Bu konuyu okuyanlar

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Bu konuda sabitlense iyi olacak :p

Valla sabitlenir mi bilmem ama bu konuyu gördüğüm iyi oldu...Gözümden kaçan film olduysa belki tavsiyelerinizle izlerim :)

Gerçi nerdeyse 10 senedir Bolly filmlerini takip ediyorum ama...Sonuçta göz bu ..kaçırmayacağı şey yok..

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Valla sabitlenir mi bilmem ama bu konuyu gördüğüm iyi oldu...Gözümden kaçan film olduysa belki tavsiyelerinizle izlerim :)

Gerçi nerdeyse 10 senedir Bolly filmlerini takip ediyorum ama...Sonuçta göz bu ..kaçırmayacağı şey yok..

10 senedir demek,Buranın Reisi sizsiniz artık :D

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
10 senedir demek,Buranın Reisi sizsiniz artık :D

Estağfurullah ya Ne demek :)

Reis demeyelim de ErcanKhan ya da ErKhan diyelim : )))

Şaka bir yana, gerçekten az sayıda da olsak, herkesin izlediği filmleri buraya yazmasında fayda var...En azından yorumlarınız eşliğinde izlenebilir olup olmadığını kontrol edip indiririz..

Mesela, Dilwale Dulhania Le Jayenge (DDLJ)'yi izlemeyen varsa KESİNLİKLE ama KESİNLİKLE izlesin...Bu film 1995 - 2010 arası tam 15 yıl boyunca sinemalarda gösterime girerek REKOR kırmıştır :)

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Aa Ghajini nerde beyler ? :)

Ghajini aslında Tamil sinemasından Çalıntı bir film olmasına rağmen Aamir Khan tarafından tekrar çekilmiş Harika Bir filmdir.
Güzel seçim :)

Gerçi Tamil sinemasındaki elemanlar da filmin senaryosunu, MEMENTO isimli Hollywood filminden etkilenerek yazmışlardı :D

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Endhiran-Rajinikanth-Tamil-Movie+cast+and+crew.jpg

http://www.imdb.com/title/tt1305797/
[video=youtube;yysbbPStfWw]http://www.youtube.com/watch?v=yysbbPStfWw[/video]

:)

Şu robot filmini çeken yönetmen,animasyonları yapan zatı muhteremler ve oyuncular filmi izledikten sonra ne düşünüyolar çok merak ediyorum.:)

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Dilwale Dulhania Le Jayenge

Tam tamına 3 saat 9 dk :D

Keyif veren sahneleri vardı fena değil :)

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
özellikle öğretmen olanlarımız varsa aramızda "her çocuk özeldir" ve "3 idiots" filmlerini izlemeli ve hatta mümkünse öğrencilerine de izlettirmelidir....

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Bu arada Kraldan bir film daha önereyim: OM SHANTI OM...

Başrollerde: Shah Rukh Khan, Deepika Padukone and Arjun Rampal (Deepika'yı ayrıca seyretmenizi tavsiye ederim...O nasıl bir güzelliktir ya..Priyanka Chopra ile kapışırlar)
Ayrıca filmde bir sahne var ki...Neredeyse tüm Bollywood Starları toplanmış... Filmin Soundtrack'inde yer alan Deewangi Deewangi şarkısını esnasında Bollywood'dan 20nin üzerinde sanatçı filme konuk olmuş.

