Twitterde Trend yapma hayalindeyseniz, okumaya devam edin.
Evet korktuğunuz başınıza geldi. 1000 tane twitter hesabını, kasmadan , stres yapmadan, Twitter güvenliğine takılmadan 2 ayda alacaksınız ( ki ben 1 ayda 1500 tane aldım)
Normalde, tek başınıza bir TT oluşturmanın alt yapısı bile en az 3 gün… Bu yüzden size bahsettiğim süreler sizi korkutmasın. Günde 1 saatinizi ayırarak 20 Twitter hesabı alarak 2 ayda 1200 Twitter hesabı alacağız. Eğer herşeyin armut gibi piştiğini ve ağzımıza düştüğünü sanıyorsanız makaleyi okumayı bırakmak için iyi bir nedeniniz var.
Önce Twitter hesabı açabilmemiz için e-mail adreslerimizin olması lazım. Google, Hotmail v.s adreslerde hesap almak uzun ve çetrefilli iş. ama Yandexten bir e-mail adresini 10 saniyede alabilirsiniz. Evet yandex bir Rus sitesi ama kısa süre önce Türk kullanıcılar içinde hizmete girdi.
[h=2]Eğer ben zoru severim diyorsanız başlıyoruz.[/h]

• Gerekli alanları dolduruyoruz, 1000 den fazla alacağımız için isimlere takılmayın. Sallayın gitsin. ( Bu adresleri asla kaybetmeyin, ilerde çok işinize yarayacak)

• Şimdi 2. adımdaki gerekli alanlarıda doldurduk. ÖNEMLİ NOT: Şifreyi seçerken basit bir şifre seçin ki Twitter hesaplarına girişiniz kolay olsun. 123321 veya 1a1a1a gibi. Hepsi aynı olsun. Tabi bu e-mailleri kişisel önemli işlerinizde kullanmayın.

• Ve hesabımız hazır. Bende bu hesabın alım süresi 15 saniye sürdü.
ÇOK ÖNEMLİ NOT: Her web sitesinde olduğu gibi yandexte de günevlik sistemi vardır. Yandex aynı IP den ard arda hesap almaya izin vermez ama Gmail ve Hotmail kadar insafsız değildir. Cep telfonunuzu vermeniz şart değildir. Ama 7 hesabı ard arda açtıktan sonra Modeminizi Kapatın ve 10 saniye sonra tekrar açın. Günde bunu en fazla 4 kere yapacaksınız 24 hesap alacağınızı varsayarak. Zor bir iş değil yani. IP nizi değiştirdikten sonra bilgisayarda çerezleride ( Cookies) silin. Bunun için ben Google Chrome kullanıyorum, Çerezleri silmek daha kolay ve sıradan.
Evet bu şekilde 1200 hesap aldığımızı farz edelim. Şimdi sıra geldi en zor kısma. TWİTTERDEN HESAP ALMA.
Bundan sonrasını lütfen çok dikkatli okuyun.
Twitter aynı IP üzerinden ard arda hesap alınmasına asla izin vermez. Bunu asla unutmayın. Twitterde her hesap alımından sonra Modeminizi Kapatım açarak ( 10 saniye bekleyin) IP nizi değiştirin ve çerezleri ( geçmişi) silin. Sonra diğer hesabınız alın.
Hesap Alırken Şu Hususlara Mutlaka Çok Dikkat Edin:

1. Mutlaka her hesapta Twitterin önerdiği ilk 5 kişiyi takip edin.
  2. Her hesap profiline aynı resmi asla yüklemeyin, farklı resim kullanın. Bunu Twitter anlıyor ve hesabınızı kesinlikle kapatıyor.
  3. Site ismiyle alakalı hesaplar almayın.
  4. Her hesaptan sonra bir twit yazın ( şart değil)
  5. Buda benim kriterimdir… Takipçim fazla olsun diye başkalarının annesi, kızkardeşi olan bayan resimlerini bu hesaplarda kullanmayın. Kullanıcı ismi bayan olsun ama resim kuş, yıldız, ay, güneş olsun.
[h=2]Twitter Hesabı Almak[/h]Evet Dostlar şimdi adım adım Twitter hesabımızı alalım. Burada dikkat etmemiz gereken bir kaç nokta var:

• Gerekli alanları dolduruyoruz.

• Buraya Dikkat. Arkadaşlar bu adımdan sonra eğer Twitter size güvenlik kodu girmenizi isterse emin olunki bu hesap kapatılacaktır… Büyük bir ihtimalle IP nizi değiştirmediniz. Hesabı Uluştura tıkmalanad sayfadan çıkın ve IP nizi değiştirin.

• Hesabımız Oluştu

• Twitterin önerdiği 5 kişiyi mutlaka takip ediyoruz.

• E-mailden hesabımızı Onaylıyoruz.

[h=2]Hesabımız kullanılmaya hazır.[/h]Ama daha bitmedi devamında dikkat edin.

