blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Hacı Urduca öğren. Türkçe kelime çokmuş. :) Gerçi Hintliler urduca konuşuyor mu bilmiyorum Pakistanlıların dili galiba. Bu arada ben Londra'da dil eğitimi alırken Hint bir ailenin yanında kaldım o zamanlar hint filmlerini bilmiyordum onlar soruyordu Aamer khan'ı biliyon mu yok bilmem ne khan şimdi ki aklım olsa konuşurdum. Ayıp olmuştu aileye bir bok bilmiyordum o kocaman hint endüstrisi hakkında. ne bileyim ön yargılarımız var ya batı yaparsa iyi doğudakiler kalitesiz. Bilemedik işte. Bu arada Hint yemekleri çok acı :( Hint müzikleri dinliyorduk evde çok güzel şarkıları var ama hiç biri aklımda değil baya hatırlamaya çalıştım ama hatırlayamadım. Keşke şarkı isimlerini not etseymişim.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
3 idiots'da mı bollywood yapımı?
3idiots-2009-13b-1_1258800599.jpg

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=39204]desperado64[/MENTION]

Biz seninle direk sektöre gireceğiz :p

[MENTION=286063]mehmet0321[/MENTION]

Evet.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Swades: We, the People (2004) 8.3

izlerim bir kaç güne :)

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Fanaa'yı izledim. "İntermission" kısmına gelene kadar bildiğiniz klasik Türk filmi... Olay bundan sonra başlıyor fakat yine de sarmadı beni. Bu filmde daha önceki izlediğim filmlerde beni yakalayan bir şey olmadı. Önceki izlediğim filmlerde, süre olarak uzun olmasına rağmen vaktin nasıl geçtiğini anlamıyordum. Bunda ise bir an önce bitsin istedim. Kısacası sevmedim yahu :)
Kesiklikle katılıyorum :) +1

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Swades: We, the People (2004) 8.3

izlerim bir kaç güne :)

Kesinlikle izlemeni tavsiye ederim :) KING, yine döktürüyor burda..

Bu arada haftasonu RA ONE'ı seyrettim...Her ne kadar her zaman ki abartı sahneler de olsa, gerçekten güzel yapıyorlar Video Efektlerini...Ciddi anlamda Efekt bazında bizden bir hayli ilerdeler...

Ben filmi beğendim...Özellikle işin içinde PC Oyunu ve Oyunun İYİ - KÖTÜ karakterleri arasındaki ilginç mücadele olması güzel. Tabii bir de SRKnın varlığı yetiyor :)

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Kesinlikle izlemeni tavsiye ederim :) KING, yine döktürüyor burda..

Bu arada haftasonu RA ONE'ı seyrettim...Her ne kadar her zaman ki abartı sahneler de olsa, gerçekten güzel yapıyorlar Video Efektlerini...Ciddi anlamda Efekt bazında bizden bir hayli ilerdeler...

Ben filmi beğendim...Özellikle işin içinde PC Oyunu ve Oyunun İYİ - KÖTÜ karakterleri arasındaki ilginç mücadele olması güzel. Tabii bir de SRKnın varlığı yetiyor :)

%99,4 şuan :)

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17

Swades'ten sonra Salman ve Shah Rukh Khan'ın beraber oynadıkları birkaç film var..Onları da tavsiye ederim sana...Bilirsin ki KHANlar kolay kolay bir arada film çevirmez :)

* Karan Arjun (1995): Salman Khan, Shahrukh Khan, Raakhee Gulzar, Kajol, Mamta, Johnny Lever, Amrish Puri [Burda Kardeşler :) ]
* Hum Tumhare Hain Sanam (2002): Madhuri Dixit, Shahrukh Khan, Salman Khan, Aishwarya Rai
* Dushman Duniya Ka (1996): Salman Khan, Rani Mukherjee, Preity Zinta, Shahrukh Khan, Shakti Kapoor

şu filmi izleyen var mı? baya yüksek puan almış.

http://www.imdb.com/title/tt1620933/
Seyretmedim ama izleyip dönüşü yaparım buraya... Tabii beklersen :)

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=48615]ReDo[/MENTION] Ek tha tiger'ı izledim. Salman Khan'ın olduğu ilk filmdi. Türkçe konuşuyoru takside bir mutlu oldum bilemezsin. :)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
@ReDo Ek tha tiger'ı izledim. Salman Khan'ın olduğu ilk filmdi. Türkçe konuşuyoru takside bir mutlu oldum bilemezsin. :)

Salman Khan'ın olduğu ilk film derken :D

Ya bu Hint filmlerinde değişik bir hava var,ben beğenme başladım git gide ve şarkıları,şarkılar esnasında oyun figürleri çok iyi : )

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Salman Khan'ın olduğu ilk film derken :D

Ya bu Hint filmlerinde değişik bir hava var,ben beğenme başladım git gide ve şarkıları,şarkılar esnasında oyun figürleri çok iyi : )

:) genelde özellikle aamir khan filmleri izlerdim. salman khan'ın ismini duysamda izlememiştim hiç bir filmini. bu film izlediğim ilk salman khan filmiydi. İngilizlerin'de buna benzer bir durumları var. Müzikal. İngiliz tiyatrolarında tadından yenmiyor. Kesinlikle yolun ingiltereye düşerse mamma mia olsun billy elliot olsun aslan kral olsun izle. Neyse konumuz hint filmleriydi. Bunlarında kendine has bir film çizgisi var. Bu dansları bence çok güzel. Çoğu kişi dalga geçer Türkiye'de ama biz böyle bir şey yapamayız. Kos koca bollywood. biz de anca kim kime cı cııık (ağızla çıkarılan bir ses ve elin karşımızdaki insanın cinsel organına doğru gidermiş gibi yapan bir efekt olarak kabul et bunu). bence sinemamız da hiç yenilikçi özgün bir şeyler yok. çoğu konuda olduğumuz gibi bu konuda da vasatız. biz anca oradan buradan kopyalarız sonra sunarız.