[video=youtube;VzLG6OqOcn8]http://www.youtube.com/watch?v=VzLG6OqOcn8[/video]

Youtube'daki bir yoruma göre filme bu şarkı esnasında konuk olan sanatçılar:
1) Rani Mukherjee 2) Zayed Khan 3) Vidya Balan 4) Jeetendra & Tusshar Kapoor 5) Priyanka Chopra 6) Shilpa Shetty 7) Dhamendra 8) Shabana Azmi 9) Urmila Matondkar 10) Karishma Kapoor 11) Arbaaz Khan & Malaika Arora 12) Dino Moreo, & Amrita Arora 13) Juhi Chawla 14) Aftab Shivdasani 15) Tabu 16) Govinda 17) Mithun Chakraborty 18) Kajol 19) Bobby Deol & Preity Zinta 20) Rekha 21) Ritesh Deshmukh 22) Salman Khan 23) Saif Ali Khan 24) Sanjay Dutt 25) Lara Dutta 26) Sunil Shetty

Hafta sonu RANGEELA ve EK THA TIGER filmlerini izleyeceğim...Bakalım nasıl filmlermiş :)

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Bu arada Kraldan bir film daha önereyim: OM SHANTI OM...

Başrollerde: Shah Rukh Khan, Deepika Padukone and Arjun Rampal (Deepika'yı ayrıca seyretmenizi tavsiye ederim...O nasıl bir güzelliktir ya..Priyanka Chopra ile kapışırlar)
Ayrıca filmde bir sahne var ki...Neredeyse tüm Bollywood Starları toplanmış... Filmin Soundtrack'inde yer alan Deewangi Deewangi şarkısını esnasında Bollywood'dan 20nin üzerinde sanatçı filme konuk olmuş.

http://www.youtube.com/watch?v=VzLG6OqOcn8

Youtube'daki bir yoruma göre filme bu şarkı esnasında konuk olan sanatçılar:
1) Rani Mukherjee 2) Zayed Khan 3) Vidya Balan 4) Jeetendra & Tusshar Kapoor 5) Priyanka Chopra 6) Shilpa Shetty 7) Dhamendra 8) Shabana Azmi 9) Urmila Matondkar 10) Karishma Kapoor 11) Arbaaz Khan & Malaika Arora 12) Dino Moreo, & Amrita Arora 13) Juhi Chawla 14) Aftab Shivdasani 15) Tabu 16) Govinda 17) Mithun Chakraborty 18) Kajol 19) Bobby Deol & Preity Zinta 20) Rekha 21) Ritesh Deshmukh 22) Salman Khan 23) Saif Ali Khan 24) Sanjay Dutt 25) Lara Dutta 26) Sunil Shetty

Hafta sonu RANGEELA ve EK THA TIGER filmlerini izleyeceğim...Bakalım nasıl filmlermiş :)

EK THA TIGER altyazı nereden bulacağız :D

şu filmin aldığı puan baya dikkatimi çekti. izleyen var mı?

http://www.imdb.com/title/tt1821480/

İzlemiştim fena değil :)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=34608]Darknes$[/MENTION]

Bulursan bana da yolla :p

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
EK THA TIGER Altyazı isteyenler için DVDRIP uyumlu: http://s3.dosya.tc/server4/bG0RNr/1CD-23.976fps-TR-30kB-TurkceAltyazi-org.rar.html

Bu arada söylemeyi unuttum...Genelde Bollywood Filmleri için Türkçe Altyazı bulmak çok zor olduğundan ben Ingilizce Altyazı ile seyrediyorum. Onları bulmak bile bazen zor olabiliyor.

NOT: Az önce Denenmiştir. Altyazı Ek Tha Tiger - DVDRip - XviD - 1CDRip - [DDR] sürümü ile birebir uyumludur. Bilgilerinize. :)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
ek-tha-tiger-movie-review-film-salman-khan.jpg

http://www.imdb.com/title/tt2016894/

Filmin başında ZAHO,KUZEY IRAK altyazısı belirmekte,Ama orası Mardin değil mi ?

Film kavga dövüşle başlıyor,kovalamacalar falan.
Abartmalı Hint dövüş sahneleri ile,
Alıştık artık hoş geliyor.

Bol Aksiyon beklerken Aşk'a Meşk'e kayıyor film.Mr Smith Mrs Smith geldi aklıma.

Ehh idare eder film.

