Hostinger Türkiye - Ücretsiz Hosting

MFBYazilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir çok kişi için faydalı olacağından eminim. Reklamsız ve geniş alanı kısıtlı trafik olmasından dolayı kişisel blog siteleri için uygun olabilir. Paylaşım için teşekkürler.

HostingerTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@HostingerTr http://turkceoyuntanitim.zz.mu/forum/ sitemi açtım ancak Katogori oluşturuyorum en fazla 10 karakter yazabiliyorum. Girdiğinizde zaten sözcüklerin yarım olduğunu göreceksiniz

Bu tarz sorularınızı kontrol panelinizden yardım fişi oluşturarak yardım isteyebilirsiniz.

Yok o yasak bu yasak ne koyacağız bu hosta ???? resim yüklemek bile yasak... kendi yaptığımız sanat resimlerini ekleyip alan olursa satmayı düşünüyoruz ama 4. maddenizdeki kurala göre sanat resimlerimizi bile ekleyemeyeceğiz... ne anladık şimdi....

haqy nickli üyenin de bahsettiği gibi sitenizde resim barındıramayacağınıza dair bir yasağımız bulunmamaktadır. Hizmet şartlarımızdaki 4. madde sitenizde dosya ya da resim paylaşım scripti barındıramayacağınıza dair bir maddedir. Hizmet şartlarımızı buradan gözden geçirebilirsiniz.

ben dot.tk den yönlendirme yapamadım yardımcı olyr musunuz ?

Vereceğim youtube linkini adım adım takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz: http://www.youtube.com/watch?v=SPkwB4-KyHI

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
hiç bir yerde nameserver adreslerini göremedim..

theley

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim forum up'da kurduğum bir forumum var.
sonu forumup.com diye bitiyor.
sonunu .com diye yapmak istiyorum.
hostinger'e üye oldum.
alan adı falan yazdım.
forumumu oraya nasıl geçiririm?

bu işlerden hiç anlamam :)

theley

Asistan
Reaksiyon puanı
0
düzeltme: .com ile bitmeyecekse ne anlamı var?
forumup.com
yetkinforum.com
tr.gg yeter de artar zaten.

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
benim forum up'da kurduğum bir forumum var.
sonu forumup.com diye bitiyor.
sonunu .com diye yapmak istiyorum.
hostinger'e üye oldum.
alan adı falan yazdım.
forumumu oraya nasıl geçiririm?

bu işlerden hiç anlamam :)

Bunu forumup.com'a sorman lazım. Eğer ftp bağlantın veya bir şekilde komple yedek alma imkanı veriliyorsa ve kurulu sistem taşımaya müsaitse yapabilirsin.

düzeltme: .com ile bitmeyecekse ne anlamı var?
forumup.com
yetkinforum.com
tr.gg yeter de artar zaten.

Keşke yazmadan önce biraz araştırsaydın. Yukarıda belirttiklerin ücretsiz "alt" alan adları ve .com ile biten bir alan adı istiyorsan bunu biryerden satın almış olman gerekir. Konuda ücretsiz hosting hizmeti verildiği yazıyor, ücretsiz domain değil. Zaten bu arkadaş da host hizmeti ile senin dediğin gibi ücretsiz alt alan adlarını sunuyor. Ne gerek var diyorsan orası senin bileceğin iş fakat burada komple hosting hizmeti ücretsiz. Yani istediğin alan adıyla yine istediğin site yazılımını aynı ücretli bir hostingde olduğu gibi yükleyip kullanabiliyorsun.

Bu arada, sorulara hep ben cevap vermişim ama yanlış anlaşılmasın, bir ortaklığım felan yok :)

abidn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sizin kadar berbat bir Host daha yok. Neredeyse tüm sitelerim bir müddet sonra "vhost not found" hatası vermeye başladı ve FTP'ye de erişemedim. Şimdi tüm hesaplarımı da temizledim. Bilginize.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Anladığım kadarıyla ücretsiz planda cpu çok yetersiz kalıyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Anladığım kadarıyla ücretsiz planda cpu çok yetersiz kalıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben kurdum siteyi ama siteye girmeye çalışınca googlechrome siteyi bulamadı diyo :'( nasıl düzeltecem yardımcı olabilirmisiniz?

aoktay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sizlere bedava bir hosting alanı tavsiye ediyorum, bana da bir arkadaşım tavsiye etti, gayet güzel kullanışlı anlaşılır bir sistemi var destek olmak için referans linkimi kullanarak üye olabilirsiniz sizde kendi referans linkinizle tavsiye edebilirsiniz, umarım işinizi görür.

