Hollanda'da kızlar'ın askerlik yapması mecburi oldu

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
268
Yok #####
Profil fotomda hangi cinsiyet olxuğum ortaya çıkıyor .
Değiştirdim

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Bizim buraya da gelirse sanırım bizim Didem ile Dilara'da haki elbiseyi ilk giyecekler arasında olacaklar. Şöyle MPT-71 ile çekilmiş havalı resimlerini yayınlarlar artık! :D

MPT-71 öyle herkese yok. Halen G3 kullanımı var. MPT-71 özel harekat komando ve sınır karakollarındaki timlerde var.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Kolaydı sanki erkek kadın aynı kışlada aynı koğuşta olacak. İlla ki kadın asker görmek istiyorsan subay ya da astsubay ol görürsün.

Ben askere gitmeden bizim buralarada gelmeli. Hatta kaynaşma ve eşitlik amaciyla koğuşlar karıştırılsın ??

Reaksiyon puanı
1,056
2 gün sonra 17 yaşına girecek kız:

Ekli dosyalar

• indir.jpg
    indir.jpg
    38.7 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleme:

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
İyimiş bizimkiler 17 yaşında tiktokta erkek tavlamaya çalışıyor

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Komtanım böğön savaş var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Komutanım geçerken gratise uğrayalımmıııı

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
İşte bende onu diyorum bizimkiler sözde feminist. Daha çok cinsiyetçi sizin dediğinize göre.
Onların yaptığına cinsiyetçilik deniyor.

Ama benim görüşüm kadınla erkeğin eşit olmayacağı şekilde. Bunu hak olarak demiyorum kanun vb. ile kadınların ve erkeklerin hakları eşitlenebilir. Benim demek istediğim bir kadın ile bir erkeğin güç olarak eşit olmayacağı. Kadınlar erkeklerin yaptığı her işi yapamaz, bazılarını yapabilir. Mesela ben bir kadının madencilik yapabileceğini düşünmüyorum.

Ama bir erkek bir kadının yaptığı işlerin yapabilir. Mesela ev temizliği mesela yemek...Toplumda bu kadın işi erkek yapmamalı yargısı kırılmalı demek istediğim.

Reaksiyon puanı
5,172
İşte bende onu diyorum bizimkiler sözde feminist. Daha çok cinsiyetçi sizin dediğinize göre.
Bugüne kadar çevremde hiç feministim diyerek kadını üstün tutan biri olmadı. Bilmiyorum "bizimkiler" den kastın kim ama ben senin yerinde olsam o "bizimkiler" dediklerinden kaçarım.

Ama bir erkek bir kadının yaptığı işlerin yapabilir.
Hayır yapamaz. Mesela bir erkek, çocuğuna hiçbir zaman bir anne kadar şefkatli bakamaz. Yada fiziksel farkları bu kadar önemsiyorsan bir erkek hiçbir zaman bir çocuğu emziremez.

Bir kadınsa hiçbir zaman erkek kadar koruma içgüdüsüne sahip olmaz. Hiçbir zaman fiziksel güce erkek kadar yatkın olamaz.

Ama bu farklar hiçbir zaman bir erkeğin çocuğuna şefkatle bakamayacağı yada bir kadının kendini koruyamayacağı anlamına gelmez.

Ama benim görüşüm kadınla erkeğin eşit olmayacağı şekilde. Bunu hak olarak demiyorum kanun vb. ile kadınların ve erkeklerin hakları eşitlenebilir. Benim demek istediğim bir kadın ile bir erkeğin güç olarak eşit olmayacağı. Kadınlar erkeklerin yaptığı her işi yapamaz, bazılarını yapabilir. Mesela ben bir kadının madencilik yapabileceğini düşünmüyorum.
Eşit olma ile aynı olma arasındaki farkı karıştırıyorsun. Kimse kadınla erkek aynıdır demiyor. Elbette farklılıklar var ancak bu farklılılıklar fiziksel farklılıklar. Kas gücü kimin umrunda ki bu devirde...