Mardin ve İstanbulu görmek güzel filmde,
Tanıdık bir oyuncumuzunda rolü mevcut ufaktan,
Salman Khan'ın taksiye binince taksicinin tepkisi ve Salman Khan'ın Türkçe cevap vermesi güzeldi.
Bol Bol Bayrağımızı gördüm filmde,
ÜLkemizi herhangi bir yere benzetmeye çalışmamışlar : )

10 / 7 Vereyim.

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Filmin başında ZAHO,KUZEY IRAK altyazısı belirmekte,Ama orası Mardin değil mi ?

Film kavga dövüşle başlıyor,kovalamacalar falan.
Abartmalı Hint dövüş sahneleri ile,
Alıştık artık hoş geliyor.

Bol Aksiyon beklerken Aşk'a Meşk'e kayıyor film.Mr Smith Mrs Smith geldi aklıma.

Ehh idare eder film.

Mardin ve İstanbulu görmek güzel filmde,
Tanıdık bir oyuncumuzunda rolü mevcut ufaktan,
Salman Khan'ın taksiye binince taksicinin tepkisi ve Salman Khan'ın Türkçe cevap vermesi güzeldi.
Bol Bol Bayrağımızı gördüm filmde,
ÜLkemizi herhangi bir yere benzetmeye çalışmamışlar : )

10 / 7 Vereyim.

Mardinli birisi olarak bunları okumak benim için süper oldu...Hemen bu filmi listenin başına yazıyorum :)
Bilgi için teşekkürler ReDo...Eline sağlık..

Salman Khan zaten başlı başlına bir seyir nedeni...Bu arada Salman'ın, şu anda Abhishek Bachan ile evli olan Dünya Güzeli Aishwarya Rai'nin eski sevgilisi olduğunu ve kendisine şiddet uyguladığı için ayrıldıklarını da bir magazin muhabiri gibi not düşeyim :D

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Mardinli birisi olarak bunları okumak benim için süper oldu...Hemen bu filmi listenin başına yazıyorum :)
Bilgi için teşekkürler ReDo...Eline sağlık..

Salman Khan zaten başlı başlına bir seyir nedeni...Bu arada Salman'ın, şu anda Abhishek Bachan ile evli olan Dünya Güzeli Aishwarya Rai'nin eski sevgilisi olduğunu ve kendisine şiddet uyguladığı için ayrıldıklarını da bir magazin muhabiri gibi not düşeyim :D

Ama Mardini,ZAHO - KUZEY IRAK diye neden tanıttılar ?
Ya da Altyazıyı çevirende mi sorun var ?
Ya da benim mi çoğrafi bilgim mi zayıf/eksik ?

O değil de,

[h=1]Katrina Kaif[/h]
Çok güzel be : )

Ek-Tha-Tiger-katrina-kaif-31410698-1440-900.jpg

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
[MENTION=48615]ReDo[/MENTION] Kore Kore diye ağlıyorsun ama hala Bollywood sayfalarında geziyorsun. Kore sinema dünyasına girme vaktin gelmedi mi ? :p

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Ama Mardini,ZAHO - KUZEY IRAK diye neden tanıttılar ?
Ya da Altyazıyı çevirende mi sorun var ?
Ya da benim mi çoğrafi bilgim mi zayıf/eksik ?

O değil de,

[h=1]Katrina Kaif[/h]
Çok güzel be : )

Ek-Tha-Tiger-katrina-kaif-31410698-1440-900.jpg

Aslında şöyle de bir durum da olabilir...Belki de şartlar nedeniyle Zaho da ya da Kuzey Irak ta çekim yapamadılar ve bunun yerine Mardin de çekim yapmayı uygun gördüler. Buna benzer birçok örnek var. Örneğin daha öncelerde örneğini verdiğim Dilwale Dulhania filminin konusu İngiltere, Hindistan, Fransa gibi ülkelerde geçmesine rağmen yapım tamamı ile İsviçre de gerçekleştirilmiştir .. Bizim K.Irak - Mardin olayı da bunun Güvenlik nedeni ile olan versiyonu olabilir :)