http://www.hostinger.web.tr/

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
kaydoldum usta, hadi hayırlısı, gerçi sanırım site biraz geç hazır oluyor. yarın birdaha bakıcaz artık yatma vakti gelmiş sonra uyukluyom sabah :D

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Berbat bi sistem tavsiyem kaydolmayın, bir ziyaretcide cpu aşıldı hatası verdi. başlarım böyle hosta, baknus bile daha iyi

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Sisteme sadece siz girin yinede bi zaman sonra sistemi aştığını söyleyip kendi sitesine yönlendiriyor. Hiç bulaşmayın, adam gibi bi hosta 30 TL verip kurtulun.

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bende niye hiç sorun yok? Şansınıza küsün :D

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sisteme sadece siz girin yinede bi zaman sonra sistemi aştığını söyleyip kendi sitesine yönlendiriyor. Hiç bulaşmayın, adam gibi bi hosta 30 TL verip kurtulun.

evet aynen öyle oluyo, paralı alıcam önerdiğiniz gibi karıncahosttan.

vaio

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar sevgili SDN ailesi, sizlere hostinger.web.tr ile ilgili bir sorum olacak. Bu konularda gerçekten acemiyim. Cevaplarsanız çok memnun olurum.

Konu şu; benim daha önceden aldığım bir alan adım var ve wordpress kullanarak bir blog yapmak istiyorum. Dün hostinger.web.tr isimli sitenin ücretsiz hosting özelliklerinin çok iyi olduğunu gördüm ve oradan ücretsiz bir hesap açtım. Alan adımı sunucunun nameserver'larına yönlendirdim ve daha sonra wordpress'in en son sürümünü indirip sunucudaki public_html klasörüne filezilla ile gönderdim.

12091.PNG

41022.PNG

Daha sonra hostinger'daki kontrol paneline girerek bir veritabanı oluşturdum. MYSQL veritabanı adı ve MYSQL kullanıcı adını aynı yaptım.

90553.PNG

Daha sonra wordpress'i kurmak için browser'ın adres çubuğuna sitemin adresini yazdım ve karşıma şu ekran çıktı.

94484.PNG

28385.PNG

"Bir ayar dosyası oluştur" a tıkladım, daha sonra gelen ekrandan "Başlayalım!" a tıkladım ve gelen ekranda istenilen tüm bilgileri girdim.

46786.PNG

Fakat karşıma aşağıdaki ekran çıktı, ne kadar denediysem hep aynı hatayı veriyor. Kullanıcı adı, Veritabanı adı ve Parola kısmında yanlışlık yok. Sizce nerede hata yapıyorum? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

4977.PNG

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Merhabalar sevgili SDN ailesi, sizlere hostinger.web.tr ile ilgili bir sorum olacak. Bu konularda gerçekten acemiyim. Cevaplarsanız çok memnun olurum.

Konu şu; benim daha önceden aldığım bir alan adım var ve wordpress kullanarak bir blog yapmak istiyorum. Dün hostinger.web.tr isimli sitenin ücretsiz hosting özelliklerinin çok iyi olduğunu gördüm ve oradan ücretsiz bir hesap açtım. Alan adımı sunucunun nameserver'larına yönlendirdim ve daha sonra wordpress'in en son sürümünü indirip sunucudaki public_html klasörüne filezilla ile gönderdim.

12091.PNG

41022.PNG

Daha sonra hostinger'daki kontrol paneline girerek bir veritabanı oluşturdum. MYSQL veritabanı adı ve MYSQL kullanıcı adını aynı yaptım.

90553.PNG

Daha sonra wordpress'i kurmak için browser'ın adres çubuğuna sitemin adresini yazdım ve karşıma şu ekran çıktı.

94484.PNG

28385.PNG

"Bir ayar dosyası oluştur" a tıkladım, daha sonra gelen ekrandan "Başlayalım!" a tıkladım ve gelen ekranda istenilen tüm bilgileri girdim.

46786.PNG

Fakat karşıma aşağıdaki ekran çıktı, ne kadar denediysem hep aynı hatayı veriyor. Kullanıcı adı, Veritabanı adı ve Parola kısmında yanlışlık yok. Sizce nerede hata yapıyorum? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

4977.PNG

Resimli wordpress kurulumu.