Son düzenleme:

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Hollanda'da kızlar'ın askerlik yapması mecburi oldu

Ekli dosyayı görüntüle 120559

Cinsiyet eşitliği kapsamında Hollanda’da, kadınların da zorlu askerlik kapsamına alınmasına karar verildi. Buna göre ülkede 17 yaşına giren tüm genç kızlara askerlik celbi gönderilecek. Üstelik bu kişiler arasında tahtın varisi Prenses Amalia da var…

Hollanda Eski Savunma Bakanı Jeanine Hennis-Plasschaert, 2017 yılında eşitlik ilkesi gereği zorunlu askerlik yasasının sadece erkekleri kapsamasına itiraz etti. Kadın bakan, zorunlu askerliğin Hollandalı kadınlar için de uygulanmasını istedi.

Hollanda Parlamentosu kadın-erkek eşitliği kapsamında yasanın değiştirilmesini benimseyerek, zorunluk askerlik uygulamasına kadınları da dahil etti.

Karar kapsamında bu haftadan itibaren, 17 yaşına giren 2003 doğumlu 100 bin genç kadına askerlik celbi gönderilecek.

PRENSES AMALIA’YA DA CELP GİDECEK

Bunlardan biri de, Kral Willem-Alexander'ın ardından Hollanda tahtına oturacak olan Prenses Amalia.

Hollanda Devlet Bilgilendirme Servisi'nden yapılan açıklamaya göre, 7 Aralık'ta 17 yaşına girecek olan Prenses Amalia da askerlik celbi alacak. Açıklamada, Prenses Amalia'nın, geleceği açısından orduyu tanımak istediği belirtildi ancak celbi aldıktan sonra ne yapacağına henüz karar vermediği belirtildi.

Öte yandan Eski Hollanda Kraliçeleri Wilhelmina, Juliana ve Beatrix; devlet başkanı sıfatıyla hiçbir zaman orduda görev yapmadı. Kral Willem-Aleander ise askerlik görevini Hollanda Deniz Kuvvetleri'nde yedek subay olarak tamamladı.

ORDUDA KADINLARIN ARTIRILMASI HEDEFLENİYOR

Hollanda Savunma Bakanlığı, bu hafta başlayacak yeni uygulama ile ordudaki kadın personel sayısını arttırmayı hedefliyor. Hollanda Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki personelin şu anda sadece yüzde 10'u kadınlardan oluşuyor.

Askerlik celbi sayesinde, ordudaki kariyer olanakları anlatılarak, kadınların profesyonel askerlik kadrolarına başvurması sağlanacak.

Hollanda Savunma Bakanı Ank Bijleveld, şu anda zorunluluk olmadığını belirterek, "Ama gelecekte ne olur bilinmez. Ülkemizin güvenliği tehdit altında olursa, bütün yükümlüler silahaltına çağrılabilir" dedi.

HOLLANDA’DA ASKERLİK

Soğuk Savaş döneminin sona ermesinin ardından büyük ve pahalı ordulara lüzum kalmadığı gerekçesiyle Hollanda'da profesyonel askerlik sistemine geçildi.

Ancak yine de askerlik çağı gelen erkeklere celp gönderilmeye devam edildi. Böylece, gençlerin askerlik mesleğine ilgisinin çekilmesi ve gönüllü olarak ordudaki mesleklerini seçmeleri amaçlanıyor.

3000 IQ Player online

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Bugüne kadar çevremde hiç feministim diyerek kadını üstün tutan biri olmadı. Bilmiyorum "bizimkiler" den kastın kim ama ben senin yerinde olsam o "bizimkiler" dediklerinden kaçarım.

Hayır yapamaz. Mesela bir erkek, çocuğunu emziremez. Ona hiçbir zaman bir anne kadar şefkatli bakamaz.

Bir kadınsa hiçbir zaman erkek kadar koruma içgüdüsüne sahip olmaz. Hiçbir zaman fiziksel güce erkek kadar yatkın olamaz.