KATRINA KAIF...KAJOL...DEEPIKA...AISWARYA...KAREENA...ESHA...PREITY ZINTA...KARISHMA...PRIYANKA...vs vs...Hocam, hangisi güzel değil ki? :D

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
[MENTION=48615]ReDo[/MENTION] : Senin yüzünden gece 1 de EK THA TIGER ı seyrettim... İyi ki de seyretmişim...Valla ben filmi çok beğendim. Gerçi içinde KHANların olduğu her filmi beğeniyorum, o da ayrı bir mesele.
Katrina burda gerçekten bir başkaymış...Salman bir ara Katrina ile de çıkmış...Birkaç ay öncesine kadar birlikteymişler. Sonra ne olduysa gene ayrılmışlar ama EK THA TIGER gibi beraber filmler çekmeye devam etmişler..Adam bütün Bolly Fıstıklarına bir el atmış ya...Priyanka Chopra ile bile çıkmıştı...Vay arkadaş Ne şans böyle..Sonra diyorlar ki "bu adam niye evlenmiyor"..Ben olsam bende evlenmezdim...

Film hakkında da şunu söyleyeyim...Aksiyon sahneleri bence layıkı ile çekilmiş. Bollywood diye dalga geçenler olabilir ama ALLAH var adamlar işin hakkını veriyor bazen. Film dünya çapında ilk hafta hasılatı olarak Rekor kırıp sadece "3 IDIOTS"a geçilmiş. Mardin'i, Istanbul'umuzu, Her yerde TÜRK Bayraklarını görmek, Salman'ın Taksiciye Türkçe cevap vermesi hoş görüntülerdi :)

Benim puanım 8.3 / 10 ( Küsurat da işin forsu olsun :p )

Son olarak seyrettiğim diğer Bollywood filmi Rangeela hakkında konuşayım...Romantik filmlerden hoşlanıyorsanız, Bollywood'u tüm hatalarına ve saçmalıklarına rağmen seviyorsanız...Sorunsuzca izlersiniz..Tıpkı benim gibi ..Olay birbiri ile çok iyi dost olan FAKIR kız (Urmila Matondkar) ile oğlanın (Aamir KHan) başlarından geçeni anlatıyor. Kız, okumayıp oyuncu olmak için çırpınıyor ve bir gün Ünlü bir oyuncu (Jackie Shroff) ile tanışıp sonunda artist oluyor vs vs diye gidiyor...

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=74639]EropaKING[/MENTION]

İyi yapmışsın,film sıkmıyor hiç : )

Dövüş sahnelerinde biraz daha mantıklı olsunlar canımı yesinler :D Bizim sinema sektöründen iyiler.

Elimde olan filmler ve izlediklerimi işaretledim şimdi :

Yeni yeni girdik Hint Dünyasına.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Fanaa

QwIsk.jpg

[video=youtube;Vs1AGhHqjGs]http://www.youtube.com/watch?v=Vs1AGhHqjGs&feature=player_embedded[/video]

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
[MENTION=74639]EropaKING[/MENTION]

İyi yapmışsın,film sıkmıyor hiç : )

Dövüş sahnelerinde biraz daha mantıklı olsunlar canımı yesinler :D Bizim sinema sektöründen iyiler.

Elimde olan filmler ve izlediklerimi işaretledim şimdi :

Yeni yeni girdik Hint Dünyasına.

