Haber Hitler’in Atatürk Hakkındaki Sözleri Ve Bilinmeyenler

Bu konuyu okuyanlar

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Hitler’in Atatürk’e hayranlığı vardı. Türk Kurtuluş Mücadelesi, sömürgeci güçlere karşı verilmiş ve başarı sağlanmış olmasıyla ve bir çok milletin örnek alarak bağımsızlığını kazanmış olmasıyla çok önemlidir. İtalya, Fransa, İngiltere gibi sömrügeci güçlerin yanı sıra Ermenistan, Yunan birlikleri vardı ve içeride gerici ve bölücüler ile Osmanlı hükümeti vardı. HEPSİ yenildi, ve başarı sağlandı.

Bu yüzden Hitler’de dahil olmak üzere bir çok lider, bu mücadeleyi ve Atatürk’ü örnek almış yada hayranlıkla araştırmıştır. Hitler bu hayranlığını, Atatürk’e hediye ettiği zırhlı bir Mercedes ile göstermiştir.

Almanya için bir çöküş olaran Versay antlaşmasını yırtarken, “Atatürk’ün 10 yıl önce yaptığını, biz şimdi yapabiliyoruz” demiştir.

Hitler’in Sofra Sohbetleri (Hitler’s Table Talk) yine bunun için ilginç olmakla birlikte, ilgili kitapta şunları dediği anlatılır:

Bizim amacımız dünyayı Nazi egenliği altına almaktır ama ben Türkiye ile hiçbir zaman düşman olmayacağım. Yani, dünyada savaşmayacağım tek ülke Türkiye’dir.
Benim ustam Mussolini’dir, ama O’nun da ustası Mustafa Kemal’dir.
Bütün enerjimi Atatürk’ten alıyorum. O’nun hayati bizim feyizli ışığımızdır.

(buraya dikkat): Kemal Atatürk öldükten sonra Türkyiye’ye kimseye önem verilmedi. Artık şef ve efendi yoktu, kalanların hepsi ikinci, üçüncü derece insanlardı. Her şey yorgun Türk milletinin hazmına bağlıydı. Meclisleri her an yıkılabilirdi, mizacsız insanlardı. Kemal Atatürk’ten sonra Türkiye’yi bir takım akılsızlar yönetiyor.

Reaksiyon puanı
5,150
Hitler’in Atatürk’e hayranlığı vardı. Türk Kurtuluş Mücadelesi, sömürgeci güçlere karşı verilmiş ve başarı sağlanmış olmasıyla ve bir çok milletin örnek alarak bağımsızlığını kazanmış olmasıyla çok önemlidir. İtalya, Fransa, İngiltere gibi sömrügeci güçlerin yanı sıra Ermenistan, Yunan birlikleri vardı ve içeride gerici ve bölücüler ile Osmanlı hükümeti vardı. HEPSİ yenildi, ve başarı sağlandı.

Bu yüzden Hitler’de dahil olmak üzere bir çok lider, bu mücadeleyi ve Atatürk’ü örnek almış yada hayranlıkla araştırmıştır. Hitler bu hayranlığını, Atatürk’e hediye ettiği zırhlı bir Mercedes ile göstermiştir.

Almanya için bir çöküş olaran Versay antlaşmasını yırtarken, “Atatürk’ün 10 yıl önce yaptığını, biz şimdi yapabiliyoruz” demiştir.

Hitler’in Sofra Sohbetleri (Hitler’s Table Talk) yine bunun için ilginç olmakla birlikte, ilgili kitapta şunları dediği anlatılır:

Bizim amacımız dünyayı Nazi egenliği altına almaktır ama ben Türkiye ile hiçbir zaman düşman olmayacağım. Yani, dünyada savaşmayacağım tek ülke Türkiye’dir.
Benim ustam Mussolini’dir, ama O’nun da ustası Mustafa Kemal’dir.
Bütün enerjimi Atatürk’ten alıyorum. O’nun hayati bizim feyizli ışığımızdır.

(buraya dikkat): Kemal Atatürk öldükten sonra Tükyie’de kimseye önem verilmedi. Artık şef ve efendi yoktu, kalanların hepsi ikinci, üçüncü derece insanlardı. Her şey yorgun Türk milletinin hazmına bağlıydı. Meclisleri her an yıkılabilirdi, mizacsız insanlardı. Kemal Atatürk’ten sonra Türkiye’yi bir takım akılsızlar yönetiyor.
Son kısımda doğru demiş :flushed:

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Hitler örnek alınıcak kişiliklere sahip bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1625485643552.png

Bu Gerçekmi bilmem :D

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Bazı cahillerde Hitler'i kötü biri sanıyor o dünyada kavga çıkaranları temizledi.

Savaşların kaynağı=Yahudiler

Bir gün öldürmediğim her yahudi için bana küfür edeceksiniz"
- Akıl hocam Adolf Hitler

Reaksiyon puanı
1,768
Aynen Hitler Türkleri ve Atatürk'ü seviyordu.
Sevdiği konusunda emin değilim hitler Türkiye'yi işgal planları yapıyormuş ırak üzerinden doğuyu, suriýe üzerinden ankara kadar sonra trakya ve kafkaslar fln nereden bulursa topluca çullanma planları yapıyormuş da fırsatı olmadı tabii garibim

Tarih dükkanı kanalında izlemiştim herhalde kaynak da vermişti hatırlamıyorum 1 yılı geçti o videodan (kanalın ismi değişmiş olabilir)

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Hitleri falan hiç sevmem. Ülkenin başına geçtin tamam ama başka ülkelere saldırmak ne? 2.Dünya Savaşı'nı başlatıp milyonlarca insanın ölmesine neden oldu. Başka faydası yok. Türkleri severdi diye bende sevecek değilim. 2.Dünya Savaşı yüzünden masum insanlar çocuklar öldü hep. Hep şehirler bombalandı ve zararı büyüktü.
Tek hitler değil stalin veya mao zedong gibi insanları da sevmiyorum. Kendi çıkarları için insanları öldürdüler hep. Hepsi zalim diktatör sadece.