Hometech Micro SD Card hakkında yardımınız gerekli

Bu konuyu okuyanlar

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Merhabalar iyi günler herkese..

Yakın zamanda Hometech alpha 110a modeli bir laptop aldım çok yüksek bir beklentim yoktu ki öyle donanımlı bir laptop değil kendisi..

Sorunum ise 32 gb bir hafızaya sahip olması ve bu laptop win10 işletim sistemine sahip dediğimi anlamışsınızdır zaten..

Attığım resimde de gördüğünüz gibi ve araştırmalarıma göre micro SD card (64 gb ye kadar) destekli yazıyor ve girişide laptopta mevcut...İnternette micro Sd card arıyorum sdhc var sdxc var o var bu var bi ton şey var hangisini destekler hiçbir bilgim yok ve paramında boşa gitmesini istemiyorum haliye biraz sonra sipariş vermeyi düşünüyorum.Benim amacım 64 gb lik bi micro sd kart takayım ki ek olsun işlemlerimi biraz daha rahat yapabileyim yani istediğim kart disk görevi görmesi lazım video resim micro sd si değil nasıl bi kart bunlar ismi nedir ne almam gerekir gerçekten yardım lazım sipariş veremiyorum ve ihtiyacım var yardımcı olun lütfen herkese teşekkürlermi sunarım şimdiden..
6DF7C64E-FA46-4CA4-9DF4-EFCD14C09249.jpeg

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,903
O cihazda kaç bit UEFI var onu öğrenirseniz iyi olur. 32 bit ise hiç almayın. Geleceğe yönelik değil çünkü.

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Öncelikle çok teşekkür ederim..32 bit fakat almak zorundayım 32 gb hafızası var ve bana kalan bi alan yok windows kullanıyor zaten nerdeyse hepsini 64 gb micro sd takıp D: diski olmasını istiyorum dediğiniz UEFI nedir bilmiyorum ve nasıl öğrenebilirim sizlere söyleyebilirim..
O cihazda kaç bit UEFI var onu öğrenirseniz iyi olur. 32 bit ise hiç almayın. Geleceğe yönelik değil çünkü.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,903
Öncelikle çok teşekkür ederim..32 bit fakat almak zorundayım 32 gb hafızası var ve bana kalan bi alan yok windows kullanıyor zaten nerdeyse hepsini 64 gb micro sd takıp D: diski olmasını istiyorum dediğiniz UEFI nedir bilmiyorum ve nasıl öğrenebilirim sizlere söyleyebilirim..
Evet, 32 bit UEFI varmış. EFI MIXED MODE ile 64 bit UEFI olarak bir kaç Linux distrosu kullanılabilir. Çünkü Bay Trail'e sahip Intel Atom CPU var ve bu Bay Trail mimarili CPU'ya sahip çoğu cihazda 32 bit UEFI olur. Bu da onlardan biri. Samsung Evo 64GB Micro SD alabilirsiniz.

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Evet, 32 bit UEFI varmış. EFI MIXED MODE ile 64 bit UEFI olarak bir kaç Linux distrosu kullanılabilir. Çünkü Bay Trail'e sahip Intel Atom CPU var ve bu Bay Trail mimarili CPU'ya sahip çoğu cihazda 32 bit UEFI olur. Bu da onlardan biri. Samsung Evo 64GB Micro SD alabilirsiniz.
Çok çok teşekkür ederim size fazla bişey anlamadım bilgim yok kusuruma bakmayın fakat Samsung Evo da sdxc yazıyor bu laptop sdhc destekli değilmi sorun olmaz dimi çok uğraştırdım farkındayım ama kusuruma bakmayın çünkü bazısı go prosuna alıyor bazısı fotoğraf makinesine anlamadım pek bilgim yok fakat size güveniyorum..
Çok çok teşekkür ederim size fazla bişey anlamadım bilgim yok kusuruma bakmayın fakat Samsung Evo da sdxc yazıyor bu laptop sdhc destekli değilmi sorun olmaz dimi çok uğraştırdım farkındayım ama kusuruma bakmayın çünkü bazısı go prosuna alıyor bazısı fotoğraf makinesine anlamadım pek bilgim yok fakat size güveniyorum..
SanDisk Ultra® 64GB 80MB/s microSDHC™/microSDXC™ UHS-I Fiyatı Burda sdhc ve sdxc yazarken Samsung Evo Plus MB-MC64HA/TR 64 GB MicroSDXC Class 10 UHS-I Hafıza Kartı + Adaptör Fiyatları ve Özellikleri burda ise sadece sdxc yazıyor hangisini almalıyım ve hangisi iyidir son sorum budur sizlere..

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Teşekkürler cevabınız için.. Bilgim olmadığı için alpha 110a da bu kartı alırsam sorun yaşarmıyım bakabilirmisiniz ben nereye baktıysam bulamadım..
Alabileceğin en iyi seçeneklerden biri budur.