Hollanda'da kızlar'ın askerlik yapması mecburi oldu

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Hollanda'da kızlar'ın askerlik yapması mecburi oldu

1603300465807.png

Cinsiyet eşitliği kapsamında Hollanda’da, kadınların da zorlu askerlik kapsamına alınmasına karar verildi. Buna göre ülkede 17 yaşına giren tüm genç kızlara askerlik celbi gönderilecek. Üstelik bu kişiler arasında tahtın varisi Prenses Amalia da var…

Hollanda Eski Savunma Bakanı Jeanine Hennis-Plasschaert, 2017 yılında eşitlik ilkesi gereği zorunlu askerlik yasasının sadece erkekleri kapsamasına itiraz etti. Kadın bakan, zorunlu askerliğin Hollandalı kadınlar için de uygulanmasını istedi.

Hollanda Parlamentosu kadın-erkek eşitliği kapsamında yasanın değiştirilmesini benimseyerek, zorunluk askerlik uygulamasına kadınları da dahil etti.

Karar kapsamında bu haftadan itibaren, 17 yaşına giren 2003 doğumlu 100 bin genç kadına askerlik celbi gönderilecek.

PRENSES AMALIA’YA DA CELP GİDECEK

Bunlardan biri de, Kral Willem-Alexander'ın ardından Hollanda tahtına oturacak olan Prenses Amalia.

Hollanda Devlet Bilgilendirme Servisi'nden yapılan açıklamaya göre, 7 Aralık'ta 17 yaşına girecek olan Prenses Amalia da askerlik celbi alacak. Açıklamada, Prenses Amalia'nın, geleceği açısından orduyu tanımak istediği belirtildi ancak celbi aldıktan sonra ne yapacağına henüz karar vermediği belirtildi.

Öte yandan Eski Hollanda Kraliçeleri Wilhelmina, Juliana ve Beatrix; devlet başkanı sıfatıyla hiçbir zaman orduda görev yapmadı. Kral Willem-Aleander ise askerlik görevini Hollanda Deniz Kuvvetleri'nde yedek subay olarak tamamladı.

ORDUDA KADINLARIN ARTIRILMASI HEDEFLENİYOR

Hollanda Savunma Bakanlığı, bu hafta başlayacak yeni uygulama ile ordudaki kadın personel sayısını arttırmayı hedefliyor. Hollanda Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki personelin şu anda sadece yüzde 10'u kadınlardan oluşuyor.

Askerlik celbi sayesinde, ordudaki kariyer olanakları anlatılarak, kadınların profesyonel askerlik kadrolarına başvurması sağlanacak.

Hollanda Savunma Bakanı Ank Bijleveld, şu anda zorunluluk olmadığını belirterek, "Ama gelecekte ne olur bilinmez. Ülkemizin güvenliği tehdit altında olursa, bütün yükümlüler silahaltına çağrılabilir" dedi.

HOLLANDA’DA ASKERLİK

Soğuk Savaş döneminin sona ermesinin ardından büyük ve pahalı ordulara lüzum kalmadığı gerekçesiyle Hollanda'da profesyonel askerlik sistemine geçildi.

Ancak yine de askerlik çağı gelen erkeklere celp gönderilmeye devam edildi. Böylece, gençlerin askerlik mesleğine ilgisinin çekilmesi ve gönüllü olarak ordudaki mesleklerini seçmeleri amaçlanıyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Orada askerlik yapmaya ne var canım. Buraya gelsinler birde. Lavaboya büyük tuvaletini yapan insanları görünce şükrederler :D Benim babam 33 yıllık asker. O kadar çok insan çeşidi gördüm ki saymakla bitmez. Garipsemiyorum artık.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bizim buraya da gelirse sanırım bizim Didem ile Dilara'da haki elbiseyi ilk giyecekler arasında olacaklar. Şöyle MPT-71 ile çekilmiş havalı resimlerini yayınlarlar artık! :D

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Her ülkede olması gerektiği gibi.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Tahmini sahneler;
"Ay komutanim ojelerim bozulur amaaa"
"Ay komutanim regl olmusum gazi sayilir miyim ?"
"Ben annemin evinde temizlik yapmadim. sizin pisliginizi temizleyemem komutanim"
"Fön yapmadan nöbet tutamam komutanim"
"Ojelerim kurumadan yeminlen spor yapamam"
"Tirnagim kirilmis raporluyum komutanim"
"Depodan rimel alabilir miyim komutanim"
???

Reaksiyon puanı
268
Her ülkede olması gerektiği gibi.
Wow
Tahmini sahneler;
"Ay komutanim ojelerim bozulur amaaa"
"Ay komutanim regl olmusum gazi sayilir miyim ?"
"Ben annemin evinde temizlik yapmadim. sizin pisliginizi temizleyemem komutanim"
"Fön yapmadan nöbet tutamam komutanim"
"Ojelerim kurumadan yeminlen spor yapamam"
"Tirnagim kirilmis raporluyum komutanim"
"Depodan rimel alabilir miyim komutanim"
???
Ayy komutanım bu ter kokuyo
Ayy bunun dekoltesi açık
Ayy bu rüküşş

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Gitmeden de askeriz biz.Onlar savaş çıkarsa adamımız yok diye korkuyor olabilir ama Elhamdülillah biz kadın,erkek,çoluk,çocuk asker bir milletiz.Bazıları gibi kaçmayız diye ümit ediyorum İnşallah ?

Reaksiyon puanı
268
Bizim komşular böyle zma ne demişleri
Erkek kadına vuramaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

silahı ters tutar
Nakış tutar olucaktı

Kadının en büyük silahı Şeydir neydid odud

Benim pp den ben hangi cinsiyetim
Ona göre pp değişiklik yapacam

Reaksiyon puanı
268
Benim pp ye bakınca hangi cinsiyet gibi gözüküyo
Acil yardım

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Zaur'cum şu an Ermenistan'da ayakta duracak asker kalmadı, yakında kızları asker edecekler muhtemelen. Tam fırsatı o zaman, var mısın?! :D
Adamlar kadınlara öğretim vermeye başladılar bile. Ama geriye kaçma öğretimi galiba.
Aha yeni video var ???

Benim pp ye bakınca hangi cinsiyet gibi gözüküyo
Acil yardım
Afedersin Karışık birşey gözüküyor ?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Yahu pp ne ya?!
Şuna profil diye yazmak çok mu zor?
Pipi deyince eskiden ufacık erkek çocukların şeyine derlerdi annelerimiz.
Yukarıdaki cümleyi okuyunca aklıma bu geldi hemen! :)
İlk gördüğümde bende öyle anlamıştım meğerse ingilizce konuşuyormuşlar ?