• Bu Alanda Konumu Mutlaka TÜRKİYE olarak seçmeliyiz. Çünkü Trend yapmak istediğimiz ülke Türkiye olacak. Bu alanı asla es geçmeyin

Ve hayırlı Uğurlu olsun. Artık hesabımız Trendin ilk halkası olarak elimizde.
Bir işe başlamak yolun yarısıdır. Asla unutmayın en baştada dedim, zor bir yola girdik ama en zor kısmı bu hesapları alma süreci. Twitterde gündem belirleyeceğiniz günü düşünerek sabredin. En zor kısmı açıkladık. Şimdi en can alıcı kısmı açıklayacağız.
[h=2]2 ay sonra 1200 Hesabımız var.[/h]1200 hesap aldık. Da bu hesapları nasıl yöneteceğiz. Trend yapabilmemiz için 1200 farklı hesaptan 1 saatte Twittere 1200 Twit yollamamız lazım. İyi bu imkansız……
Mı acaba?
Çoklu hesaplarınızı kontrol edebileceğiniz 1000 lerce site ve program var arkadaşlar. Ama çoğu paralı, alavere dalavere yani. Ben size ücretsiz olanı ve en etkili olanını anlatacağım.
1200 hesabımız olduğunu varsayarak. Nasıl Terend yapacağınızı anlatacağım.
Şunu unutmayınki arkadaşlar herşeyin bir alt yapısı vardır. Eğer alt yapınızı sağlam kurarsanız işiniz rast gider, ama alt yapınız sakat ve alel acele yapılmışsa, varacağınız yer hüsrandır.
Şİmdi Twitterde Trend yapmanın alt yapısını oluşturacağız. Yani tezgahı kuracağız. Bu son adımımız.
Yukarıda dediğim gibi, çoklu Twitter hesaplarınız yönetecek 1000 lerce site ve program var ama ben size.

Açtığımız hesapları bu sitede açacağımız diğer hesaplarda toplayacağız.
Adım adım anlatalım.
Yukarıdaki siteye gidiyoruz.

• Creat Account butonuna tıklıyoruz sağda.

• Gelen Sayfada Email , şifre ve tekrar şifreyi yazıp Sign Up butonuna tıklıyoruz.

• Açılan sayfada Add Twitter Account kısmına tıklıyoruz. ( bunu yaparken Twitter hesabınız açık olması lazım)

• Açılan sayfada Uygulamaya izin veriyoruz

• Ve gördüğünüz gibi ilk hesabımız Eklendi… Bu şekilde bir web.tweetdeck.com/# hesabında 50 Twititter hesabı topluyoruz.
[h=2]Neden web.tweetdeck.com/# özellikleri ne?[/h]web.tweetdeck.com/# özelliği Twittere göndereceğimiz mesajların tarihini ve zamanını ayarlama şansımızın olması. Biz böyle bir imkan veriyor.
Mesela atıyorum. Beş gün sonra yani 28.02.2012 tarihinde saat 12.00 da Twitterde trend yapmak istiyoruz. İşte o tarihe zamanı ayarlıyoruz ve mesajımızı yazıyoruz. Ve site 28.02.2012 Tarihinde yani 5 gün sonra belirlediğiniz saatte mesajları göndermeye başlıyor.
KUllanımı ( Şuanda size gösteridiğim Örnek hesapta tek Bir tane Twitter hesabı olduğu için bu hesapla denemiyorum, 50 twitter hesabımın olduğu başka bir hesapta adım adım test edelim ve öğrenelim)
Hesaba girdiğimizde karşımıza boş bir sayfa gelecektir, bütün hesapları bir arada görmek için resimde Sağ üst köşedeki TWEETDECK yazan kısmın karşısında bulunan Kaleme benzeyen butona tıklıyoruz
.
Açılan sayfada hesaplar karşımızda.

Burada arkadaşlarıma ait gerçek hesaplarda var. Eğer size güvenen arkadaşlarınız varsa işlerinizi hızlandırmak için onların hesaplarınıda ekleyebilirsiniz.
Evet eklediğimiz hesaplara geldik…
İsterseniz Konuları bir Toparlayalım….
1. 1200 e-mail adresi aldık.
2. 1200 Twitter hesabı aldık.
3. 1200 hesabı 1 TWEETDECK hesabında 50 Twitter hesabı olmak şartıyla topladık.
NOT Burada ingilizce bilmeyen arkadaşlar için TWEETDECK de zaman ayarını nasıl yapmaları gerektiğini göstereceğim.

[h=2]Burada Dikkat[/h]
  1. Göndereceğimiz Kullanıcı isminin üzerine tıklıyoruz, seçiyoruz yani.
  2. Twiti yazıyoruz
  3. saatin üzerine tıklayarak zamanı ayarlıyoruz.
%50 hesap için ayrı ayrı Twitler yazıp zamanı belirledikten sonra Twite basıyorsunuz ve bu hesabınızdan çıkıyorsunuz.
Olay bu kadar basit. Şidmi bunu Örnek hesabımızla kalıcı olamsı için detayşıca gösterelim.
Hesabımıza giriyoruz.