Ama bu farklar hiçbir zaman bir erkeğin çocuğuna şefkatle bakamayacağı yada bir kadının kendini koruyamayacağı anlamına gelmez.

Eşit olma ile aynı olma arasındaki farkı karıştırıyorsun. Kimse kadınla erkek aynıdır demiyor. Elbette farklılıklar var ancak bu farklılılıklar fiziksel farklılıklar. Kas gücü kimin umrunda ki bu devirde...
Eksik yazmışım. Erkek kadının yaptığı işlerin çoğunu yapabilir. İşten kastım meslek. Tabiki bir erkek anne şefkatini veremez çocuğuna...

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Kolaydı sanki erkek kadın aynı kışlada aynı koğuşta olacak. İlla ki kadın asker görmek istiyorsan subay ya da astsubay ol görürsün.
Ozaman ya goremem ya bir iki tane. Yari yariya olsa guzel olur kışla yazliga döner ?

Reaksiyon puanı
5,172
Eksik yazmışım. Erkek kadının yaptığı işlerin çoğunu yapabilir. İşten kastım meslek. Tabiki bir erkek anne şefkatini veremez çocuğuna...
Mesele anne şefkati yada iş değil hocam. Önemli olan kadınla erkeğin bir bütün olarak bu dünyaya geldiğini ve her ikisinin farklardan ziyade farklı yönelimlerinin olduğunu ve nihayetinde her ikisininde bir şekilde birbirine mecbur olduğunu anlamakta.

Muhtemelen feminst insanlar mecburiyet kelimesinden ve annelik içgüdülerinin sürekli ön plana çıkarılmasından nefret eder ama bu böyledir. Bizlerde mecbur olduğumuz hiçbir şeyden üstün olamayız.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Askerde yemek bile yapsalar o yeterli. İnsan yemekten soğuyor askerde :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Askerde yemek bile yapsalar o yeterli. İnsan yemekten soğuyor askerde :)
Yok, o kadar da değil yahu! Milenyum kızları yemekten pek anlamaz. Ama asker ocağında çoğunluk yerde harika yemekler çıkar. Eski zamanlar belki bazı yerlerde sürekli kapuska benzeri şeyler çıkar, asker bıkardı. Ama şimdi öyle olmadığını, yemekler konusunda bir sorun bulunmadığını biliyorum.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Yok, o kadar da değil yahu! Milenyum kızları yemekten pek anlamaz. Ama asker ocağında çoğunluk yerde harika yemekler çıkar. Eski zamanlar belki bazı yerlerde sürekli kapuska benzeri şeyler çıkar, asker bıkardı. Ama şimdi öyle olmadığını, yemekler konusunda bir sorun bulunmadığını biliyorum.
@seyyah abi haklısın ama gerçekten kötüydü benim zamanımda.
Yıl 2011. Yer Diyarbakır, Ergani. Bi ara hindi eti çıkmaya başlamıştı kışlada. Nerdeyse her öğlen veriyorlardı. Bir de yapmayı bilseler. Nerdeyse tüm et türlerinden soğuyordum az kalsın. Hindi eti zaten sıkıntılıdır biraz.
Ama acemi birliğinde yemekleri yemek şirketi yaptığı için orası istisna diyebiliriz :_)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
@seyyah
Ama acemi birliğinde yemekleri yemek şirketi yaptığı için orası istisna diyebiliriz :_)
Acemi birliklerinde yemekler her zaman ve her yerde on numaradır. Sadece usta birliklerinde komutanın inisiyatifine göre değişkenlik gösterebilir. Tabii bu durum bizim zamanlar içindi. Ordumuz şimdi profesyonelleşti. Durumlar çok değişti. Benim iki oğlum da 21'er gün askerlik yaptılar ama normal gidenlere sorduğumda yemeklerin çok iyi olduğunu söylemişlerdi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Şanlı Urfa 20.Zırhlı tugayında yemekler iyidi 1998-1999 arasında iyidi mercimek çorbası harikaydı...

Son mesajlar