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17

[MENTION=48615]ReDo[/MENTION], beğenmeye başladım derken Bollywood'dan mı yoksa Katrinalardan Aishwaryalardan Kajollardan mı bahsediyorsun : )))
Orası tam olarak net değil... :D

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=48615]ReDo[/MENTION], beğenmeye başladım derken Bollywood'dan mı yoksa Katrinalardan Aishwaryalardan Kajollardan mı bahsediyorsun : )))
Orası tam olarak net değil... :D

Kareena kapoor dikkatimi çekiyordu,
L.n ne güzel hatun diyordum ki.
Anushka Sharma'yı tanıdım.
Ve çok hoşuma gitti,derken.
Katrina Kaif dengeleri bozdu ://

Yani diyorum ki,
Bu Hintliler bir harika Dostum :p

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Kareena kapoor dikkatimi çekiyordu,
L.n ne güzel hatun diyordum ki.
Anushka Sharma'yı tanıdım.
Ve çok hoşuma gitti,derken.
Katrina Kaif dengeleri bozdu ://

Yani diyorum ki,
Bu Hintliler bir harika Dostum :p

Kareena, benim eski Hintli kızın idolüydü...Her iki lafından biri oydu : )))
O yüzden benim için yeri ayrıdır..Kareena'yı gördükçe hep o gelir aklıma ya :)

Bu arada Priyanka Chopra ve Deepika Padukone'ye de bir bakmanı tavsiye ederim :)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Kareena, benim eski Hintli kızın idolüydü...Her iki lafından biri oydu : )))
O yüzden benim için yeri ayrıdır..Kareena'yı gördükçe hep o gelir aklıma ya :)

Bu arada Priyanka Chopra ve Deepika Padukone'ye de bir bakmanı tavsiye ederim :)

Priyanka Chopra

DON 1-2 filmlerinden tanırım kendisini,bak bunu listeye eklemeyi unutmuşum.Hatun çok hoş : )

Deepika Padukone

Google sordum bunuda,güzelmiş ;)

free_agent

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Sadece güzel hint filmleri paylaşılmış diye düşünmemle Ra One'i görmem bir oldu.Sustum sonra :D

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Ek Tha Tiger 2012 720p BluRay x264 :p

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
[video=youtube;Hq-U6HWZjsY]http://www.youtube.com/watch?v=Hq-U6HWZjsY&feature=player_detailpage[/video]

Hint korku filmi - 1920 Evil Returns

Hydra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Lagaan yazılmamış ya da ben rastlamadım. Tavsiye ederim. Uzundur, şarkılıdır ama iyi filmdir.

lagaan.jpg

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Puanıda iyi hani,aldım listeye.

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Puanıda iyi hani,aldım listeye.

Lagaan iyidir [MENTION=48615]ReDo[/MENTION].. :) Biraz sabırlı olmak lazım filmi seyrederken ama GERÇEKTEN hakkını vermiş bir tarih temalı filmdir.. Eminim sende beğeneceksin..

Bu arada ben son olarak
BOL BACHCHAN (Ajay Devgan, Abhishek Bachchan, Prachi Desai & ASIN): Ellerindeki son malları da hileyle ellerinden alınan 2 Müslüman kardeş (Abhishek ve Asin) merhum babalarının yakın arkadaşının teklifi üzerine Delhi'den O'nun memleketine yeni bir iş ve hayat düzeni kurmaya karar verirler...Asıl Bomba, Müslüman Abbas(Abhishek)'ın bir Hindu ibadethanesinin kilidini boğulmak üzere olan bir çocuğu kurtarmak için kırmasıyla başlıyor...Bu arada ASIN ne biçim güzelliktir arkadaş yaaa... Salman boşuna bu ASIN'e asılıp onunla çıkmamış... :)
ve bir de JOKER (Akshay Kumar, Sonakshi Sinha) var... 10 numara mı? Hayır..Ama eğlendirici :) Akshay Kumar'ın kardeşinin GULU GULU tarzı konuşması feci komik geliyor : ))

Bu arada TÜM İSLAM ALEMİNİN MÜBAREK KURBAN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLARIM...

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
@EropaKING

BOL BACHCHAN 2012,filminide inidiriyordum 10 dk evvel almıştım listeye : )

Ghajini : Filminde ASIN ( Kalpana ) olarak tanıdım kendisini,tatlı şirin ve güzeldir :p

EyvAllah cümleten mübarek olsun : )

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Sende ilk izlenecek olan filmi daha izlememişsin:D