Twiti yazdık, zamanı ayarladık, ve Twite tıkladık. Mesajımız 1 dakika sonta Twitterde olacak

Gördüğünüz gibi 1 Dakika sonra Twitimiz Twittere gönderildi.
Bu sistem Trend Çalışmamızın ikl ve en önemli ayağı. Bu kuracağımız sistem sayesinde, 1 saat içinde 1200 hesaptan 1200 Twiti Twittere göndereceğiz.
Unutulmaması gerekenler:

1. Twitter spamı anlar, kesinlikle her kullanıcı için orjinal mesajlar yazmalısınız. Her kullanıcı için aynı mesajı asla ama asla yazmayın çünkü Trend yapamayacağınız gibi, bütün hesaplarınızı banlarsınız.
  2. Zaman ayarlamasını iyi yapın, genelde gündüz saatlerini seçin. İnternetn yoğun olduğu akşam saatlerinde Trend başlatmayın.
[h=2]Son Vuruş:[/h]Twitter orjinal içeriklere çok dikkat eder… Farklı kaynaklardan Twit göndermeniz Trend esnasında çok önemlidir.
Aldığınız Twitter hesaplarından 30-40 tanesini varsa Facebook gruplarıyla birleştirin.
Bu çok önemli, Trendi ayarladığınız saatte Facebook ücerinden Twittere ek olarak 20-30 Twit daha yollayın. Ama Facebookta çoğumuzun fazla grubu özellikle 30-40 grubu yoktur… Daha kolay bir yolu anlatayım.
Kısa bir zaman önce denediğim ve etkili olduğunu gördüğüm
www.dudu.com sitesinde gruplar açarak twitter hesaplarınızla birleştirebilirsiniz.

• www.dudu.com da ünlüler adına 30-40 grup açtım Gurpları Teitter hesaplarıyla birleşitirdim.

• Bu şekilde.

Buradaki gruplardan Trendi ayarlarıdığım saatlerde 30-40 Twit gönderdim. Yani Dudu daki gruplara orjinal, kopyala yapıştır olmayan mesajlar yazarak paylaştım ve otomatik olarak bu mesajlar Twittere düştü… Dudu nun kullanıcılarına sağladığı bu imkanı ben Trendde kullandım Ve sonuç… Dudu üzerinden gelen bütün Twitler Twitterde popüler Twitler arasına girdi.
Ben www.dudu.com dan Trendde ciddi verim aldığım için örnek olarak verdim. Sizde Twitter hesabınız bağlayabileceğiniz farklı siteler biliyorsanız o siteleri bu şekilde kullanabilirsiniz.
Bütün bunlara ek olarak şunları söylemek istiyorum. Zor bir yöntemi anlattım size ama imkansız değil. Kalıcı bir Trend yapma tezganı kurmak kolay değil. Ama sonucu gördüğünüzde değdiğini anlayacaksınız.
Umarım Twitterde Trend yapıp gündemi belirlemek isteyen arkadaşlar için faydalı bir bilgi kaynağı olur.

Herkese başarılar diliyorum.

ebuyusuf

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım seni kutluyorum ama şu soruyu da sormadan edemiyorum:Sen deli misin yaavvvvvv!

crewd0x

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Harika! Ellerine sağlık

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Tek bir sorum var trend oluşturusak ne olacak ? Para mı kazanacağız ?

Trezcan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tek bir sorum var trend oluşturusak ne olacak ? Para mı kazanacağız ?

Tabiki, bu kadar emeği neden harcayalımki

--- Mesaj Güncellendi ---

arkadaşım seni kutluyorum ama şu soruyu da sormadan edemiyorum:Sen deli misin yaavvvvvv!

Bilgi paylaşımı noktasında evet kardeşim:)...

--- Mesaj Güncellendi ---

Harika! Ellerine sağlık

teşekkürler, umarım faydası olur...

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Peki bundan nasıl para kazanıyorsun? O kısmı anlıyamadım. Gündem oluşturduk peki nasıl yapcaz nerde kazanılıyor o para?
[MENTION=126238]Trezcan[/MENTION]

Trezcan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
What The Hell

Çok güzel bir soru. Ama inanın bu sorunun cevabına bir kitap yazabilirim ki pisayada özellikle ''İngilizce'' yüzlerce var.
İnternet Marketing diye googleye sorarsanız binlerce ingilizce makale bulacağınızdan eminim. Bunu paraya reklam yaparak çeviriyorsunuz.

Sorular genelde Trendi nasıl paraya çeviririz yönünde, bununla alakalı ayrı bir makale sözü veriyorum arkadaşlar.

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=126238]Trezcan[/MENTION] İşin ucunda para kazanma varsa 1200 hesap açma uğruna yapılabilir ama benim gibi bu konuda bilgi sahibi olmuyanlar bu konu için oha der bi trend oluşturmak için 2 ay uğrasmaya deymez der. :) Makaleni sabırsızlıkla bekliyoruz,takipteyim

RKYuckeN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
millet ben twitter miwitter falan dinlemem arkadaş en iyisi SDN FORUM gençler :D :D :D...