[MENTION=48615]ReDo[/MENTION] : Listeye göz attım.. Seyrettiğin filmler hakkındaki görüşlerini de bekliyorum, haberin olsun :)

[MENTION=282333]cngzkyz[/MENTION] : Fanaa, güzeldir ama asıl nokta; Kajol'un Ajay Devgan ile evliliğiyle birlikte uzun süre sinemaya ara vermesinden sonra O'nun için bir DÖNÜŞ filmi olmasıdır (2001 - 2006 yılları arası boş geçmiş sadece bir iki filmde konuk oyuncu ya da Special Appearance şeklinde bir görünmüştür). Bu filmden bir süre sonra da SRK ile My Name is KHAN filminde oynarak uzun süre sonra izleyicilere KAJOL & SRK çiftini tekrar seyrettirmişlerdir :)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Singham 2011

Kesinlikle izlemelisin.
Bir Polisin yozlaşmış Polisleri yola getirmesini konu alıyor,
Çok iyi bir film.

Bodyguard 2011

Başrolde Salman Khan ve Kareena Kapoor var.
Eğlenceli bir film ve sonlarında üzüyor insanı.
İdare eder,izlenilebilir.

Don 1-2

Shah Rukh Khan'ın oynadığı 2 filmden oluşan aksiyon dolu bir film,tavsiye ederim.

Ghajini 2008

Aamir Khan'ın hafızası sürekli gidip gelen ve intikam peşinde koşan birini canlandırdığı bir film,
İzlemelisin.

Ra One 2011

Shah Rukh Khan ve Kareena Kapoor başrolde,
Çok uçmuşlar filmde,abartmak falan.

Ama eğlenceli bir film ve Chammak Challo :p

Rab Ne Bana Di Jodi 2008

Yine başrolde
Shah Rukh Khan,
Farklı bir platonik AŞK,
Ve onu kazanmak için insanın neler yapabileceğini anlatan bir film,
İnsanı izlerken hüzünlendiriyor,
Tabi eğlenceli sahnelerde mevcut.

Taare Zameen Par

Aamir Khan başrolde.

Anlatmam filmi izle bence : )

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Singham 2011

Kesinlikle izlemelisin.
Bir Polisin yozlaşmış Polisleri yola getirmesini konu alıyor,
Çok iyi bir film.

Bodyguard 2011

Başrolde Salman Khan ve Kareena Kapoor var.
Eğlenceli bir film ve sonlarında üzüyor insanı.
İdare eder,izlenilebilir.

Don 1-2

Shah Rukh Khan'ın oynadığı 2 filmden oluşan aksiyon dolu bir film,tavsiye ederim.

Ghajini 2008

Aamir Khan'ın hafızası sürekli gidip gelen ve intikam peşinde koşan birini canlandırdığı bir film,
İzlemelisin.

Ra One 2011

Shah Rukh Khan ve Kareena Kapoor başrolde,
Çok uçmuşlar filmde,abartmak falan.

Ama eğlenceli bir film ve Chammak Challo :p

Rab Ne Bana Di Jodi 2008

Yine başrolde
Shah Rukh Khan,
Farklı bir platonik AŞK,
Ve onu kazanmak için insanın neler yapabileceğini anlatan bir film,
İnsanı izlerken hüzünlendiriyor,
Tabi eğlenceli sahnelerde mevcut.

Taare Zameen Par

Aamir Khan başrolde.

Anlatmam filmi izle bence : )

Eyvallah Hocam...Bu süper oldu...
DON, GHAJINI, RAB NE BANA DI JODI'yi izlemiştim. Ama Kalanları hemen indirip izlemeye başlıyorum. Kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacağıma eminim...
Diğer filmlerin yorumlarını da bekliyorum :)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Bunları sen de kesin izlemişsindir diye eklemedim oraya.

3 İdiots
Slumdog Millionaire
Ek Tha Tiger 2012 ( zaten dün izlemiştin )

Bunlar haricinde o resimde ki kalan filmleri ben de izlemedim daha : )

Listede bir de bu var,film değil :Hintlilerin Oscarı ya da bir ödül töreni gibi birşey,tüm ünlülerin olduğu bir organizayson Umang (2012) : )